Kokosová palma



Veronika L. - (2) - 42.213 (?)
23.5.2015 16:02

Dobrý den.

Ve čtvrtek jsem si udělala radost a v Tescu koupila palmu (je tak krásná, že se nedalo odolat)  Má krásnou výšku 1,40m a je nádherně zelená..má 2 velké rozdvojené listy, 1 o něco menší rozdvojenej list, 1 ještě menší také rozdvojenej a jeden malej lístek roste :)  Má jen jednu malou hnědou skvrnku na boku jednoho z těch středních listů (doufám že to není moc velká vada co by vedla ke špatnému konci) Jestli se stím dá něco dělat, radu jistě ráda uvítám. Jinak jak teda postupovat v této počáteční fázi? Bydlíme v bytě v paneláku a máme i balkón směrovaný na jih... jen venku zrovna není nejlepší počasí v posledních dnech tak mám strach aby jí třeba ten chlad nějak neublížil, proto ji máme zatím v pokoji. Není v něm moc světla a vlhkost vzduchu zatím netuším (koupíme časem měřák i zvlhčovač) Jak sem četla tak je to prý dobrej nápad pro tuto rostlinku. Mám i jiné rostlinky, ale ty nejsou vůbec náročné. Každopádně doufám že si spolu budeme všichni  "rozumět" a hlavně aby mi ty rostlinky dlouho vydrželi :)

Děkuji za každou radu a přeji všem hezký den. Veronika L. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
evicka11 - (4) - 40.70 (?), 26.11.2007 13:37, zobrazeno: 664347x

Dobrý den,

koupila jsem si kokosovou palmu ale už po týdnu se na listech objevil hnědý flek a na kokosu také. Je umístěná v obýváku, zhruba 2m od oken.

Jak jí zachránit?

Kokosová palma - hnědý flek na listu
Kokosová palma - hnědý flek na listu
Kokosová palma
Kokosová palma
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bucko - (48) - 225.4 (?), 26.11.2007 15:44
Kokosová palma je chyták na lidi. Nelze ji totiž úspěšně pěstovat a většinou hyne!! Josef Bučko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 27.11.2007 6:53
Vypadá to na hnilobu, či plíseň, viděla bych to na reklamaci, když se Vám to objevilo do týdne po nákupu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 27.11.2007 7:07

Pěstovat úspěšně kokosovou palmu si u nás může dovolit ten, kdo má vysoký tropický skleník a dostatek prostoru, zemina výživná, dostatek rašeliny, teplota tropická, nemá klesnout pod 20 st.C, snese i 45 st.C, zálivka bohatá, pravidelně přihnojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.79 (?), 20.12.2007 11:56

Mám úplně stejný problém, listy od druhého dne hnědnou, ale bydlím v paneláky, takže žádný tropický skleník - a tím to bude. Zdravím ostatní pěstitele Liby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.34 (?), 1.6.2015 17:03
Dobrý den mám takovej problém v tesku jsem si koupila kokossvou palmu a listy mi usichaj a nevím čím to je a včera jsem ji měla na krivo ale ty listy jsou úplně suché a nevím co mám dělat a to bydlím v paneláku děkuji za jakoukoliv radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.186 (?), 8.5.2015 16:16

Dobrý den

Kokosová palma potřebuje velkou vlhkost. - Když bydlíte v bytě z balkonem tak je dobré jí dat přes léto na balkon, ale nevystavovat přímému slunci to potom rychle schne a udělají se vám tam rychle hnědé fleky, takže potřebuje světlo, ale ne přímé slunko.. - Jinak bez problému když je déšť nebo vlhko venku, tak je dobré jí nechat na balkoně. - Když bydlíte v bytě bez balkonů tak je dobré jí dát do koupelny k oknu pokud tam je, jinak ne. - V koupelně je největší vlhkost třeba když se sprchujete, ale nesmíte se koupat v soly, protože když je ta rostlina v té solné vlhkosti tak vám rychle úhyne, a to muže byt jakákoli kytka prostě nesnesou solnou vlhkost. Když vidíte prach na palmách nebo pyl, tak je dobré je jemně otřít listy hadříkem, a potom znovu orosit.- Jinak ten prach nepovolí orosit rostlinu a pokaždé to steče, nebo když ho tam ten prach necháváte déle, tak vám taky začnou hnědnout listy.- Vždy to oroste alespoň 5x za den, když je nepřímé sucho tak až 10x za den, a potom vám to poroste.- Když to pěstujete v koupelně u okna, tak to stačí jen 2x za den orosit. Ale nejlepší je skleník, na zahradíce! Dávejte pravidelně hnojivo, ale nikdy to s tím nepřežeňte, to rostlina hodně špatně snáší.

Pří teplotě 21C zpomaluje svůj růst. Dobře rostou i v pouhých 4 do 12 C, a v letě 28 až 37 C.- Dokáží přežít i v teplotách 0 C. Byly případy kdy se palmy zotavily z teploty -4 C. Pokud rostou v oblastech kde není dostatek tepla, ale tyto rostliny v chladnějších teplotách nejsou schopní produkovat plody.

Z pozdravem pěkného dne Kopůnec Gabriel smiley ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Veronika L. - (2) - 42.213 (?), 23.5.2015 16:02

Dobrý den.

Ve čtvrtek jsem si udělala radost a v Tescu koupila palmu (je tak krásná, že se nedalo odolat)  Má krásnou výšku 1,40m a je nádherně zelená..má 2 velké rozdvojené listy, 1 o něco menší rozdvojenej list, 1 ještě menší také rozdvojenej a jeden malej lístek roste :)  Má jen jednu malou hnědou skvrnku na boku jednoho z těch středních listů (doufám že to není moc velká vada co by vedla ke špatnému konci) Jestli se stím dá něco dělat, radu jistě ráda uvítám. Jinak jak teda postupovat v této počáteční fázi? Bydlíme v bytě v paneláku a máme i balkón směrovaný na jih... jen venku zrovna není nejlepší počasí v posledních dnech tak mám strach aby jí třeba ten chlad nějak neublížil, proto ji máme zatím v pokoji. Není v něm moc světla a vlhkost vzduchu zatím netuším (koupíme časem měřák i zvlhčovač) Jak sem četla tak je to prý dobrej nápad pro tuto rostlinku. Mám i jiné rostlinky, ale ty nejsou vůbec náročné. Každopádně doufám že si spolu budeme všichni  "rozumět" a hlavně aby mi ty rostlinky dlouho vydrželi :)

Děkuji za každou radu a přeji všem hezký den. Veronika L. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veronika L. - (2) - 42.213 (?), 23.5.2015 16:06

A málem bych zapoměla... musím kropit jen destilovanou vodou nebo stačí odstátá kohoutková voda? Myslím tím i třeba na zalévání. Zatím sem ji od nákupu nezalévala, zdá se mi že půda je dost vlhká. Jen sem jí už několikrát denně pokropila rozprašovačem... listy, stonek a to i kokos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.32 (?), 17.1.2008 11:53

Dobrý den. Mám stejný problém. Nyní mám palmu už celou suchou, na kokosu fleky nemám a tak pořád doufám, že ji zachráním. Přemýšlím, že ji celou uříznu a nevím zda vyrazí znovu. Nemáte někdo radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika