Vinaři z okolí Frýdku-Místku



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?)
5.1.2019 21:48

Vloni se Nám tady v okolí F-M dobře dařilo, pro révu vpodstatě ideální ročníkové počasí. Dozrály i pozdní odrůdy do vynikajících kvalit. Provedli jsme předvánoční košt, nadějné tady jsou odrůdy Solaris, Cabernet Cortis. Nejvíce mne překvapila odrůda Sauvignier gris, ta bude co do odolnosti pozitivně vyčnívat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 22.8.2017 19:29
Zkušenost mám, loni vysazena a letos první hrozen. A už nyní sladký. Cukr změřím koncem týdne. Absolutně bez chorob. Ten prst na fotce je pro porovnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.11.2017 19:13

Já vysadil Galahad letos od Bredvika, k pergole vedle jiných hroznů, ze kterých plísně a oidium hnedka přehupknuly na Galahad i vedlejšího Aladina. Zcela bez chemie to v mých podmínkách nepůjde. Taková stará Chrupka nebo Nero se mi jeví odolnější.

Galahad
Galahad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 15.11.2017 19:26

Můj Galahad je vedle Primu a Kobzaru. Prim je napadán hodně a Galahad to ustál výborně. 

Z té fotky mi to připadá jako deficit nějakého prvku, ale nevidím spodní stranu listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.105 (?), 16.11.2017 22:23

Tiez by som skor tipoval nedostatok vo vyzive. Galahad i Aladdin perenosporou netrpi vobec, mierne mucnatkou na listoch viac Galahad ako Aladdin, a na strapcoch naopak - javi sa lepsie Galahad. Postrek proti mucnatke som tento rok dal prvy krat a je tam zjavne lepsie ako minule bez postrekov.  Galahad neskutocne dlho vydrzi na koreni bez straty kvality - este aj teraz si drzi dobru chut a nekazi sa - ale bobule uz stracaju kvapalinu - mierne sa susia. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 23.8.2017 21:43

Dobrý den, Hibernal mi dozrává koncem září až v půlce října, ale pak velmi rychle sbírá cukry. Přikládám fota aktuálně dozrávajících odrůd. Lakemont je partenokarpicky bezsemenný ale bobule jsou velmi malé. S Galahadem zkušenost nemám, ale dozrávají mi všechny odrůdy které mají literaturní zralost do konce září. Např Festivalnyj má dozrávat koncem září, já jej zobu už teď. Chce to vyzkoušet

Festivalnyj
Festivalnyj
Medina vodorovný kordon
Medina vodorovný kordon
Medina vertiko
Medina vertiko
Lakemont seedless
Lakemont seedless
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 28.9.2017 22:38

Sklidili jsme hibernal před třemi dny, sklizeň pěkná, na keř průměrně 2 kg. Celkem vylisováno 190 l, cukernatost vlivem propršeného září bídná, ale déle jsem se sklizní otálet nemohl, protože se u nás vytvořilo početné hejno kosů, kteří si denně sklidili tak 3 kg. Posléze přiložím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 29.9.2017 12:47
190 L je slušná úroda. Bude burčák? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 30.9.2017 13:09

něco na burčák, něco na víno:-)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.11.2017 19:34

Nádhera, škoda, že nemám plochu. Aspoň ten burčáček bych zkusil. Další v emailu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 5.1.2019 21:48

Vloni se Nám tady v okolí F-M dobře dařilo, pro révu vpodstatě ideální ročníkové počasí. Dozrály i pozdní odrůdy do vynikajících kvalit. Provedli jsme předvánoční košt, nadějné tady jsou odrůdy Solaris, Cabernet Cortis. Nejvíce mne překvapila odrůda Sauvignier gris, ta bude co do odolnosti pozitivně vyčnívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika