Treba teraz striekat preventivne rajciny proti plesni?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
1.6.2013 10:26

Hned jak přestane pršet,  stříkat budu. Jenom ještě nevím, jakou chemii použiju. Jaký postřik se Vám nejvíce osvědčil?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 1.6.2013 9:33, zobrazeno: 28081x

ahoj, po 3 zmrznutych som vysadil planty rajcin. Rajciny su vsetky zdrave. Chcem sa spytat kedze velmi casto prsi a je chladno ca radite, treba preventivne striekat proti plesny nejakym systemovym fungicidom, alebo to nechat tak? Rajciny mam na chate kde chodim cez vikent a mam na nich kvapkovu zavlahu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 1.6.2013 10:26

Hned jak přestane pršet,  stříkat budu. Jenom ještě nevím, jakou chemii použiju. Jaký postřik se Vám nejvíce osvědčil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.6.2013 11:20

Obvykle se stříká od konce června, ale letos??? Já používám Ridomil Gold MZ, Ortivu a letos poprvé Infinito. Kuprikol moc ne, nejde smýt, no Ridomil taky moc ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 1.6.2013 11:41

Pane KUKY, sice se trochu zbytečně mísím, ale nedá mi to. Podle Vašich postů zde mám dojem, že potkat vás na zahradě bez postřikovače je jev srovnatelný s průletem Halleyovy komety. Ale asi to máte vnitřně srovnané, o tom nespekuluju, ale přece jen jakási pochybnost - zahrádkář a že by až tak?  (doposud už 6x, jestli se nepletu). Možná te restrikce EK o pesticidech je kvůli vám? Pokud jde o rajčata, neznám místní podmínky ani vaše ani tazatele. Já rajčata v květnu nestříkám, i kdyby se čerti ženili a to žiju v bramborářské oblasti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.6.2013 16:14

Ále, zas takový maniak nejsem. Za současného počasí to je ale nuné. Mám Idaredy, Goldeny a Bohemii, čili magnety na choroby a škůdce. Těch asi šest postřiků se týká jabloní, ne rajčat. Ta až tak za 3 týdny. A protože mám jabloně čisté, fungicidní ochranu jsem tímto skončil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 1.6.2013 20:54

Ortiva je dobrá taky ji používám. Takhle brzo jsem rajčata nikdy neošetřovala, ale začínám vzhledem k charakteru počasí uvažovat, že je taky ošetřím asi příští týden to by mohlo vyjít aby to nesmyl déšť. Lepší je prevence než potom řešit co s nimi až mají plíseň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.6.2013 11:07

My jsme kdysi, ještě za totáče, byli někde na horách asi 14 dnů. Když jsme přijeli, tak bylo po rajčatech, docela úplně. A připadá mi, že tenkrát ta léta taky stála za prd. V rádiu hlásil Konstanca 30, Varna 25 atd. a my na chatě topili a chodili v pláštěnkách po venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 2.6.2013 12:53
Jak teplota ve Varne ovlivňuje jestli máme stříkat rajčata v cervnu 2013 v Cechach jak zněl dotaz jsem nepochopil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.6.2013 13:23

Jen jsem nastínil meteorologickou situaciwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2013 11:39

Já letos ošetřoval jen proti kadeřavosti a doma banánovník proti svilušce. Počasí mi prostě ošetření provést nedovolí, buď prší nebo fučí vichr jako prase, a nebo čumákuji v práci. Včera jsem se odpoledne dovalil z práce, ale jen díky tomu že začalo chcát a stavba dodávky zastavila, dnes jsem byl v práci jen nějakou hodinu a ráno rovněž pršelo, před chvílí sice vylezlo trochu slunce ale okamžitě začal vítr, ne v tomto počasí se to v žádném případě nedá ošetřit. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika