Příspěvky uživatele - Marek-TT

Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 27.10.2019
Záleží na tom, ako staré. Ak už majú dostatočne rozvinutý koreňový systém, tak by som nemulčoval. Mulč udržuje vlhkosť niekoľko cm pod povrchom, z čoho profitujú najmä mladé stromčeky, ktoré ešte nemajú gro koreňovej sústavy v dostatočnej hĺbke.... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 27.10.2019
Čo sa týka skvalitňovania pôdy pred výsadbou, vraj je výborná vojteška. Hlboko korení a rozrušuje aj utužené podorničie. Okrem toho po skosení a zapracovaní do pôdy ju obohatí o organickú hmotu. Mne sa pri výsadbe stromov bez možnosti zálievky... celý příspěvek >
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 27.10.2019
Proti suchu sa dá bojovať aj mulčovaním. Okrem zadržiavania vlahy ostáva pôda pod mulčom kyprá, takže riziko prísušku je nižšie. Pred 2 rokmi som posadil skúšobne 6 jabloní na semenáčoch do voľnej prírody. Sú síce asi 10 m od koryta potoka, no zem tu... celý příspěvek >
Lepotica a TopTaste, 25.10.2019
Ja by som ich ponechal, z 2 letorastov korunu nezaložíte. Prípadne ich tiež môžte upraviť na 2-3 očká.
Kdouloň obecná, 25.10.2019 Obsahuje fotku
Dule sa medzičasom pekne vyfarbili. Pôvodne som ich chcel nechať čo možno najdlhšie na strome, no začali ich nadzobávať vtáci, tak som ich včera obral.
Lepotica a TopTaste, 25.10.2019
Na tej Toptaste by bolo fajn, ak by sa dal vybrať ešte jeden kostrový konár, aby boli 3. Letorasty, ktoré plánujete ponechať na Čačanskej, by som určite skrátil na 2-3 očká a stredník zrezal zhruba 30 cm nad posledným konárikom. Nech stromček... celý příspěvek >
Řez slivoní, 25.10.2019
Ak je nejaký vhodnejší letorast, môžte použiť ten. Z obrázku nie je úplne všetko dobre vidno. Hlavné je, aby bolo na ňom dostatok životaschopných púčikov a aby smeroval, resp. aby sa dal vyviazať kolmo nahor.
Řez slivoní, 24.10.2019
V oboch prípadoch by bolo najlepšie, ak by Ste odstránili koruny hneď nad novým terminálom rezom na prevod a terminál potom priviazali ku kolu. V tých obrázkoch je časť pôvodného terminálu použitá ako opora namiesto kola... celý příspěvek >
Řez slivoní, 24.10.2019 Obsahuje fotku
Škoda toho zlého povýsadbového rezu, zbytočne to komplikuje situáciu. Na obrázkoch som sa snažil schematicky naznačiť môj postup rezu. Obr. č. 1: asi najlepší stav zo všetkých, ponecháte terminál a 3 kostrové konáre ostrihané približne do jednej... celý příspěvek >
Zatřižení větviček u týden zasazených stromků, 23.10.2019
Finálny rez by som teraz na jeseň nerobil, najmä kvôli dôvodom, ktoré spomína PP. Ten by som nechal až na jar. Teraz by som maximálne odstránil poškodené konáriky, s ktorými sa nepočíta pri zakladaní koruny a na jar spravil konečné korektúry.
Topend, 22.10.2019
Je to už zopár týždňov, čo som musel posledné 2 plody predčasne obrať kvôli napadnutiu hmyzom. Nemohol som ich preto, bohužiaľ, ochutnať v plnej zrelosti. Stále mám pocit, že by mohli vďaka pevnej konzistencii a zatiaľ aj dobrej odolnosti voči... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 21.10.2019
PD Čachtice sú nielen skvelí pestovatelia jabĺk, ale dosahujú aj veľmi dobré výsledky v pestovaní révy vínnej. Vzhľadom na polohu naozaj obdivuhodné výsledky. Vyššie uvedené klony sú len farebnými modifikáciami ich odrôd alebo vykazujú aj vyššiu... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019 Obsahuje fotku
Ešte som zabudol pridať obrázok.
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
To je už lepšie, s tým sa dá pracovať. Na obrázku som znázornil vyzreté časti, ktoré je potrebné do jari ochrániť. Zvyšok je bylinný a vymrzne. Keďže sú to len zopár očkové krátke časti, bude najlepšie ich zahrnúť zemou. Na jar potom len odstrihnete... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
To je aktuálny stav? Lebo tá sadenica je zelená ako v júni a vyzerá, že ešte stále rastie. Čo je problém, lebo nie je dostatočne vyzretá a hrozí, že vymrzne. Zaštipnite jej rastový vrchol a treba dúfať, že aspoň zopár najspodnejších očiek stihne... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika