Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
12.2.2014 21:14

Sweet Baby jsem neměl, zkoušel jsem Sweet Cherry a to mne velmi zklamalo. Nejsem moc na kulaté cherry rajčata, preferuji soudečky, jsou o mnoho spolehlivější a méně náchylnější na výkyvy počasí.

Děvočka v půlce července
Děvočka v půlce července
Děvočka koncem září 2012
Děvočka koncem září 2012
Tomatoberry v půlce prázdnin
Tomatoberry v půlce prázdnin
Sweet Cherry
Sweet Cherry
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 239.7 (?), 12.2.2014 12:56, zobrazeno: 63827x

Zdravím,

chtěli bychom letos vyzkoušet rajčata Sladkaja děvočka, ale u tuzemských dodavatelů jsme nezjistili, že by prodávali její semena.
Prosím o radu, kde je v ČR sehnat, nechceme kupovat v zahraničí jeden pytlík semen.

Děkuji.
Miky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 12.2.2014 13:27

Obávám se, že jinak než zakoupením na estonském webu nebo přímo v Rusku tato hybridní semena nezískáte. Zdejší diskutující museli investovat hutnou částku za drahé poštovné, když chtěli tuto odrůdu objevenou na est.webu a odzkoušenou průkopníkem a pěstitelem M také vlastnit. Sám jste si již v dotazu odpověděl, že semenářské firmy v Česku ji neprodávají, tak dost dobře nechápu, co byste si vlastně přál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bacula - (37) - 145.4 (?), 12.2.2014 18:32

Také jsem chtěla vyzkoušet Sladkaju děvočku, nakonec jsem v českém obchodě zakoupila Sweetbaby, podle odkazů, které mám k dispozici je to ono, ale možná mě někdo vyvede z omylu...?

Семена Vilmorin "Томат. Сладкая Девочка", 200 мг
Rajče polní Sweetbaby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.2.2014 19:16

Není to ono, Sladkaja Děvočka od firmy SEDEK má oválné plody a je keříčková.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bacula - (37) - 145.4 (?), 12.2.2014 19:57

Děkuji za reakci, pročítám tu diskuze často a považuji Vás opravdu za odborníka, zajímalo by mě, jestli máte zkušenosti i s těmi, co jsem zakoupila-Sweetbaby? Je s podivem, že se jmenují stejně, když se podívám na ten odkaz v ruštině, připadá mi, že část popisu je stejná, rozdíl je v tom, že jeden výrobce nabízí jako tyčkové, druhý jako keříčkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.194 (?), 12.2.2014 20:27

taky často a ráda pročítám tyto stránky.Mám objednaných asi 8 druhů tak jsem zvědavá co dojde, na rajčata je ještě troška času tak se dám překvapit.Pěkný večer dzimira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.2.2014 21:14

Sweet Baby jsem neměl, zkoušel jsem Sweet Cherry a to mne velmi zklamalo. Nejsem moc na kulaté cherry rajčata, preferuji soudečky, jsou o mnoho spolehlivější a méně náchylnější na výkyvy počasí.

Děvočka v půlce července
Děvočka v půlce července
Děvočka koncem září 2012
Děvočka koncem září 2012
Tomatoberry v půlce prázdnin
Tomatoberry v půlce prázdnin
Sweet Cherry
Sweet Cherry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.194 (?), 12.2.2014 23:00

má prosím někdo zkušenosti s Jazonem je od Estonců?doobjednala jsem ty tomatobery.Tak snad bude něco navíc.Kolik semínek tak mají v balení?děkuji dzimira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 155.221 (?), 12.2.2014 23:12

Dobrý večer, p.Mirek, Vaše rajčinky Sladkaja Děvočka na fotke sú podobné tým, ktoré som kúpil minulý týždeň v kauf... Upútal ma nápis na kelímku slivkové Extra Sladké. Tak som si ich aj napriek vysokej cene za 250g balenie kúpil, lebo máme veľmi radi sladké rajčinky a že si prípadne skusím niečo z nich vypestovať. No ale radosť netrvala dlhowink - chutia ako citróny... niesú extra sladké, ale extra kysléé. Ale dám im šancu ukázať, že keď dozrejú na skutočnom slnku, budú mať v sebe aj sladkosť. Krajina pôvodu je Španielsko, ale distribútor v Holandsku, takže keď zoberiem do úvahy, že boli obrané asi zelené a dozrievali niekde v distribučnom centre v januári, neni sa čomu čudovať, že niesú sladké... ale tak by to tam na tom obale aspoň nemali vypisovať...

Chuť je inak rajčinová, extra kyslá, no úplne bez cukrov. Plody sú mäkké s tenkou jemnou šupkou. Dužina je šťavnatá.

Je možné, že sa jedná o S.děvočku, alebo niečo podobné...?

Ak sa mi podarí niečo z nich vypestovať, dám vedieť ako som dopadol.smiley

extra kysléé
extra kysléé
extra kysléé - rez
extra kysléé - rez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 6:50

Dobré ránko p. kamo, není to sice přímo Sl. děvočka ale porovnejte vzhled koupených rajčat s mými snímky zakoupené odrůdy Mini San Marzano. Děvočka má podobnou strukturu, měkká stěna, ohraničená od semeníku, Na Vaší odrůdě je vidět jak je slupka plodu vyšponovaná, dužina hodně vodnatá, a to je jeden ze zásadních rozdílů. Děvočka a jiné podobné soudkové odrůdy, mají pevnou ale přitom měkkou stěnu, nikdy není vodnaté a nezaznamenal jsem problémy s praskáním, dlouho vydrží na keři bez ztráty kvality. Předpokládám že když jste je krájel, tak byl potřeba hodně ostrý nůž, aby překonal tenkou ale zároveň pevnou slupku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika