Příspěvky uživatele - Marek-TT

Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
Ku každému koreňu prihrňte zeminu čo najviac to pôjde. Nič nezastrihávajte, to spravíte až na jar podľa toho, koľko dreva ostane živého. Neviem ako dobre sú nadzemné časti vyzreté, no ak sú už zdrevnatené, bolo by dobré aj tie ochrániť napr. nejakou... celý příspěvek >
Švestka Topfive, 6.10.2019
Na Topfive sa teším. Preto som ním čiastočne preočkoval u mňa neperspekívne odrody ako Aprimira a Topend.
Lis na ovoce, 30.9.2019
Pred zhruba rokom som nahradil ľanové lisovacie plachty za polyesterové. Hoci boli niekoľkonásobne drahšie, investíciu vôbec neľutujem. Ani po roku používania nejavia žiadne známky opotrebenia. Z ľanových sa časom uvoľňovali malé chumáčiky tkaniny a... celý příspěvek >
Topend, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Topend priebežne už nejaký čas degustujem. Optimálny termín zberu je ťažké presne určiť, keďže bez výraznejšej zmeny je rovnako vyfarbený od polovice augusta a plody sú stále na dotyk tvrdé. Väčšie plody, charakteristické pre odrody z radu Top, sú... celý příspěvek >
Švestka Jojo, 30.9.2019
Jojo som obral začiatkom septembra, lebo v tomto šialenom moníliovom roku by mi z neho neostalo asi nič. Okrem toho, že plody dosť hnili, neboli ani chuťovo dobré, skôr kyslé. V tomto smere je Jojo tak trochu lotéria, nie každý rok sa chuťovo vydarí.... celý příspěvek >
Tophit, 30.9.2019
Presne rovnaká skúsenosť, obrovská náchylnosť na moníliu. Prakticky som si zvykol, že aj pri vysokej násade plodov zozbieram len zopár na ochutnanie. Preto ho postupne preočkovávam odrodou Topfive a Jofela. Spoliehal som sa na Prezident, no ten je na... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 28.9.2019
Tia Vaše jablká sú všetky až gýčovito červené (myslené samozrejme v dobrom ).
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.9.2019 Obsahuje fotku
Pred istým časom sa tu riešili bobule s "nosíkom". K tomu či a nakoľko sú tieto tvarové ňuansy rozhodujúce pri výbere konkrétnej odrody sa vyjadrovať nebudem. Tiež mám doma dve odrody, ktoré sú tvarovo odlišné od ostatných, a síce Heliotrop a Rheu. V... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 25.9.2019
Ja som okrem Galy tiež ešte nič neobral. Najbližšie k oberačke má Rubinola. Topaz sa začína vyfarbovať. Všetkým stromom som doprial výdatnú zálievku, ktorú by som rád zopakoval. Najmä kvôli Braeburnu, kde chcem takto na odporúčanie p. Polehlu... celý příspěvek >
Freiherr von Halberg, 21.9.2019
Pehovitosť u Topazu môžem potvrdiť aj ja (Trnava), nie však pri všetkých plodoch. Vápnikom som nestriekal.
Jadroviny 2019, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Aktuálny stav v Trnave. Chladné rána a slnečné dni by mohli vyfarbeniu ešte pomôcť.
Kdouloň obecná, 19.9.2019 Obsahuje fotku
Dula Vranja, po minulom nepriaznivom roku (foto 1) to vyzerá konečne na sľubnú úrodu. Na strome som napočítal cca 30 plodov, čo by mohlo byť okolo 10 kg, možno aj viac. Chloróza nie je ani zďaleka tak silná ako minulý rok. Snáď pomohlo jarné... celý příspěvek >
Volně rostoucí zákrsek vs. vřetenovitý zákrsek, 19.9.2019
Neviem v akých podmienkach hospodárite, no stromy na podpníku MM106 môžu v priaznivých lokalitách kľudne dorásť aj do výšky 4-5 m. V takom prípade by si pri spone 2 m asi začali zavadzať.  
Vinná réva v prvním roce (2019), 19.9.2019
Aj to je možnosť, ja som použil narýchlo, čo som našiel doma.
Freiherr von Halberg, 19.9.2019 Obsahuje fotku
Podľa nemeckých stránok sa jedná o aromatickú, sviežu odrodu s chrumkavou dužinou. Chuťovo sa podobá skôr na Topaz, plody majú hmotnosť okolo 200 g. Obsah kyselín uvádzajú 5-7 g/L a cukornatosť 14° Brix. Je to diploid, dobrý opeľovač a disponuje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika