Příspěvky uživatele - bucko

Prečo mi nerastie Cycas?, 5.9.2010 Obsahuje fotku
Postřikem /kombinací několika přípravků proti savým škůdcům, např.Mospilan, Actara,Confidor/.Velice účinný je také lesk na listy ale nesmí se to dělat na slunci, protože se pak popálí listy protože je mastný.Proto je vhodné po aplikaci... celý příspěvek >
Prečo mi nerastie Cycas?, 26.8.2010
Na nové listy jestě není až tak pozdě, cykas má stále skoro 2 měsíce čas aby listy vyzrály.V tuto dobu není ani potřeba ho na noc uklízet.Venku může být stále až do prvních mrazíků!!J.Bučko
Kokosová palma, 9.8.2010
Rod Chamaerops obsahuje pouze jediný druh a to Chamaerops humilis.Ten je však velice variabilní, tak byly pojmenovány některé formy z nichž významné jsou pouze forma volcano a cerifera.U ostatních forem a zejména nově vymýšlených názvů je... celý příspěvek >
Cykas co se mu stalo?, 2.8.2010
Stačí se podívat zde do diskuzních příspěvků, je to tam popsané!
Prečo mi nerastie Cycas?, 27.7.2010 Obsahuje fotku
Přeci jen se cykas letos odhodlal k vypuštění listů.Od konce března je umístěn venku, ale vzhledem k celkem studenému jarnímu počasí je to vcelku pozdě.Ale přece!! Josef
Cykas - dotaz na pěstování, 18.7.2010 Obsahuje fotku
Letnění cykasům velmi prospívá zejména aby listy měly přirozený vzhled.Pokud rostou listy v bytových podmínkách a zejména v období kdy už je méně světla, jsou nevzhledné, vytáhlé a často nežloutlé. Josef
Jak oživit palmu?, 28.9.2009
O cykasech a jejich pěstování se diskutovalo zde. Josef
Nazev palmy, 28.9.2009
Na canariensis se mi zdá příliš řídký a vytáhlý.Spíše bych to tipoval na dactyliferu.Ale může to být i způsobem pěstování.Josef
Yuka, 10.9.2009
Pro M.Švejdová Nejedná se o juku ale bude to nějaký Pandanus.Vytváří vzdušné kořeny a potřebuje je!! Josef
Prečo mi nerastie Cycas?, 2.9.2009 Obsahuje fotku
Množení cykasu odnožemi /jak u báze kmene tak i na kmeni/ je vcelku jednoduché ale skrývá několik záludností.U vzácných cykasů je to někdy jediná možnost jak tyto rostliny namnožit!!! Bohužel jsou vždy stejného pohlaví jako dospělec.Zejména se jedná... celý příspěvek >
Prečo mi nerastie Cycas?, 31.8.2009 Obsahuje fotku
Jelikož se neustále řeší otázka,proč špatně rostou cykasy v bytových podmínkách,zde několik informací.Je to vcelku jednoduché,cykasy jsou sice primitivní rostliny které přežijí celkem vše, proto jsou tu již od dob dinosaurů,ale k růstu potřebují v... celý příspěvek >
Jaký je to druh palmy?, 2.8.2009 Obsahuje fotku
Zde foto listů fortunei/import Čína/ s velmi kulatými 360st.vějíři/ Josef
Jaký je to druh palmy?, 3.5.2009 Obsahuje fotku
Zdravím, přírůstek listů s tím nemá nic společného, ten záleží na pěstebních podmínkách a velikosti rostliny a oba druhy mají přírůstek listů skoro stejný.Tvar listu zase záleží na světelných podmínkách ale fortunei má listy větší, měkčí a... celý příspěvek >
Jaký je to druh palmy?, 2.5.2009
Je to fortunei ale s výrazem "běžně přezimující" bych byl opatrnější.Jde ale při vhodné ochraně pěstovat venku volně.Josef Bučko
Prečo mi nerastie Cycas?, 30.4.2009 Obsahuje fotku
Cykas má rád hodně světla a plné slunce.Pokud je zimován správně, tj.v chladu, nevadí ani méně světla nebo i skoro tma, přenos ven na přímé slunce mu nevadí/viz aktuální foto/.Pokud byl zimován v teple/bytě/,většinou listy spálí jarní slunce, zejména... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika