Řez broskvoně



host - 171.155 (?)
7.9.2013 20:56

a co takhle pánové a dámy kombinovaný řez? Já po úrodě začátkem září dlouhým řezem odstraním u broskvoní ty nejvhodnějí dlouhé větve. Na jaro si pak nechám krátký řez, kdy už si člověk trochu vybere podle i jiných parametrů-např. násady plůdků, směru jednotlivých větví atd.

Lucas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 197.89 (?), 7.9.2013 22:52

Augustové zakracovanie (nie odstrihávanie plodov) a letné zaštipovanie zo strany záhradkárov majú priaznivý efekt v tom, že po skrátení bujných vrcholových častí letorastov sa lepšie vyvíjajú očká v strednej a spodnej časti a tým aj základ pre predlžovanie kostrových konárov a pre hodnotný bočný obrast. Vychádza sa z dlhoročnej praxe a môže si o tom každý prečítať v ktorejkoľvek príručke. Rovnako ako o udržovacom jarnom reze broskýň, ktorý má okrem vplyvu na kondíciu a dlhovekosť za účel udržiavať rovnováhu medzi rodivosťou a rastom, medzi úrovňou rodivosti a kvalitou plodov. P.Miloš správne poznamenal, že "Broskvoň téměř vždy nasadí nadbytek plodů". Snažme sa teda ošetrovať svojích miláčikov tak, aby nekvitli na koncoch konárov a stromy predčasne nevyholili a nezostárli. Mirku, páči sa mi na Vaších broskyniach, že ponechávate stredník. Mám s tým dobré skúsenosti. Takéro tvary korún lepšie regenerujú, dá sa do nich dobre prištepiť iná odroda a nie sú tak háklivé na vylomenie pod ťarchou úrody ako pri široko otvorených kotlovitých korunách. Záleži aj na kultivaru a pružnosti dreva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 7.9.2013 20:56

a co takhle pánové a dámy kombinovaný řez? Já po úrodě začátkem září dlouhým řezem odstraním u broskvoní ty nejvhodnějí dlouhé větve. Na jaro si pak nechám krátký řez, kdy už si člověk trochu vybere podle i jiných parametrů-např. násady plůdků, směru jednotlivých větví atd.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 8.9.2013 21:55

Jistě, pokud Vám to takto vyhovuje pane Lucasi, proč ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 27.4.2016 9:34

Dobrý den,

prosím o pomoc jak ostříhat tuto broskev.

Děkuji za každou radu, broskev nebyla zatím nikdy stříhána, Plodí sice pěkné ale menší ovoce.

Experimentoval jsem, že jsem u poloviny stromu protrhl plody na vzdálenost 10cm, což u mě je na šířku dlaně a druhou polovinu jsem nechal neprotrhanou. Plody ale byly stejné na obou polovinách stromu.

Děkuji moc za rady .


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika