Příspěvky uživatele - kamo

Mráz, 12.5.2017
Presne, u nás to napríklad schytali orechy totálne až včera ráno (čiastočne predvčerom), keď už inde bolo po mrazoch. Predošlé mrazy ešte neboli tak narašené. Ďalej to teraz schytali plôdiky po odkvete Oulinskej, Nancyskej, josta atď.
A zase ty fleky na listech rajcat, 12.5.2017
Vetranie plne oslneného skleníka počas teplejších dní (vonku cca od 15st.) len otvoreným strešným oknom nestačí. Vnútro skleníka sa začne rýchlo prehrievať - teplota ide cez 30st. Na leto treba určite vyriešiť vetranie. Dvere otvorte a dajte tam... celý příspěvek >
Radosť, 30.4.2017
Ten lepový pás pomôže, ale nenechajte ho tam dlho. Ja som si práve Chemstopom naneseným na potravinárskej fólii odrovnal Redhavenku na GF677. Najskôr som urobil 3cm pás, ale to sa rýchlo zanieslo hmyzom a mravce veselo prechádzali, tak som pás... celý příspěvek >
Radosť, 29.4.2017
pardón, tá broskyňa je na podnoži Adesoto, zmýlil som si to z iným stromkom (teda tiež slivková)
Radosť, 29.4.2017
dik, tak snáď to vydrží... od utorka má zase každý deň pršať... ZR by mala byť trošku odolnejšia na premokrenie ako GF677(čo som mal na Redhavene) a ešte je tu aj ťažšia ílovitá pôda
Radosť, 29.4.2017
Dnes som bol pozrieť na záhrade po 4 dňoch intenzívnych zrážok. Hoci mám skleník v miernom svahu, stojí v ňom voda, lebo svahy sú ňou presiaknuté a stále steká zhora. Okolo skleníka som sa snažil urobiť ryhy - odvodnenie po svahu, ale všade je samé... celý příspěvek >
Pozdě kvetoucí meruňka, 27.4.2017
A keby sme porovnali odrodu Sirena s odrodou Kioto, tak Kioto kvitne asi skôr?...ale podľa ohlasov je aj tak dobre odolný jarným mrazom. Chuťové porovnanie? Ktorá z nich by bola lepšia voľba pre istejšiu úrodu pri nepriaznivých... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky do nadm. výšky 424 m?, 18.4.2017
Pestovanie merunky v našej oblasti (ČR, SR) je lotéria, hlavne v posledných rokoch extrémov. V zime u Vás nesmie byť mráz väčší ako cca -24°C, lebo vymrznú kvetné pupene a na jar nesmie v čase kvitnutia byť pod -2°C a malé plôdiky nevydržia viac... celý příspěvek >
Mráz, 18.4.2017
To zabalenie stromkov môže mať ale význam len, ak bude netkanka až k zemi, odkiaľ by sa to mohlo trošku zohrievať. Zemina pod stromčekom by mala byť bez porastu (pokopaná) a aj zavlažená. Netkanka iba v korune nemá zmysel, lebo tam teplo same od seba... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 17.4.2017
Zdravím p.Katoo, príspevkom Ste mi pripomenuli otázku o mojom prvom viniči z pred 4 rokov, kedy som sa na tieto "výpotky" pýtal Vtedy mi to Wimpi vysvetlil takto: odkaz Máte krásne zdravé sadenice, mne minulý rok vysadená Bianca ešte len... celý příspěvek >
Mráz, 13.4.2017
Aj tento rok to vyzerá na mrazovú pohromu na konci apríla. U nás hlásia tiež budúci týždeň -3°C a sneženie, višne, čerešne a slivky sú tesne pred rozkvetom, na marhuli a nektarinke nemá vďaka tuhej zime čo kvitnúť. Najviac je ohrozené kiwi-arguta s... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 8.4.2017
Máte pravdu... po minuloročnej jarnej pohrome bola nádej na úrodu M+B tento rok, ale nečakane zakročila zima (-30st) a zase nič nebude. Mne vymrzli kvetné pupene aj u marhule, všetky pupene u novo vysadenej krásnej veľkej nektarinky Shraz... celý příspěvek >
Zakrslá broskvoň v květu už z obchodu, 7.4.2017
Ja by som Vám poradil, ak ste z chladnejšej oblasti, ešte prečkať možné mrazíky, ktoré by mohli zničiť prvú úrodu. V našej extrémnej klíme nikdy neviete, či zase nepríde na konci apríla nejaký silnejší mráz, ako aj v nížinách minulý rok. Aj teraz sa... celý příspěvek >
Radosť, 3.4.2017
Máte pravdu, som v tej južnejšej skoro najteplejšej časti Kysúc...niekde pri polských hraniciach bolo aj -35°C
Veharda, Veselka, Barbora, 3.4.2017
Pán Petr, jediné pozitívum je, že mi to už nezmrzne na jar...a štve ma ešte nová nektarinka Shraz, ktorá ešte neraší... drevo má OK, ale púčiky?..neviem, uvidím...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika