Příspěvky uživatele - romila

Zimolez nebo kanadská borůvka?, 8.10.2010
Na obrázku č.2 je zimolez kamčatský, ovšem na obrázku č.1 není rozhodně kanadská borůvka. List neodpovídá ani tvarem ani zabarvením. M.R.
Pěstování rozmarýnu, 8.10.2010
Chlad ani slabší mrazík by mu rozhodně ublížit neměl. Ta průchozí veranda bude určitě ideální, prosklená lodžie není třeba. Držím palce. M.R.
Pěstování rozmarýnu, 30.9.2010
Před několika roky jsem zakoupila prvně rozmarýn. I s květináčem jsem ho vsadila mezi kytky v záhonu. Zima přišla dřív než jsem ho stihla vyrýt a přenést do chladné místnosti-není zrovna mrazuvzdorný. Nicméně "přežil" a tak další zimu jsem... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 1.9.2010
Dobrý večer, nejsem Irča, ale před 3 roky jsem u p.Peška kupovala mimo jiné Malinové hornokrajské-zatím kvete, ale plůdek se žádný neudržel. Nabízí i holovouské. Stačí když si na netu dáte do vyhledavače stareodrudy, najdete kontakt úplně v pohodě.... celý příspěvek >
Přemnožené vosy, 30.8.2010
Poblíž Českého středohoří sice vosy máme, ale vůbec se množství nedá srovnat s jinými roky. Není jich naštěstí moc-zřejmě "odlétly do teplých krajin". S monílií to je horší. Napadla mi i nektarinku, ale projevilo se to až začínaly plody dozrávat.... celý příspěvek >
Maliny neplodí, 25.8.2010
Paní Aleno, mám to samé a koupila jsem onen maliník pod názvem Heritage. M.R.
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Bohužel nektarinka v letošním roce vypadala velice slibně, ale plody hnijí a praskají a tak ani množstvím ani kvalitou nedosáhne na úrody uplynulých let. M.R
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 20.8.2010 Obsahuje fotku
Zkusím vložit pár obrázků broskvoně, kterou jsme očesali tento týden. Přes předpoklady, že z úrody letos nic nebude, zaplodila a měla nádherné veliké plody. M.R.
Nemocné plody, poraďte, 16.8.2010
Řekla bych strupovitost. Mně se na strupovitost osvědčil Baycor-teď s tím asi už moc nic nenaděláte. Stříkejte preventivně zjara a pak si hlídejte vlhké mokré počasíčko-pokud trvá déle, je třeba stříkat dle návodu-příště ale včas. M.R.
První slivoně už zrají, 16.8.2010
U nás-kousek od Úštěku-Č.lepotica bude tak akorát během několika dnů. Je obalená, musela jsem dost podpírat, ale stejně se mi jedna z větví vylomila. Vypadá-dle ochutnávky zkušebních vzorků-, že červivé nejsou. Nebyla jsem se tam po dnešní příšerné... celý příspěvek >
Úroda, 9.8.2010
U nás je to to samé. Popraskaly i Tornáda, Starty a Cherroly krom Stupických. Idyly dosud nezrají, zatím nepraskají. Krom toho jsem měla na stromě část nesklizených meruněk-pěkných pár kilo-a jsou rozpraskané všechny, včetně nedozrálých. Je mi to... celý příspěvek >
Hokaido - jak poznám, že je plod ke sklizni, 9.8.2010
Fajn, taky děkuju, každá rada je vítaná. Čím víc toho člověk zná, má větší šanci se s tím "poprat". Prosím, kde je skladujete a v čem? Pokud jich bude dost, počítám, že je zavěsím v místnosti nad sklepem-v něm je dost vlhko, asi by vhodný... celý příspěvek >
Hokaido - jak poznám, že je plod ke sklizni, 9.8.2010
I za tuto informaci díky. Vůbec nevím, že jsou různé barvy. Viděla jsem pouze ty oranžové a i na sáčku byla vyobrazena v této barvě, tak by mě to ani nenapadlo. Holt pořád platí že "líná huba, holé neštěstí". Tak se budu rovněž orientovat... celý příspěvek >
Co s posbíranými slimáky?, 9.8.2010
Ano, to je jedno z nejlepších řešení. A tady na Severu Čech jsou rovněž slimáčí kanibalové a mrchožrouti,, dokonce i h-žrouti. Pokud je chvíli na zahradě nesebraný psí exkrement, hned se tam nějaký "živí". Vypadá to neuvěřitelně, ale... celý příspěvek >
Hokaido - jak poznám, že je plod ke sklizni, 9.8.2010
Letos poprvé pěstuji Hokaido. Potřebovala bych poradit, jak poznám, že je plod ke sklizni. V obchodech jsem vždy viděla pouze oranžové barvy a na našich "Adélách" jsou zatím v barvě citronu, ovšem nepatně větší než prodávali. Nevím tedy,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika