Příspěvky uživatele - romila

Jak zalévat rozmarýnu? nahoru nebo do mističky?, 31.3.2011
Rozmarýn mám už min. 3 týdny venku. Není mrazuvzdorný, ale chlad ani malé mrazíky mu většinou nevadí. Má nasazeny poupátka a brzo rozkvete krásně bleděmodrými kvítky. Jak píše Petra, je jedno, kam se zalévá a stačí občasná zálivka, má sucho docela... celý příspěvek >
Co vám právě kvete a raší, 30.3.2011
Raší mi taky to, co předchozím pisatelům, ještě bych přidala okrasné česneky a řebčík královský-mám ho 3 roky, ještě nekvetl, snad letos. Vyrazily mu hned 3 stvoly a už jsou cca 25cm vysoké. M.R.
Jabloně - postřik, 30.3.2011
Má být pěkně, chystám se na postřik o víkendu. Vypadá to, že je nejvyšší čas, pupeny se zvětšují, brzo rozkvetou jabloně a meruňky-u Úštěku. M.R.
Přesazení hortenzie, 25.3.2011
Jen bych chtěla malinko doplnit pí Lídu-nemáte možnost ji mít na balkonu? Tam by jí bylo určitě lépe. Pochopitelně, pokud ji máte nyní v pokojové teplotě, museli byste ji otužovat postupně a nedat ji ještě na přímé sluníčko, aby se nepopálila. M.R.
Co pod ořešák?, 25.3.2011
No, nechci vám brát iluze, ale toto není skutečně ideální nápad. Mám ořešáky i kanadské borůvky, ale takto bych tedy opravdu nepostupovala-nevím, kolik borůvek by se na těch keříkách pod ořešákem urodilo-mně prosperují zcela dobře na sluníčku v... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 25.2.2011
Rovněž z perfektního kamenného sklepu Idaredy a ještě "dojíždíme" pár Glosterů. M.R.
Kde sehnat lípu?, 20.1.2011
Jakékoliv stromky lze zakoupit v lesní školce Vědomice, hned vedle Roudnice nad Labem. Buky, duby, břízy, lípy, kaštany a další. M.R.
Kanadská jedle, 23.11.2010
A nemůže to být spíš jedlovec kanadský-tsuga?! M.R.
Kočky v zahradě, 20.11.2010
Souhlasím, že to je vrozené. Určitě je snažší, když kočka ukazuje mladým, jak na to, ale vhledem k Vaší i mé zkušenosti si ti, co to u rodičů neviděli, umí poradit i sami. A určitě záleží na povaze, chuti a dalších aspektech té které jednotlivé... celý příspěvek >
Podzimní postřik proti kadeřavosti, 23.10.2010
Ano, to vyjmenované, jen ořešák nestříkám. Je to takové "předzimní vydezinfikování". Staré a infikované listy jsou shrabány a odstraněny a kůra na větvích a kmenech dostane "očistu". M.R.
Jak poznám, kdy jablka otrhat?, 19.10.2010
Nám to teď začalo docela konečně klesat. Máme tam něco přes 9st, venku je 5 st. Ještě min. týden se sklepní teplota držela na 13-14st. Momentálně máme ale dost vysokou vzdušnou vlhkost-až moc-jak cca před 3 týdny byly deště, stoupla spodní voda,... celý příspěvek >
Jak poznám, kdy jablka otrhat?, 18.10.2010
Většinu Idaredů mám dosud na stromech, přestože už 2x se česaly probírkou. Pokud se nesnědí, vydrží v pohodě do května až června. M.R.
Podzimní postřik proti kadeřavosti, 18.10.2010
Pokud mi zbyde čas a vyjde počasí, tak po opadu listí spláchnu Kuprikolem i ostatní ovocné stromy. M.R.
Jak správně ořezat stromy - neznáte dobrou učebnici?, 18.10.2010
Řešením je místo stromku se založenou korunkou koupit špičák a korunku si založit podle sebe, svých možností a přání. M.R.
Jake ovocne stromy do zahrady u RD, 14.10.2010
Průsvitné letní mám taky, ale jako předpisatelé bych ho nedoporučovala, to už je lepší např. podzimní Jimes Grive, který zraje trošku později, nemoučnatí tak rychle, plodí spolehlivě, je mírně navinulý, používáme ho na vše-přímou spotřebu, křížaly,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika