Příspěvky uživatele - kamo

Mráz - malé plůdky meruněk, 11.5.2019
Máte krásne zarodené tak mladé marhuľky Ja by som určite niečo prebral, ale aj niečo ponechal na ochutnanie  Stromčeky vyzerajú zdravo a keby neboli schopné plodiť, tak tie plody aj samé zhodia... podľa možnosti prihnojte
Moniliový úžeh peckovin 2019, 9.5.2019
aj ja som mal na Velite viacero vetvičiek napadnutých moniliou, aj keď v čase kvitnutia bolo sucho. Všetko som to odrezal. Zaujímalo by ma, či je treba rany (do 0,5cm) po oreze ešte zatrieť voskom, alebo nechať to na autoimunitu stromu, kedy rany... celý příspěvek >
Napadena merunka, 4.5.2019
Mne sa to tiež vidí okrem moniliózy aj na zelené vošky (mšice) podľa zvinutia listov - osobná skúsenosť
Réva ve skleníku, 4.5.2019
Dik. Na listoch sú zatiaľ neni a na letorastoch asi neškodia?neviem či sú schopné cicať cez drevo... skúsim ich nejako pozbierať... a máte pravdu, mravce tu budú hrať nejakú rolu, okolo jednej puklice boli 3 mravce a vyzeralo to ale, ako by si na nej... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 4.5.2019
Ďakujem, asi to bude ono, len ako sa to tam mohlo dostať, skleník bol celú zimu otvorený, takže ani mráz tým potvorám nevadí...listy vyzerajú zatiaľ zdravé, nevedno či aj môžu poškodiť vinič...
Réva ve skleníku, 3.5.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, vedel by niekto, čo to je na letorastoch révy v skleníku? Nejaký parazit? ...minulé roky som si toho nevšimol
Roubování meruněk, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Pán Morvai, aj ja som štepil 1.apríla marhuľové vrúble z nového stromčeka Vehardy (pekné nenarašené vrúble) na rynglótu metódami za kôru, do rozštepu a kopuláciou. Po cca 10 dňoch začali všetky rašiť, no teraz po tých studených nociach vyzerajú... celý příspěvek >
Radosť, 18.4.2019
Pre mňa sú tiež broskyne, marhule a hrozno TOP ovocie.  Inak máte asi dobrú polohu na pestovanie, už viacero odrôd otestovaných-ochutnaných, aspoň že neni u Vás to pestovanie až taký marný boj, tak nech sa darí... Ja som vlastné marhule... celý příspěvek >
Radosť, 17.4.2019
Vďaka. Pôvodne bol určený na zeleninu-rajčiaky a papriky, ale tieto teplomilky plodia paradoxne vonku na priamom slnku o dosť lepšie - rajčiaky pri stene v nádobách a papriky na hriadke. Minulý rok dorástli papriky vonku do cca pol metra a boli... celý příspěvek >
Radosť, 14.4.2019
Skleník je tu výhoda, pretože škorica na broskyni je v suchu, dážď ju nezmije
Radosť, 12.4.2019 Obsahuje fotku
Bohatá násadu kvetov na broskyni Radosť v skleníku. Kypriaci prášok zabral iba na chvíľu, kým nezvlhol. Do boja som nasadil škoricu, okolo kmeňa aj do pazúch konárov... noo posypal som celú broskyňu... počet mravcov sa zredukoval a aspoň to... celý příspěvek >
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 12.4.2019 Obsahuje fotku
Strom, z ktorého som chcel zachrániť odrodu, bol asi napadnutý hubovou chorobou, behom vegetácie postupne odchádzali konáre. Z neho som odobral vrúbeľ v r.2017 a naštepil na druhý susedný strom. Materský strom úplne vyschol. Lenže teraz odchádza aj... celý příspěvek >
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 10.4.2019
vďaka, a ešte k tej dobe klíčenia, do skleníka Ste sadil vybraté jadierka na jeseň, alebo koľko trvá klíčnie po zasadení stratifikovaných semien?  Mám ešte jablká, ktoré boli uskladnené v garáži od jesene a prešli teplotou min. do 1°C... celý příspěvek >
Radosť, 7.4.2019 Obsahuje fotku
Tento rok mám bohatú násadu kvetov na broskyni Radosť v skleníku, už začínajú kvitnúť, ale bohužiaľ sa opakuje problém s vyžieraním kvetov mravcami. V kvetoch, kde boli mravce chýbajú zárodky plôdikov aj s piestikom - úplne ich vyžrali Okolo... celý příspěvek >
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 7.4.2019 Obsahuje fotku
Dnes som bol pozrieť na záhrade a našiel som zahnívajúce a suché jablká a v niektorých sa tlačili už mini rastlinky, tak niečo hádam vypestujem Ešte som nafotil dve rastliny - obr.2 a 3, vedel by prosím niekto povedať, či sa jedná o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika