Příspěvky uživatele - Marek-TT

Rez slivky, 19.9.2019
Ako píše p. Lída, rez kôstkovín by sa mal ukončiť do 15. septembra (září). Ja som slivky prestrihal minulý týždeň. Je to rez na prevod alebo na konárový krúžok, skracovať letorasty budem pdľa potreby až na jar.
Toptaste, 18.9.2019
Toptaste ma aj tento rok presvedčil o svojich kvalitách. Kým iné odrody boli dosť napadnuté monílou, Toptaste skoro vôbec. Hnillé plody by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Boli síce menšie a bolo ich aj menej ako zvyčajne, no chuťovo vôbec... celý příspěvek >
Vinná réva v prvním roce (2019), 18.9.2019
Ranu netreba ošetrovať. Dosť závisí od lokality. Ak pestujete v chladnejšej oblasti na otvorenom priestranstve, kde môžu hroziť holomrazy, je dobré vinič najmä v prvom roku chrániť. Môžte ho napr. obaliť do výšky budúceho kmienku nejakou textíliou vo... celý příspěvek >
Vinná réva v prvním roce (2019), 18.9.2019
Môžte, ale aj nemusíte zakracovať. Ak vidíte, že letorasty začínajú v dĺžke budúceho kmienka drevnatieť, skracovanie nie je nutné, lebo na jar všetko drevo nad kmienkom aj tak odstránite. Ak letorasty vyzrievajú horšie, skrátením im môžte pomôcť. Pri... celý příspěvek >
Lotos, 17.9.2019
Dnes som Lotos náhodou videl v ponuke jedného slovenského pestovateľa, dokonca na MM106-ke. Ak by som mal ešte miesto, veľmi by som zvažoval kúpu tejto odrody.
Slivoň Diabola, 17.9.2019
To by zaujímalo aj mňa. Mám ju prvým rokom navrúbľovanú na viacerých stromoch, tak či to nebol náhodou krok vedľa.
Kdouloň obecná, 11.9.2019
Aká je to prosím Vás odroda?
Moniliová hniloba, 11.9.2019
U mňa je to podobné, jadroviny (jablká, hrušky) aj pri minimálnom poškodení hmyzom hnijú. Opäť, ako predošlý rok, aj teraz monilióza zničí tých pár plodov Tophitu, čo sú na strome. Preto ho chcem postupne preočkovať odrodami Topfive... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 2.9.2019 Obsahuje fotku
Dlhšiu dobu som nepridal žiadnu fotku aktuálneho stavu vo vinohrade. Tento príspevok by som chcel rozdeliť na časť "čo ma trápi" a "čo ma teší". Začnem asi tým horším. Nedávne intenzívne dažde s následným teplým a sparným počasím mali za následok... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 29.8.2019
Úplne bez ochrany by som hrozno nedopestoval. A asi ani s dvomi ošetreniami, hoc aj systémovými prípravkami, nie. Ešte niekoľko rokov dozadu som ošetroval "tvrdou" chémiou. Pestoval som síce iné odrody ako teraz, no odrodu, ktorú som tu pomenoval ako... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 27.8.2019
Tento rok sa obaľovač nepodaril. Buď som zle načasoval 2. generáciu alebo bola nejaká kvázi 3. generácia.
Ide to aj (ne)chemicky, 23.8.2019
Zelené práce, častokrát podceňované, považujem za alfu-omegu pri dosiahnutí kvalitnej úrody, či už s chémiou alebo bez nej.
Toptaste, 23.8.2019
V Trnave zatiaľ zrelý nie je, určite ešte týždeň bude potrebovať.
Co vaše réva 2019?, 22.8.2019
Nero má tendenciu sprchávať. Preto sa môže stať, že viac spŕchnuté strapce sú redšie, naopak tie nespŕchnuté budú poriadne husté.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 22.8.2019
Odroda Ajuta mi vzhľadom pripomína Rozmus. Keď som ho chutnal, tak mi veľmi chutil, muškátové odrody môžem. Bohužiaľ, na jeseň vysadená sadenica sa mi neujala.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika