Vinaři z okolí Frýdku-Místku



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?)
15.7.2017 13:32

Pánové, jak to u vás letos vypadá? u mne čisté vinifery obrazily jen z kmenů a kordonových ramen, tzn tu a tam na keři malý hrozen. Hibernal ten by měl nebýt posledního mrazíku 100% násadu, takto to je jen 50/75%, tam kde jsem chtěl nechat už kmínek to vyrašilo jen od země. Letošní zima to tedy zredukovala pěkně. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 15.7.2017 13:32

Pánové, jak to u vás letos vypadá? u mne čisté vinifery obrazily jen z kmenů a kordonových ramen, tzn tu a tam na keři malý hrozen. Hibernal ten by měl nebýt posledního mrazíku 100% násadu, takto to je jen 50/75%, tam kde jsem chtěl nechat už kmínek to vyrašilo jen od země. Letošní zima to tedy zredukovala pěkně. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 15.7.2017 16:11

U mě to vypadá stejně.

Cabernet Cortis ze 7 loňských sazenic a zapěstovaných kmínků jde vše od země. U třech dokonce nějaký ten střapec u země, rostou dost bujně, nyní i přes 2 metry.

Solaris vysázený loni úplně stejně, navíc dva nepustily vůbec, přitom kořeny jsou živé, asi zmrzl roub.

Přidám pak nějaké fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 16.7.2017 15:12

U mě prakticky vše zmrzlo a obrašilo od země (Cabernet Cortis, Solaris a mnoho stolních odrůd). Než to stihlo vyrašit z hlíny, projistotu jsem objednal nové sazenice daných druhů. Stolní od Bredika, CC a Solaris roubované od Krausů. Nejprve jsem laboroval s tím, že zmrzlé vykopu a nechám jen nové, ale pak jsem se rozhodl zdablovat sadbu a vyplatilo se. Nyní mám u každé opěry takřka všude dvě sazenice daného druhu, roste to dobře a věřím, že mrazy v příštích letech budou mít o něco těžší práci mi révu zlikvidovat. Buď přečká ta starší, nebo ta o rok mladší.

Tak jsem se rozhodl z experimentální viničky pod balkonem vytáhnout jeden kmen až na balkonové zábradlí a zkusím ho nechat v příštích letech obrůst zábradlí. Přesně v duchu určení pro experimenty.

Cabernet Cortis
Cabernet Cortis
Solaris
Solaris
Různé stolní odrůdy
Různé stolní odrůdy
Střapce
Střapce
Supaga
Supaga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 22.7.2017 23:09

Takto určitě ne!!!Vážený pane, Pavlíček, toto má být vinice??? Styděl bych se něco takového mít a ještě to všem ukazovat. To je kus odvahy nebo drzosti a arogance??Následující pán má vinici, smekám klobouk. Takových foto více. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 23.7.2017 16:05

Odvážná je spíše Vaše reakce, pane Fialo. Takhle nechat prchlivost cloumat svým Majestátem na základě jedné fotografie. Já osobně na ní neshledávám vůbec nic pohoršujícího - a pokud se Vám nelíbí, podívejte se na všechny fotografie p. Pavlíčka, uvidíte velmi pěkně udržovaný vinohrad. Pak napiště svůj názor na vedení vinohradu pana Pavlíčka. Krom toho se jistě všichni moc rádi necháme inspirovat i Vaším vinohradem, pokud se s námi podělíte o jeho fotografie.

Fotografie pana Martina jistě stojí za pochvalu, ale to není (pan Martin laskavě promine) vinice, ale tři záhonky s několika révovými keři.

s pozdravem a přáním chladnějšího počasí a chladnějších hlav

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 23.7.2017 18:03

Tak já hodím aspoň moje fotky laugh a pak mi to můžete okomentovat.

Jsem rád, že mi po téhle zimě a následným špatným jarem aspoň něco roste a dokonce i zaplodí. 

Na první fotce se Somerset Seedless, sympaťák co mi dělá radost. Pěkně letos zaplodil (až moc), kmínek už pěkně posílil, bobulky se nalévají a nepraskají.

Na druhé fotce je Cabernet Cortis, loni vysázeno 7 kousků, na všech zapěstované kmnínko-tažně. Po jarních mrazech všechny pupeny na tažni KO. Všechno jede od země a to velmi bujně, až moc. Na 3 hlavách malé střapce.

Třetí fotka patří Královně vinic, pro mě neznámá odrůda, po 2 letech poprvé zaplodila, jsem velmi zvědavý jaká bude.

Čtvrtý je Solaris, ten mi tady roste také velmi bujně, hlavně má mnoho zálistků. Letos ho snad poprvé ochutnám v dozrálém stavu a rozhodnu se jestli jej vysadím ve větším množství.

Pátý je Galahad, jsem zvědavý, hodnocení chutě má vysoké tak snad nezklame.

Somerset Seedless
Somerset Seedless
Cabernet Cortis - střapec u země
Cabernet Cortis - střapec u země
Královna vinic
Královna vinic
Solaris
Solaris
Galahad - střapec u země
Galahad - střapec u země
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 39.53 (?), 23.7.2017 18:39
Zdravíčko, ad fotka 3 královna vinic, co jsou ty červené skvrny na listu? Může to být červená spála? Mám toho na svých rostlinkách docela dost a nevím co to je, nic jiného podobného jsem na internetu nenašel. Navíc se mi podle všeho začíná objevovat asi peronospora? S révou opravdu začínám.diky Tom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 24.7.2017 8:46

Netuším co ty červené listy mohou být. U mě se to projevuje hlavně na spodních, nejstarších listech. Letos je to ale lepší, loni toho bylo mnohem víc. Letos přihnojuji na list a taky ošetřuji proti padlí.

Minulý týden jsem ještě přidal Polyversum (chytrá houba) na list a včera znova, tak uvidím. Tohle prádelní počasí nahrává chorobám, aspoň uvidím jestli tyhle BIO produkty nějak fungují. Nechal jsem si 2 hlavy neošetřené tak bude s čím porovnat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 23.7.2017 18:35

Máte pravdu, pane Honzo, použil jsem silná slova kritiky,  za které se panu Pavlíčkovi dodatečně omlouvám. Nějaké jeho fota jsem viděl i na,,co vaše réva", ale jsem zvyklý na černý úhor. Zatravňování(obzvlášťě v bahnitém terénu ob jedno meziřadí) chápu, ale ne zaplevelení. Taky se říká:,,Když chceš slopat, musíš kopat" a tady asi bude motyka úhlavní nepřítel. Samozřejmě to zabere čas a dřinu a za zvážení, co se vyplatí, ale když se něco dělá, má se to dělat pořádně.  Možná je to hloupé a nemoderní, ale jsem stará škola. Vím, že u pana Martina je to hračička, ale dá se na to dívat s potěšením a révě odplevelení určitě prospívá, na to snad budeme mít stejný názor. Nějaké foto pošlu.

Jinak přeju všem vinařům(nejen tady na severu, kdy srážek máme dost) ať hrozny uzrají bez jakýchkoliv chorob a pohrom a všem bohatou úrodu. Pokud jsem ještě někoho pohoršil, omlouvám se. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 23.7.2017 19:00

Ještě dokončím minulý příspěvek, byl jsem po slejváku zkontrolovat stav zahrady a dofotit ještě nějaké zbytky.

Jako poslední plodící je Bianca, loni na čtyřech tažních po jednom střapci.

Letos je to šílenost, má 7 tažňů a na každém 2-4 střapce. Dokonce některé zálistky taky nasadily na květ. probírka bude nutná, uznávám že už jsem to měl udělat dávno.

Bianca
Bianca
Bianca
Bianca
Bianca
Bianca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika