Příspěvky uživatele - Jerrydecampo

Prosím poraďte s určením odrůdy, 17.3.2010
Dobrý den, chtělo by to připojit i fotografii listu, pěkně zepředu. 
Jarní postřik peckovin, 4.3.2010
Dobou část dne, ve které se zrovna nacházíte. Kdy a za jakých teplot provádíte Oleokolem postřik peckovin proti přezimujícím škůdcům?
Merunka letní řez, 22.2.2010
Opravdu,  šittův řez, tak se nazývá řez meruněk prováděný v první půlce června, v mých podmínkách(o týden až 14 dní zpožděná vegetace oproti JM) do konce června. Myslím že teorie dřívější plodnosti se s teorií zkrácení výchovného řezu... celý příspěvek >
Kvas s durancii, 19.2.2010
Laik neveří, odborník žasne.
Prosím o radu o roubování, 17.2.2010
Pokud chcete přeroubovat jen jeden strom, jsou investice do materiálu, a hodiny strávené výcvikem docela nerentabilní. Lepší je říct nějakému zahrádkáři v okolí, který ovládá tuto činnost.V případě že lpíte na zásadách vlastnoruční prác je lépe se... celý příspěvek >
Merunka letní řez, 17.2.2010
Speciálně u meruněk jsem viděl fotodokumentaci letního řezu meruněk a nemýslím si že byl doplňkový. ono letním řezem lze období výchovného řezu zkrátit o 1 až 2 roky. tuším ale, že se musí provést do konce června.
Kvas s durancii, 17.2.2010
Orientačně jsme ve vinohradnictví počítali obsah alkoholu v budoucím víně následujícím způsobem, a to tak že ze dvou stupňu cukernatosti (1 stupeň = 1 kg fruktozy+glukózy ve 100 moštu) vznikne přibližně 1.2 procenta alkoholu. Pomocí dvou trojčlenek... celý příspěvek >
Vhodné odrůdy na pálenku, sušení a povidla, 11.2.2010
Podle Holovouské literatury (inovace pěstování ovocných plodin)je na tom ve všech ohledech, co se týče vlastností plodů, Švestka domácí nejlépe. V uvedeném zdroji je dle tabulek zřejmé, že kvalita plodů je otázkou nejen odrůdy, ale i ročníku.... celý příspěvek >
Odrůdy meruněk, 24.11.2009
Toliko co jsem se dočetl v pomologii:-) Mé oko se zaměřuje na odrůdy odolnější proti : mrazům, PPV a moniliovému úžehu.
Meruňka z pecky, a co broskev?, 21.11.2009 Obsahuje fotku
Semenáče meruněk,5 rok po výsadbě, ze tří jeden odešel na asfyxii. 335m.n.m.,jílovitohlinitá půda.
Odrůdy meruněk, 21.11.2009
Co jsem listoval posledně pomologií, tak mě zaujala odrůda:,, Bergerac ´´ nevíte někdo, kde ji mají v nabídce?
Očkování a následná péče, 21.11.2009
Očkovací páska se sundává 14 dní po očkování, v té době se kontrolují očka, zda se ujala, a případně se ještě přeočkovává.
Záhadné chování slivoně, 9.9.2009
S největší pravděpodobností se jedná o skvrnitost listů.Náchylnější odrůdy na disponovaných lokalitách mohou zhodit opravdu téměř všechny listy.Kdybych neviděl, nevěřil bych.
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Dobrý večer, spekulací může být vícero, snad že dozrává ve stejném termínu jako první broskve, snad tím že různé školky vyzdvihujou to co prodávají, což je logické, a v neposlední řadě i tím že zájem domácností o ovocné stromy je někde jinde, než byl... celý příspěvek >
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Mrknul jsem se do Švestek, slív,renklod, mirabelek, z. r. 1963 a skutečně popis sedí,,na míru´´ Jen jedna informace a to se týká vzrůstnosti.Uvedená literatura uvádí, že je stromy jsou v dospělosti menší než švestek domácích.Přitom stromy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika