Co právě sklízíte?



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 18.43 (?)
4.8.2011 22:28

Dobrý večer, třetí týden sklízím Průsvitné. V letošním roce jsem z něho fakt překvapena a nadšena. Strom je obalený a má skutečně plody velké a střední velikosti-to se mi ještě nestalo. Brala jsem to probírkou a jablka nestačila vůbec zmoučnatět, chuť mají krásně navinulou a pěkně chroupou. A vypadá to, že hned navážeme sklizní Discovery a Miu. Diskovery se letos nepředvedla, plodů má méně než obvykle, Mia pro změnu i přes eliminaci plůdků zase plodí moc-měla jsem to víc probrat-a plody má drobné. Uvidíme jaké budou oba druhy chuti. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 18.43 (?), 4.8.2011 22:28

Dobrý večer, třetí týden sklízím Průsvitné. V letošním roce jsem z něho fakt překvapena a nadšena. Strom je obalený a má skutečně plody velké a střední velikosti-to se mi ještě nestalo. Brala jsem to probírkou a jablka nestačila vůbec zmoučnatět, chuť mají krásně navinulou a pěkně chroupou. A vypadá to, že hned navážeme sklizní Discovery a Miu. Diskovery se letos nepředvedla, plodů má méně než obvykle, Mia pro změnu i přes eliminaci plůdků zase plodí moc-měla jsem to víc probrat-a plody má drobné. Uvidíme jaké budou oba druhy chuti. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.250 (?), 4.8.2011 23:34
Úplne prvé jabĺčka, minim.týždeň pred Priesvitným, sme u svokra oberali z jabloní Stark Earlist. Aj toto jablko je v prvej fáze šťavnaté, silno voňavé a s krásnym ružovým líčkom. U mladých stromov boli plody dosť veľké. Po desiatkach rokov sa živiny vyčerpali, drevo zostárlo a ani nové konáre po zmladení neprinášajú také ovocie ako na začiatku. Sice rovnak chutné, ale drobné. Zmúčnatieť často ani nestačili, prvé jablká sú vzácne... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 5.8.2011 1:07

Asi před týdnem jsem sklidila Dimu. Měla letos sice jen 4ks (mráz v květu), ale pěkné a voňavé.           Lída

Dima
Dima
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 6.8.2011 11:16
Včera jsem sklidil odrůdu jablka Hana (na roubu byl zatím jediný velký plod 70 mm). Nechám ji týden uležet a pak ochutnám. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 7.8.2011 11:55
Průsvitné letní ale dost hnijí. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 22.8.2011 16:55
Včera sklizeno jablko Ametyst - první plod na mladém stromku. Plod je střední velikosti, celoplošně vybarvený, ojíněný. V pomologii jsem se dočetl, že konzumní zralost nastane, když ojínění zmizí, takže s ochutnáním počkám. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 22.8.2011 20:58

Mám sklizenu Julii, Mantet-výborné jablko, šťavnaté voňavé, Ametyst jsem sklidil předminulý týden, menší jablka, ale všechny stejné velikosti, krásně ojíněné, chuťově výborné až tak týden a více po sklizni.Teď jsem začal sklízet Delikates-velké voňavé a šťavnaté jablko velmi dobré chuti.Má ale jednu nectnost a to je krátká stopka, takže se plody vytlačují.Jižní Morava 172m/nv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 22.8.2011 22:54

Mantety, Julie, Hany, Milady i Český ráj jsou už přezrálé. Ještě se dají sklízet Discovery. Mio, Nela. Jedničkou je Krasava, zajímavý je i Jakob Fischer (asi největší jablka na zahradě). Ze starších nadchází čas Grávštýnů a Biesterfeldských renet. Studené Svitavsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 30.8.2011 21:37
Tak jsem otrhal asi 3/4 jablek Akane, ty zastíněné ještě chvíli ponechám dozrát. Plody jsou tradičně každoročně pěkně vybarvené bez strupovitosti (žádný postřik), ale plody jsou pouze střední velikosti. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.80 (?), 30.8.2011 22:02
Ja som dnes obral 4debničky James Grieve(Žilinsko),dosť sú kyslé a dosť bolo červivých a hnilých, oberám len tie najkrajšie, ostatné hádžem na zem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika