Jaký chutný druh maliny



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?)
7.9.2011 0:17

1x plodící mám Zewu II a remontující Heritage. Chutnají mi oba druhy. U Heritage mě trochu mrzí, že druhé plození začíná až koncem srpna či v první pol. září a pruty jsou malinami obalené, nicméně většina jich pak kvůli špatnému počasí nestačí dozrát. Jinak jsou ale fajn. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
XNV - (4) - 16.86 (?), 6.9.2011 22:15, zobrazeno: 27817x
Dobrý den, prosím o doporučení a zkušenosti, jakou chutnou malinu zasadit. Jeden druh remontantní a jeden jednou plodící. Nyní mám remontantní červenou u které neznám název. Plodí dobbře, plody jsou veliké, pevné, ale chuť nic moc. Jsou relativně suché. Pak mám jednouplodící Rubín. Ty jsou chuťově vynikající, měké, sladké, jsou ale drobnější. Máte nějaké doporučení? Výška kolem 200 m n.m., půda relativně těžká až jilnatá. Díky předem VN
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 7.9.2011 0:17

1x plodící mám Zewu II a remontující Heritage. Chutnají mi oba druhy. U Heritage mě trochu mrzí, že druhé plození začíná až koncem srpna či v první pol. září a pruty jsou malinami obalené, nicméně většina jich pak kvůli špatnému počasí nestačí dozrát. Jinak jsou ale fajn. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 8.9.2011 19:31
Jsem na tom stejně - Zeva II a Heritage. Remontantní Heritage jsem v příhodném roce jednou sklízel i na vánoce, bežně jsou ještě v říjnu. Obě odrůdy mohu jen doporučit. Plody jsou velké téměř jako třešně, Heritage je v mých podmínkách keř více než 2,5 metru vysoký, Zeva je o něco nižší. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 18.43 (?), 9.9.2011 16:47

Tak v letošním roce začal Heritage plodit koncem minulého týdne.  A vyznamenal se. Nevím, zda je to díky téměř neustálému zavlažování deštěm a i přes výkyvy poměrně teplým počasím, ale má skutečně plody perfektní, jak píšete jako třešně, ale jsou i větší a nádherně dobré, pevné a sladké. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.254 (?), 16.9.2011 9:58
ano, souhlasím... Heritage koncem zimy kompletně vystříhám, mám tedy jen jednu sklizeň ale stojí zato... začíná v polovině srpna... a ja je zde napsáno výše, jednou když nezmrzly byly ještě před vánocema, jasně, chut už nebyla nic moc...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 19.9.2011 18:56

Zkuste si doplnit sortiment remontantních malin velice chutnou odrůdou Falgold, postup stejný jako u Heritage, najaře seříznout vše a koncem srpna to začne. Je to žlutý maliník a chuti mnojem jemnější sladší, na přímý konzum opravdu špica. Dobře reaguje na přihnojování. Výhony se pod tíhou násady sklánějí k zemi takže stačí zvednout prut a seberete jich najednou i deset zralých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.29 (?), 7.11.2011 15:11

Chci si vysadit dvě až tři odrůdy malin, aby byla sklizeň průběžná... mám možná trochu "blbý" dotaz - nespráší se jednitlivé odrůdy jak např. u tykví, kde musím každý rok kupovat semena od šlechtitelů, z vlastních bych sklízela v dalím roce MIX? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.11.2011 15:25

Nespráší, nebojte se. Pouze kdybyste pěstovala maliny ze semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 180.2 (?), 31.1.2012 19:50

Naopak - více odrůd maliníku zajistí vyšší úrodu (pokud teda pokvetou zhruba ve stejnou dobu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.139 (?), 31.1.2012 20:42

Tiez planujem vysadit malinnik. Najradsej remontantny. Co poviete na odrody Polka a Poranna Rosa? Ake su chutovo, urodnostou, ci vzrastom? Naozaj im netreba oporu? Chvaly na ne je dost, ale zatial som natrafil len na tu zo strany predajcov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika