Příspěvky uživatele - romila

Nemoc rajčat - poraďte, 4.6.2010
Před týdnem jsem stříkala Acrobatem a dnes jsem s údivem koukala. Rajská jsou docela pěkná a kvete mi první patro-venku. Nevím, jak se to mohlo při tom psím počasí stát, ale kvete Stupické, Tornádo i Start. M.R.
Jaký postřik, 31.5.2010
Nejsem chemik, ale lidé znalí a zasvěcení už dříve to zde probírali. Výluh z tabáku dle nich rozhodně není BIO a obsahuje škodliviny horší než ty, co jsou v chemických postřicích na mšice určených. M.R.
Přesadit už rajčata ven nebo počkat?, 27.5.2010
Nechci Vám kazit náladu a optimismus, ale přečtěte si dnes na netu, jak se k počasí staví meteorologové díky výbuchu sopka na Islandu. Mě dokonale otrávili, protože jsem úplně ve stejné situaci jako všichni zde na diskusi. Tak hlavně ať se jim to... celý příspěvek >
Okurky - padání klíčních rostlin, 24.5.2010
Mně takto odešly sazenice cuket a to již z druhého výsevu-ještě nikdy se to s cuketami nestalo. Růže žlutá pnocí mi letech taky odešla. Zjara to vypadalo, že je v pohodě a nejednou šlus. M.R.
Nekvetou nějak brzy?, 18.5.2010
Dobrý večer Berto, je to zajímavé. Vy jste alespoň ze Šumavy a té se chladnější klima přisuzuje, ale jak víte, máme chalupu před Českým středohořím a pouze 260m n.m. a i tak... tulipány mi ještě kvetou, kvete šeřík a kdouloň, jo a srdcovka. orlíčky... celý příspěvek >
Nekvetou nějak brzy?, 18.5.2010
To jí tam přitápíte, ne? :-)) Takovou ji hned tak mít nebudu. M.R.
Přesadit už rajčata ven nebo počkat?, 16.5.2010
Tady se dnes počasí proti včerejšku taky umoudřilo, sluníčko cca 3x vykouklo, abychom věděli, že dosud někde je, takže sazenicím na záhonu se daří dobře a dovysadím "pidi" Cherroly a Idyl, které jsem vypiplala sama spolu s paprikama,... celý příspěvek >
Patizony a cukety ve stínu?, 15.5.2010
Asi by tam tedy moc bezvadně nerostly. Alespoň mně by se tam být na jejich místě moc nelíbilo. Taky potřebuji k životu občas sluníčko. Cukety i patizony chtějí teplo a taky myslím, že by se na nich i lépe uchytila a udržela plíseň-ve stínu.... celý příspěvek >
Nekvetou nějak brzy?, 15.5.2010
Pěkné. Tak v tak pokročilém stadiu růstu ji rozhodně nemám. Ale bude ještě taky nějakou chviličku trvat než tato poupata nakvetou-hlavně v tomto studeném počasí. M.R.
Mravenci v jahodach, 15.5.2010
Vždy, když nejsou ještě plůdky, rozhrábnu, kde to jde a úplně drasticky je vystříkám Biolitem. Nejlépe za slunečného počasí, to mají hned pod povrchem půdy nanosená vajíčka. Vyhubit se je nepodaří, ale dají se eliminovat na přijatelné množství. M.R.
Přesadit už rajčata ven nebo počkat?, 15.5.2010
A hlavně docela zima má být. Mám vysazeno od minulého týdne, zatím vypadají dobře, ale dnes tu je i přes den 8st a to už se mi moc nelíbí. I když rajské by asi pouze zarazily v růstu, horší jsou jahody, jsou obalené květy. M.R.
Plodnost kamčatské borůvky, 15.5.2010
Kamčatský zimolez kvete nejdříve tam v únoru, plodí zrají v květnu. Pak si zase počkáte do dalšího roku. Ten Altaj a Amur jsem měla na dvoře pouze tak, jak se v květináčích-obyčejných-zakoupil celou zimu, protože jsme ho tehdy nestačili zasadit do... celý příspěvek >
Plodnost kamčatské borůvky, 15.5.2010
Ano, to jsem nezmínila. Sama mám Altaj, Amur-plodí-a Modrý triumf. M.R.
Plodnost kamčatské borůvky, 15.5.2010
Zimolez kamčatský -4 kusy vysazené venku-mi dokvetly asi před měsícem. Kvítky jsou zcela nenápadné, dají se úplně klidně přehlédnout, pokud jich tam není mnoho a nevíte, jak mají vypadat. Navíc mívají barvu světlonce zelenkavou, trošku do žluta,... celý příspěvek >
Nekvetou nějak brzy?, 14.5.2010
Podařilo by se někomu s kvetoucími či téměř kvetoucími výše uvedenými rostlinami vložit aktuální foto? Je to úplně neskutečné. Teď mě napadlo, že velkolisté kvetoucí hortenzie jsem rovněž viděla v tuto dobu, ale v Praze v různých květinářstvích, v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika