Příspěvky uživatele - Marek-TT

Ide to aj (ne)chemicky, 22.8.2019
Dobrý deň, úplne bez postreku si zatiaľ netrúfam pestovať žiadnu odrodu. Myslím si, že nemám na to celkom vhodné odrody. Jediný bez postrekov by som si možno trúfol pestovať Nera. S odrodou Muskat Poloskei nemám žiadne skúsenosti.
Ide to aj (ne)chemicky, 21.8.2019
Minulý rok priniesol niekoľko menších, no veľkostne aj tvarovo vyrovnaných strapcov, preto som tento rok do neho vkladal veľké nádeje. Je to však oveľa horšie. Napriek tomu mu chcem dať ešte šancu. Minulú jeseň som kúsok od neho vysadil Chottabyč a... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 20.8.2019 Obsahuje fotku
Po minuloročnej nadúrode bude tento rok síce len zopár hrušiek, no naozaj kráľovských.
Ide to aj (ne)chemicky, 20.8.2019 Obsahuje fotku
Moldova sa začína pomaly vyfarbovať, no oproti minulému roku má asi 3-týždňové oneskorenie. Veľkú radosť mi však robí Rizamat. Konečne po dvoch nevydarených úrodách to vyzerá nádejne. Strapce sú primerane veľké, vyrovnané. Bobule mali v minulosti... celý příspěvek >
Topend, 19.8.2019 Obsahuje fotku
Topend patrí medzi tie odrody, ktoré sa skoro vyfarbia, no ešte im trvá dlho, kým dozrú. Veľkostne sú tak akurát, uvidím či aj chuťovo budú vyhovovať.
Ochrana proti vosám a ptákům, 19.8.2019
Aj ich ešte stále ponúka, pred pár týždňami som objednával.
Prokletá monilie, 19.8.2019
S tou teplotou to nesedí na moje podmienky. Tiež pestujem v teplej oblasti, podmienky u nás a v Podunajskej nížine sú dosť podobné. Napriek tomu si monilióza robí tento rok, čo sa jej zachce. Plody napadnuté obalovačom sú predpokladom pre napadnutie... celý příspěvek >
Prokletá monilie, 16.8.2019
Je to smutné. Ja som včera našiel prvý hnilý plod na Tophite, ktorý ma do dozretia hádam ešte 2 mesiace. Minulý rok monilia na ňom skosila 90% plodov. Oberal som doslova celé strapce hnilých sliviek. Viac ma však trápi, že tento rok sa monilia... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 14.8.2019 Obsahuje fotku
Zopár fotiek z dnešnej oberačky. Pomaly dozrieva aj no name odroda, refraktomer ukázal 12°NM. Nie je to veľa, no vzhľadom na nízke zastúpenie kyselín je jedlá a chutná. Hromadenie cukrov nie je príliš silnou stránkou tejto odrody. Naopak Nero, ten je... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 14.8.2019
Túto sezónu z hľadiska chorôb nehodnotím práve pozitívne, no nie je to ani úplna katastrofa. Veľa závisí od konkrétnej lokality, pergola medzi domami sa s chorobami vysporiadala veľmi dobre, vinohrad na otvorenom priestranstve v záhrade je na tom... celý příspěvek >
Choroba vínné révy?, 14.8.2019
V tom prípade ide skôr o čiernu hnilobu.
Choroba vínné révy?, 12.8.2019
To tiež nie je vylúčené, zadávateľ by mohol potvrdiť, či je hrozno vystavené priamemu slnečnému žiareniu.
Choroba vínné révy?, 12.8.2019
Určite tým nič nepokazíte. Túto sezónu je tlak čiernej hniloby dosť veľký.
Choroba vínné révy?, 11.8.2019
Podľa tých preliačin na bobuliach to vyzerá skôr na čiernu hnilobu.
Flamingo, 9.8.2019 Obsahuje fotku
Takto si predstavujem Flamingo ja, červené plamene šľahajúce priamo z jadra plodu.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika