Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 155.221 (?) 
16.2.2014 18:32

Pekný deň, Vaše Mini San Marzano majú skôr paprikovitý tvar s prehĺbenou špičkou a tie moje sú skôr oválne. Ale tiež ich máte plné šťavysmiley. Rozkrojil som ich ľahko prvým zúbkovaným nožom, čo som mal po ruke...

Či pochádzajú ozaj z Almérie sa asi nedozviem, ale tu sú nejaké obrázky zo skleníku od "výrobcu"  a video

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 18.68 (?), 13.2.2014 9:54

Dobrý den. Musel jsem se pousmát kamo nad Vaší úvahou. Rajčata ve Španělsku jsou pěstovány v Almérii a proč by se měly nechat dozrávat někde v nějakém skladu je mi naprostou záhadou. V Almérii dozrají zcela bez problémů, je tam nejvíc slunečných dní v celé Evropě. Kamión s rajčaty je ze Španělska u nás během krátké doby, takže to dorazí čerstvé. A kde sídlí distibitor je dnes zcela lhostejné. Jistá auta se vyrábí třeba v Bratislavě, ale majitel fabriky je v Německu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 13.2.2014 12:34

Nebo jsou ze španělských Kanárských ostrovů. Tam se trhají nedozrálé, protože se vezou lodí hodně dlouho. Nejsou nic moc. Pěstují je pod řídkou pytlovinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.2.2014 14:31
Španělská zelenina je (nejen dle mého názoru) největší svinstvo v oboru, pokud tedy neberu geneticky modifikovaný humus. Vyhýbám se jí jak čert křížu. Jen nevím jak dalece si může potřásti rukou s polskou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 15:32

tak evropské Číně - Polsku se zas vyhýbám já :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?), 13.2.2014 16:54

Pane Mirku a co Kumato?

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 17:17

V jakém smyslu? laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?), 13.2.2014 17:29

Jen jsem měl pocit, že Vám toto španělské rajče chutnalo. Já jsem ho ještě nejedl a tak ho vyzkouším až letos.

                                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 17:56

Chutnalo, ale pěstuji si ho sám cheeky. Nejsem proti španělským odrůdám, ale proti produktům tam vypěstovaným, to bych pak nemohl ani španělského ptáčka.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.2.2014 14:09

Tak schválně, jak dlouho trvá španělskému rajčeti, než se dostane konzumentovi na stůl od okamžiku utržení?  Předpokládaje optimální přepravní podmínky si to představuji asi takto: 1. den - sklizeň a cesta do distribučního skladu, 2. den - nakládka na kamion a cesta do ČR, 3. den - cesta do ČR, 4. den vykládka v logistickém centru, překládka na zásobovací kamion, cesta do supermarketu a vykládka v supermarketu, 5. den - vystavení zboží na pultě, zákazník kupuje a odpoledne má rajčata na stole. Pět dnů, vč. práce a dopravy v noci. Za kratší dobu se to dá stihnout pouze letecky, ale letadlo zkrátí přepravu jen o jeden den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika