Příspěvky uživatele - Jerrydecampo

Slíva Ontario a Washington, 2.8.2009
Washington sice trpí šárkou, ale jen na listech. do plodnosti je o hodně spolehlivější než zelená renklóda, a taky netrpí narozdíl od ní, předčasným opadem listů z důvodu kvůli skvrnitosti listů-Blumeriella jaapii.V kompotech předčí althanovku i... celý příspěvek >
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Strom na fotografii má 5 let, po výsadbě, narouboval jsem jej na semenáč zelené renklódy
Pomologická hádanka, 2.8.2009 Obsahuje fotku
Posílám fotografie slivoně, kterou jsem objevil v áleji švestek domácích. Čím je zajímavá? po letech pozorování jsem ani jednou neobjevil příznaky PPV na listech, na plodech jen místy, z neosluněné strany. Plodí každoročně, při velké násadě je... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 7.7.2009
Dobrý večer. Berete to moc úzce, ostatní tvory krom člověka neberete v potaz:-) Jasně že dnes už to není takový problém-dokonalejší zpracování masa, a navíc ono hnojení už dnes není tolik vidět..ale dříve tu ten problém byl.Určitě je to ale... celý příspěvek >
Podnože - očkování, 5.7.2009
Dobrý den. Prosím, popiště někdo vlastní zkušenosti se semenáčem zelené renklódy, jako podnoží pro broskve.
Hnojení broskvoní, 5.7.2009
Ohledně přízpěvku, jestli někdo viděl pohnojenou louku... Tasemnice bezbranná, různí hlísti, svalovec stočený, Kokcinidióza,a fůra dalšího se každoročně dříve roznášela tam kde se hnojilo tímto matrošem, jakožto močůvkou složenou z dešťové vody, a... celý příspěvek >
Velkopavlovická meruňka - špatný řez?, 5.7.2009
Dobrý den Pro p. Salometku: Omlouvám se, s tím popisem Šittova řezu jsem to vzal hodně zkrátka, dala by se o tom popsat celá A4 ale už mne unavuje neustále opakovat ty samé informace, pro každého extra, tak jsem to vzal jen pár slovy. Všechno co... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 3.7.2009
Tak samozřejmě, ono stačí natřít kminky a kousek hlavních větví vápenným mlékem, bílá barva sluneční paprsky odráží. Jen jsem musel upozornit na tento problém.
Velkopavlovická meruňka - špatný řez?, 30.6.2009
Osmičkový úvazek je přeceněný, kdo viděl zaškrcený osmičkový a normální, dá mi zapravdu. Je to jen přežitek minulé doby.U meruněk se běžně dělá Šitův letní řez, o kterém tu bylo psáno, a to právě z důvodu bujnosti růstu, kdy prakticky provedete to... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 30.6.2009
Ještě k tomu východnímu umístění, co se týče expozice, může být problém se vznikáním mrazových desek na kmeni během zimy.
Problém s novými duranciemi, 25.6.2009
Svilušky, né Světlušky:-) Asi takhle, ono píšou kde co. ZKoušel jsem rozšiřovat biodiverzitu, slunéček jsem měl plno, i škvory a další, stejně je to všechno moc pěkný, ale na udržení mšic a jiné havěti pod prahem škodlivosti to nestačí. Hlavně ve... celý příspěvek >
Třešen Van - popraskání a hniloba plodů, 25.6.2009
Třešně praskají z důvodu příjmu velkého množství vody, což je v tom hle deštivém pošasí normální.Buněčná stěna buněk v plodu se nestíhá zvětšovat jak nabývá vnitřek buňky a praská.Byt váma se raduju že ostatní dvě odrůdy jsou ještě dobré:-)
Problém s novými duranciemi, 23.6.2009
Žluté tečky- vsázím na svilušku. Měl jsem ji na myrobalánu(nesmějte se) velice chutný a vlastnostmi plodů vynikající,,odrůda´´´kterou jsem našel ve zpustlé zahradě. Jen plný svilušek.použil jsem karate plus listové... celý příspěvek >
Výrustek na listech, 23.6.2009
Vlnovník Letos graduje, Hálčivec taky.Zdá se mi, že na méně vzdušných a zastíněných místech je jeho výskyt větší.Nikdy jsme doma proti němu stromy neošetřovali, byly by to vyhozené peníze, na sromy které plodí jednou za 6 let normálně..
Jak správně a kdy roubovat švestku, 23.6.2009
Ajajaj,15 let stará švestka, tady nikdo neví, jestli se bude slavit úspěch. po silných řerných ranách zpravidla nekrotizuje střed kmene a bude postupně odcházet.Ale zase náš Washington nekrotizuje 15 let a obrok jsou dvě přepravky:-)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika