Příspěvky uživatele - Jerrydecampo

Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 10.2.2017
Dobrý večer, cukernatost byla 21,5,  což jsem koukal, na to jaký byl loni rok, při předloňském, kdy bylo extrémní teplo jsem to ještě nemeřil. Sklizeno někdy koncem září neboť už byla zima a mokro a nechtěl jsem čekat na kosy a botrytidu.... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 10.2.2017
To je docela pěkný počet keřů, a při troše péče z toho něco bude:-) Délka internodií je závislá na podmínkách prostředí a odrůdě. Na jednoletých řízkovancích je třeba jen 2 cm. Odrůdy Solaris ani CC zatím nemám, tak nemůžu posoudit, ale na... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 9.2.2017 Obsahuje fotku
Vinnou revou se zabyvam vice let, a rad bych nejak sdruzil nadsene pestitele revy z okoli fm, za ucelem vymeny informaci, prip. rizku a snad i k degustacem. Co vy na to? Revu pestuju v Palkovicich, mam kolem 180 plodnych hlav. 😃 budu rad za... celý příspěvek >
Smysluplný počet hlav révy, 9.2.2017
Jinak v sobotu 18.2. v misteckem narodnim dome v 10 hodin poradaji zahradkari prednasku na tema reva vinna a Palkovicti zahradkari v restauraci u Habese 15.2 v 17h prednasku o exotickych ovocnych a reve. Kdo jste v dosahu, doporucuju navstivit.
Smysluplný počet hlav révy, 9.2.2017
U steny mam od sebe sazenice vzdalene 90cm cca, klasicke RH vedeni i vertiko.  Cim jsou kere blize sobe, tim si vice konkuruji a mene rostou, a pokud je nejaka extra bujna odruda, pak vynechat knojeni a zatravnit a ona se zklidni.
Roubování melounů a okurek, 19.5.2010
Dobrý den Poprvé jsem letos zkoušel roubování melounů, podle zde umístěného videa. pro srovnání jsem použil jako podnož cuketu, tykev fíkolistou a tykev muškátovou, od každé podnože jsem narouboval 10 rostlin. Rouboval jsem ablaktací, zatím jsem... celý příspěvek >
Jak na korunku?, 19.5.2010
Co jde vyvázat vyvažte aby byl úhel odklonu větví mezi 45 a 80 stupni, ostatní pryč. Stromek neřežte jako bonsai, tak že zakrátíte všechno, ale některé, které rostou příliš vzhůru nebo zahušťují odstraňte úplně a jiné zakraťte méně. nenechávejte... celý příspěvek >
Ujme se?, 19.5.2010
Počkejte ještě se závěry, před čtrnácti dny se mi probudila jedna z na podzim vysázených švestek, a pěkně raší.
Podřezávání semenáčku, 19.5.2010
Dobrý den, záleží na tom, jestli budete semenáček pěstovat na záhoně(školce), nebo jej přímo vysadíte na trvalé stanoviště. Mám špatnou zkušenost s předpěstováváním semenáčků v kvetináči delší dobu(1/2 roku) protože pak se kořeny pokroutí a někdy... celý příspěvek >
Letos neuroda, 21.4.2010
Dobrý den. Aby měly vaše údaje jakous takou váhu, bylo by možná vhodné uvést odkud jste a nadmořskou výšku. Letos se mi vyplatilo počkat s řezem broskvoní, neboť spousta květních pupenů v zimě pomrzla, protože na podzim nepatrně narašily. Při řezu... celý příspěvek >
Řezat na větevní kroužek nebo čípek?, 27.3.2010
Peckoviny-čípek-Zahnovo pravidlo.
Proc neplodi 12-leta slivon Malvazinka (v Praze)?, 27.3.2010
Dobrý den pane zadavateli, pokud si u desetiletého stromu nejste jist jestli kvete, pak mě napadá, jestli se váš pravidelný každoroční řez nepodobá tvarování bonsají... pokud vzrostlý strom nekvete, kroužkuju. 
Proc neplodi 12-leta slivon Malvazinka (v Praze)?, 27.3.2010
Kvete vám strom normálně na jaře?
Množení ořešáku, 23.3.2010
Také jsem slyšel jednu starou radu, a to, pokud ořešák neplodí, tak do koruny vhodit větev od jiného ořešáku s kvetoucíma jehnědama.
Roubování pomocí cilkulárky a vrtačky, 23.3.2010
Dobrý den, pro rozšíření obzorů, na primě jsem shlédl v posledním díle receptáři prima nápadů, jak tam nějaký člověk roubuje pomocí cirkulárky a vrtačky ořešáky. Na můj vkus docela brutální a nezvyklé, ale zjevně mu to fungovalo.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika