Vinaři z okolí Frýdku-Místku



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?)
5.8.2017 15:40

Tomuto druhému kvetení se ve vinařské hantýrce říká martiňáky. u ranných odrůld dozrají na konec podzimu, osobně nechávám a máme co zobat do zámrzu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 178.235 (?), 29.7.2017 17:07

Gratuluju.Hlavně k "mojí" odrůdě a to je Hibernal.Bude zajímavá jeho chuť oproti té ze Slovácka.RR a Hi jsou tam skvělé, vůně nenahraditelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 1.8.2017 9:07

Všiml jsem si, že mi odrůda Solaris začala znovu nasazovat na květ a to na letorostech po osečkování. 

Co s tím radíte udělat? Odstranit hned nebo až po odkvětu?

Je to častý jev?

Solaris - Znovu kvete
Solaris - Znovu kvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 1.8.2017 12:14

Běžné, hlavně po osečkování - odstranit jako vše co bere sílu. Časnější zelené práce mají větší dopad na velikost hroznů, pozdější na obsah cukru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 1.8.2017 13:42

Dobře odstraním. Nevíte kolik listů nechat nad hrozny už u zmniňovaného Solarisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 2.8.2017 8:23

Listů nechat tolik, co vejška drátěnky dovolí.To už ale bylo vyřešeno osečkováním.Zálistky na vrchu zase za prvním až druhým listem zakrátím.Snažím se to udržet na max 30cm nad horním dvojdrátím, jinak se to začne ohýbat do meziřadí.Radomír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 4.8.2017 11:36
Díky Radomíre, provedeno ;) Dnes objevena peronospora na odrůdě Sieger, postříkal jsem Melody combi. Nyní za 3 hodiny ale začalo pršet, pokud to nezabere budu zítra opakovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 5.8.2017 21:49

Se Solarisem nemám zatím zkušenosti. Sice mám cukání zkusit pár hlav a dělat burčák, ale nemám místo, kam sázet. Kolik nechat listů za hroznem je obecně těžká otázka, myslím. Někdo řekne min 15, 18... Podle mě to je složitější. Záleží na vitalitě rostliny, roku, slunci, srážkách, množství starého dřeva, množství hroznů, sumě teplot, oslunění, napadení, půdě, zálivce, hnojení, odrůdě, poloze...blush  Vyzkoušejte si to ve svých podmínkách. Někdy méně (hroznů) je více (cukru). Pamatuju roky, kdy jsem to neodhadl, rok nestál za moc a ani v listopadu nebyly hrozny k jídlu, jiný rok stejné již v září vynikající...

Sladké Martiňáky srovnatelné s běžnými hrozny jsem nikdy nejedl, proto je odstraňuji. Rozdíl mezi Martiňákem a běžným hroznem je pro mě jako mezi Golden Delicius dozrálým na Vysočině a v Bolzanu.

Ale možná u ranných odrůd tahle možnost mít dvě úrody existuje. Řekl bych, že odrůda a poloha je nejdůležitější. Dnešní nové odrůdy dávají viohradnictví nový rozměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 161.151 (?), 7.8.2017 20:10
Díky Daníku za nápovědu. Solaris mi loni zaplodil na jednom keři a k jídlu nebyl. Keř byl ale hodně poškozený chorobami (teplo, samý déšť a já byl na dovolené). Proto taky možná nedozrál. Uvidím jak to bude vypadat letos. Zaměkat začíná Somerset sedles.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 5.8.2017 15:40

Tomuto druhému kvetení se ve vinařské hantýrce říká martiňáky. u ranných odrůld dozrají na konec podzimu, osobně nechávám a máme co zobat do zámrzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.100 (?), 14.8.2017 7:08

Zdravím,

kdy přibližně dozrává Hibernal (okolo 21° ČNM) v našich podmínkách?

Zvažuji, že bych přikoupil 25 ks sazenic. Ale píše se, že je to pozdní odrůda.

Já pěstuji ranější odrůdy v blízkosti Nového Jičína v nadmořské výšce 320 metrů.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika