Jesenno - zimné práce



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?)
2.12.2019 14:53

Ja by som rád spravil aspoň postrek broskýň, no počasie nepraje. Hrabanie listov budem riešiť priebežne, lebo ešte celkom dosť listov je na stromoch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 30.11.2019 12:36
December klope na dvere, ale v záhrade sa ešte stále nejaká práca nájde. Okrem zhrabania lístia, bielenia kmeňov a rýľovania je to predovšetkým 'asanačný' postrek Kuprikolom alebo Championom. Tomuto úkonu momentálne počasie nepraje. Robili ste už tento postrek alebo ho máte v pláne? (Na foto jabloň Merkur už po opade listov a s torzom stehlíčieho hniezda). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.11.2019 20:09

Já to mám zatím jen v plánu. V "TO-DO-LISTu" se tato činnost dnes posunula vzhůru na 4. místo z 20 položek, ale počasí mi nepřeje. Často prší, i když to teď už nikdo nepotřebuje. Kdybych jen postříkal mladé broskvoně, bylo by to mnohem jednodušší. Chtěl bych ale dva velké stromy (meruňka a ořešák) ošetřit rosičem a ještě na žebříku. Rosič sice není tak nebezpečný jako pila, ale je to třeba vyzkoušet a namíchat jen menší množství roztoku. Plný rosič je tak těžký, že mám co dělat dostat ho sám bez rampy na záda. Pořád sním o zahradním dronu s postřikovačem, který by to u vysokých stromů vyřešil sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.101 (?), 30.11.2019 21:11

Postřik Kuprikolem jsem provedl minulý a předminulý týden, především u vybraných peckovin. Dnes jsem začal bílit kmeny, vysadil česnek a příští týdny už jenom rytí, kácení, hrabání, obkopávání, vyřezávání, kopání... A pak už je jaro smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.12.2019 10:25

Ten postřikovač byl fantastický. Mně by úplně stačila opravdu malá zahradní verze s třemi vrtulkami a litrovou PET lahví s roztokem. Cena by pak nemusela být až tak vysoká. Při nasazení plné verze by se možná mohly zachránit lesy od lýkožrouta a kaštanové aleje od klíněnky. Kdo ví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 2.12.2019 14:53

Ja by som rád spravil aspoň postrek broskýň, no počasie nepraje. Hrabanie listov budem riešiť priebežne, lebo ešte celkom dosť listov je na stromoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.12 (?), 3.12.2019 15:15

Ja som akurat stihol nabielit kmene, postrek som uz nestihol a ako pozeram na pocasie tak ani to uz tento rok nestihnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.10 (?), 16.12.2019 20:48

Zdravím borci, zajtra a pozajtra má byť teplúčko, môžem ešte vykonať jesenný postrek alebo už je neskoro? Dík za odpovede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 19.12.2019 12:55

Myslím, že je stále ještě šance na smysluplný postřik. Ještě taky nemám všechno a všude ošetřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika