Příspěvky uživatele - 171.155

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 10.12.2013
mám dotaz - budu mít možnost naroubovat Sir Prize nebo Goldstar. Čemu dá přednost? Lucas
Krásné z Kentu, 28.10.2013
Kent (kříženec Cox.orange Pippin + Jonathan), Red Devil je kříženec Kentu a Disvovery.    Lucas
Hrozny přešly mrazem, 3.10.2013
Včera u nás byl mráz -3st. a na keřích mi zůstala nedozrálá Kodrjanka a Onyx.V noci dnes lze čekat opakovaný mráz, potom snad již ne. Lze konzumovat  (pokud ještě dozrají) hrozny takto opakovaně prošlé mrazem? Lucas
Řez broskvoně, 7.9.2013
a co takhle pánové a dámy kombinovaný řez? Já po úrodě začátkem září dlouhým řezem odstraním u broskvoní ty nejvhodnějí dlouhé větve. Na jaro si pak nechám krátký řez, kdy už si člověk trochu vybere podle i jiných parametrů-např. násady plůdků, směru... celý příspěvek >
Tipala, 1.9.2013
Tak mi letos poprvé dozrála Tipala-asi 8 plodů. Nevím co si o tom mám myslet. Chuť nic moc, téměř není sladká.Mám ji nechat přezrát? Chápu, že letošní rok byl podivný, navíc je to první úroda. Tak uvidím za rok. Lucas
Nektarinka, 12.8.2013
tak jo, já se taky trochu přidám, letos jsem umírněný chemický boj prakticky prohrál- zahrada 480m.n.m., podhůří Šumavy, sadařská oblast. Peckoviny obstály-meruňky i broskve (postřik jen na kadeřavost a moniliový úžeh). Zato jabloně nerezistenty... celý příspěvek >
Přeroubování jabloně, 5.8.2013
Pro dnešní dobu trochu jiné téma. Ale již 2.rokem uvažuji o přerobování pozdní odrůdy Melrose za Topaz (či Red Topaz). A to z důvodu strupovitosti a horšího dozrávání (480m n.m.).U ostatních citlivých odrůd jsem se 4-5 postřiky na strupovitost jakž,... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 28.7.2013
letos prvně u mně (480m n.m.,jižní svah) poprvé zaplodil Springcrest, překvapilo mě, že jej těsně předběhla FM3, i když měla být dle literatury 3-5 dní pozdnější. Lucas
Topfirst, 24.7.2013
Tak s Topfirstem jsem vloni udělal krátký proces. Měl již 2. úrodu. Pokaždé většina plodů opadala, chuťově "prázdný", málo šťavnatý a aromatický.Sice rannější než Katinka, ta je však proti tomu lahůdka... Lucas
Nejaromatictejsi odruda, 22.7.2013
Dovoluji si přidat dosud zde neuváděnou novinku z Escande: Sweet Red- u které jsem sklidil prvně asi 40 plodů. Chuťově lepší než o pár dní rannější Spring Blush (ta měla větší plody, ale méně sladké). Jinak plody byly s pevnou, ale šťavnatou, sladkou... celý příspěvek >
Redlove, 11.6.2013
Když už jste u toho Red devilu. Mám také u 2.letého stromku slušnou násadu. Má někdo zkušenost s jeho chutí? Lucas
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 5.5.2013
Tuto diskuzi jsem založil a tak bych taky rád provedel shrnutí: Jestliže během roku ve své vlastní zahradě postříkám stromy měďnatým prostředkem, dále k tomu broskvoně Syllitem na kadeřavost, meruňky 2x Horizontem na moniliozu, slivoně 1x na... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 29.4.2013
V posledním čísle časopisu Zahrádkář jsem se dočetl smutnou zprávu. Panstvo z EU, potažmo naši lokajové rozhodli, že v rámci snižování reziduí v potravě výrazmě omezí užívání pesticidů. V nejbližších 2 letech budou přehodnoceny stovky prostředků na... celý příspěvek >
Zalevani pri vysadbe, 22.4.2013
mohu potvrdit rady p.Vysloužila - taky zalévám jednou týdně, jelikož se na zahradu ani dříve nedostanu a za celá léta mi po výsadbě odešla jen jedna namrzlá broskev. Lucas
Zásilkový prodej ovocných stromků, 15.4.2013
U toho Havlise jsem vloni koupil Springcrest- cena sice nehorázná kolem 1000 Kč, nikdo mě ale nenutil to koupit, že. Jednalo se o kontajnernovaný asi 4 letý stromek se zapěstovanou korunou, nyní je již obalen květy. Takže si človk tak trochu kupuje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika