Řez mladé broskvoně



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?)
20.11.2019 13:17

Ponechať všetky letorasty sa mi zdá byť zbytočné. Na založenie koruny úplne stačia 4 kostrové konáre. A rezal by som hlbšie ako na 10-12 očiek, možno tak na 5-6. Je to mladý stromček, ktorý musí najprv trocha spevnieť a až potom môže prinášať bohatú úrodu. Pri ponechaní dlhých letorastov hrozí ich predčasné vyhoľovanie. To zatretie rany je dobrý postreh, možno by som predtým ostrým nožíkom zľahka odstránil zoschnutú kôru a následne zatrel stromovým balzamom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.7.2019 10:04

Stejně stříhám hrozně nerada, mám pořád pocit, že těm stromům ubližuju

U broskvoní to platí naopak. Čím míň stříháte, tím víc ublížíte - stromek vyholuje, zastavuje růst, netvoří mladé dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 20.7.2019 10:17

v současnosti bych alespoň odstranil pahýly zaschlých větví patrné na snímku na větevní kroužek. Právě u broskvoní ponechané pahýly zaschlého dřeva bývají často vstupní branou dřevokazných hub. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.140 (?), 20.7.2019 12:10

Dobrý den, vidím zde odborníky, tak prosím o radu: Mám jednu brosvoň, nevím název, ale plody trpí na prasklé pecky, kterém bývají plné škvorů. Broskve jsou pěkné, velké, ale takřka každá má tento problém i přes postřiky Kuprikolem. Můžete mi, prosím, poradit co s tím? Předem děkuji, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 20.7.2019 13:12

Postřik Kuprikolem užíváte proti kadeřavosti broskvoní. Postřik Kuprikolem nemá žádný vliv na praskání plodů a pecek v době zrání, to je odrůdová vlastnost a nejčastěji jí trpí odrůdy velmi rané. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaga - (12) - 40.90 (?), 20.7.2019 13:14

Děkuji všem, zařídím se podle vašich rad. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ledzep62 - (6) - 45.202 (?), 18.11.2019 18:15

Dobrý deň. Pred rokom som zasadil broskyňu a na jar bola založená korunka. V lete som mal menšie zdravotné problémy, nedávno som si všimol, že z kmienka počas leta vyhnala ďalšie nové výhonky. Mám nové výhonky na jar všetky odstrániť, alebo ponechať nové a odstrániť pôvodné?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 20.11.2019 9:59

Z letorastov, ktoré vyrastú v trojiciach, by som ponechal vždy len jeden najvhodnejšie postavený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 20.11.2019 10:11

já bych výhony nechal, ale všechno zakrátil na 10-12 pupenů. Rozhodně bych ihned ošetřil zasychající ránu po odstříhnutí terminálu. Zjevně zde nedochází k závalu a je tendence odumírání kůry směrem dolů, což může mít v budoucnu následek napadení dřevokaznou houbou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 20.11.2019 13:17

Ponechať všetky letorasty sa mi zdá byť zbytočné. Na založenie koruny úplne stačia 4 kostrové konáre. A rezal by som hlbšie ako na 10-12 očiek, možno tak na 5-6. Je to mladý stromček, ktorý musí najprv trocha spevnieť a až potom môže prinášať bohatú úrodu. Pri ponechaní dlhých letorastov hrozí ich predčasné vyhoľovanie. To zatretie rany je dobrý postreh, možno by som predtým ostrým nožíkom zľahka odstránil zoschnutú kôru a následne zatrel stromovým balzamom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.11.2019 13:39

Odřezávat zaschlou kůru a zatírat rány balzámem v listopadu je sice možné, ale mnoho bych si od toho nesliboval. Přes zimu se rána beztak hojit nebude. Počkal bych do květu a řezal až tehdy. Klidně bych pak odřízl celý terminál i s nekrozou o patro níž a zapěstoval kotlovitou korunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika