Příspěvky uživatele - kamo

Vitis Boscoop Glory, 21.7.2017
Dobrý deň, ďakujem pekne za podrobné zhodnotenie odrody, sadenicu som už vtedy kúpil, tak dúfam, že aj ja budem mať také pozitívne skúsenosti s touto odrodou...prajem Vám dobrú úrodu...
Listy rajčat - cestičky?, 5.7.2017
Dobrý večer pani Milda, prvá fotka vyzerá na skočky - tie mi tiež na začiatku zožerú spodné listy (majú radi suché prostredie), ale potom ustúpia a na druhej fotke asi nejaká začínajúca septorióza na spodných listoch (alebo nedostatok prvku ako už... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 4.7.2017
Pán GB a HonzaH majú pravdu. Dobre je to popisané na stránke Galati.
Světlušky 2017, 3.7.2017
Zrovna včera bolo v správach na Markíze o svetluškách: "Svätojánske mušky vymierajú" Že si ich treba užiť, kým ešte sú.  U mňa na zahrade na Kysuciach som videl minule 4.
Sklizeň 2017, 30.6.2017 Obsahuje fotku
Predvčerom obraté Moruše Alba - prvá úroda z minulý rok vysadeného stromku. Celkovo som chutnal moruše prvý krát. Šťavnaté a sladké-ale taká zvláštná trávovitá chuť(nezvyk)-nedá sa toho zjesť naraz mnoho, ale inak som vďačný za vôbec nejakú úrodu. V... celý příspěvek >
Usychání melounů, 17.6.2017
pre host - xxx.xxx.235.135 musia sa Vám vytvoriť najskôr samičie kvety (poznáte podľa akoby mini plôdiku s kvetom), tie sa tvoria neskôr ako samčie. host - xxx.xxx.234.131 nemusíte nič zaštipovať, ale v skleníku pomôže ručné opelenie -... celý příspěvek >
Vitis Boscoop Glory, 17.6.2017
Zdravím, prosím o skúsenosti s pestovaním tejto odrody. Momentálne sa u nás objavuje v každom možnom supermarkete Podľa popisu predajcov, čo som našiel: -pôvod: Holandsko-Belgicko alebo USA -odolná: pestovanie prakticky bez postrekov aj... celý příspěvek >
Redukce výhonů, 13.6.2017
Pán GB, pochopil - nedá sa to povedať konkrétne na jednu rastlinu, myslel som to obecne, ako to u révy funguje-ako na to reáguje. Lebo ide o to aby krík priniesol úrodu a nie o pestovanie planých výhonkov. Musím najskôr vedieť ako réva na rez bude... celý příspěvek >
Redukce výhonů, 11.6.2017
Na mladej 3r. réve mi vyrašilo 6 výhonkov, z toho 3 sú plodné. Môžem vylomiť všetky 3 neplodné, aby išla všetka sila do tých plodných, alebo treba ponechať viac výhonov pre rozvoj kríka? Platí, že môžem odstrániť všetky jalové výhonky a ponechať... celý příspěvek >
Shraz, 11.6.2017
Ten hlavný kmeň je ešte živý, ale nikde inde nerašia púčiky. Na jar som ho natrel vápenným náterom - možno preto z neho nič neraší a teraz ide už všetka sila do tých spodných výhonkov. Kríkovitý tvar by mi vôbec neprekážal, stromčekový tvar je... celý příspěvek >
Shraz, 11.6.2017 Obsahuje fotku
Pekný deň, na jeseň som zasadil nektarinku Shraz, pekný stromček s množstvom konárikov v korunke (taká pekná metla ). Zima bola tuhá -30st. Rez som nechal až na jar, ale asi som zrezal málo a púčiky v korunke nerašili a postupne vetvičky zasychali.... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 15.5.2017 Obsahuje fotku
Herbicidy nepoužívam, svilušky to tiež nebudú - na listoch nevidím žiadneho škodcu, najviac mi to vychádza na spálu alebo nedostatok draslíka. Minulý rok na jar sa mi listy tiež takto skrútili, keď sa skleník nedostatočne vetral, ale neboli... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 13.5.2017 Obsahuje fotku
Ďakujem za reakciu. Sú tam len 4 súkvetia+1 na úponku, takže preplodenie nehrozí ...takže všetko nerodivé môže ísť preč, OK, aj tak by z toho bola džungla... Ešte by vedel niekto poradiť, listy sa začali teraz nejako skrúcať a chytajú nejaké... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 13.5.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, v skleníku pestujem 3-tím rokom révu Victoria (rumunská alebo je to odroda Italia) z odrezku. Nechal som narásť pokusne 3 kmieniky a z toho: 1. strihám na dlhšie ťažne ponad dvere (červená časť na fotke) 2. spodný kordón (modrá časť... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 12.5.2017
bola asi aj zatienená okolitými vysokými stromami, čo oddialilo kvitnutie... to bude nejaké ideálne stanovište, keď ani v zime neprišla o kvetné púčiky
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika