Treba teraz striekat preventivne rajciny proti plesni?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
2.6.2013 11:39

Já letos ošetřoval jen proti kadeřavosti a doma banánovník proti svilušce. Počasí mi prostě ošetření provést nedovolí, buď prší nebo fučí vichr jako prase, a nebo čumákuji v práci. Včera jsem se odpoledne dovalil z práce, ale jen díky tomu že začalo chcát a stavba dodávky zastavila, dnes jsem byl v práci jen nějakou hodinu a ráno rovněž pršelo, před chvílí sice vylezlo trochu slunce ale okamžitě začal vítr, ne v tomto počasí se to v žádném případě nedá ošetřit. no

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 1.6.2013 9:33, zobrazeno: 28104x

ahoj, po 3 zmrznutych som vysadil planty rajcin. Rajciny su vsetky zdrave. Chcem sa spytat kedze velmi casto prsi a je chladno ca radite, treba preventivne striekat proti plesny nejakym systemovym fungicidom, alebo to nechat tak? Rajciny mam na chate kde chodim cez vikent a mam na nich kvapkovu zavlahu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 1.6.2013 10:26

Hned jak přestane pršet,  stříkat budu. Jenom ještě nevím, jakou chemii použiju. Jaký postřik se Vám nejvíce osvědčil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 1.6.2013 11:20

Obvykle se stříká od konce června, ale letos??? Já používám Ridomil Gold MZ, Ortivu a letos poprvé Infinito. Kuprikol moc ne, nejde smýt, no Ridomil taky moc ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 9.2 (?), 1.6.2013 11:41

Pane KUKY, sice se trochu zbytečně mísím, ale nedá mi to. Podle Vašich postů zde mám dojem, že potkat vás na zahradě bez postřikovače je jev srovnatelný s průletem Halleyovy komety. Ale asi to máte vnitřně srovnané, o tom nespekuluju, ale přece jen jakási pochybnost - zahrádkář a že by až tak?  (doposud už 6x, jestli se nepletu). Možná te restrikce EK o pesticidech je kvůli vám? Pokud jde o rajčata, neznám místní podmínky ani vaše ani tazatele. Já rajčata v květnu nestříkám, i kdyby se čerti ženili a to žiju v bramborářské oblasti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 1.6.2013 16:14

Ále, zas takový maniak nejsem. Za současného počasí to je ale nuné. Mám Idaredy, Goldeny a Bohemii, čili magnety na choroby a škůdce. Těch asi šest postřiků se týká jabloní, ne rajčat. Ta až tak za 3 týdny. A protože mám jabloně čisté, fungicidní ochranu jsem tímto skončil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 1.6.2013 20:54

Ortiva je dobrá taky ji používám. Takhle brzo jsem rajčata nikdy neošetřovala, ale začínám vzhledem k charakteru počasí uvažovat, že je taky ošetřím asi příští týden to by mohlo vyjít aby to nesmyl déšť. Lepší je prevence než potom řešit co s nimi až mají plíseň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 2.6.2013 11:07

My jsme kdysi, ještě za totáče, byli někde na horách asi 14 dnů. Když jsme přijeli, tak bylo po rajčatech, docela úplně. A připadá mi, že tenkrát ta léta taky stála za prd. V rádiu hlásil Konstanca 30, Varna 25 atd. a my na chatě topili a chodili v pláštěnkách po venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 2.6.2013 12:53
Jak teplota ve Varne ovlivňuje jestli máme stříkat rajčata v cervnu 2013 v Cechach jak zněl dotaz jsem nepochopil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 2.6.2013 13:23

Jen jsem nastínil meteorologickou situaciwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2013 11:39

Já letos ošetřoval jen proti kadeřavosti a doma banánovník proti svilušce. Počasí mi prostě ošetření provést nedovolí, buď prší nebo fučí vichr jako prase, a nebo čumákuji v práci. Včera jsem se odpoledne dovalil z práce, ale jen díky tomu že začalo chcát a stavba dodávky zastavila, dnes jsem byl v práci jen nějakou hodinu a ráno rovněž pršelo, před chvílí sice vylezlo trochu slunce ale okamžitě začal vítr, ne v tomto počasí se to v žádném případě nedá ošetřit. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika