Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?) 
13.2.2014 14:36

Já bych ještě přidal, potom deset dní ještě leží v Supermarketu než je vy koupíte a nějaký ten den než je sníte. A toto musí ta rajčata vydržet. Pochopitelně i v Almerii se pěstují lepší rajčata, ale ty jsou méně úrodná a nesnáší delší dopravu, náročnější na pěstování. Každý ví, že jen cesta ze zahrady může mít pro některá rajčata a stejně tak i ovoce fatální následky (většinou pro ty chuťově lepší). Prostě ještě se nevyšlechtilo rajče, které by mělo všechny výborné vlastnosti. Možná se ti mladší dočkají, ale pochybuji.

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 18.68 (?), 13.2.2014 15:40

Dobrý den pane Big. Prosím o jakých fatálních následcích to píšete? Co se rajčeti stane, když ho půjdu utrhnout a nechám ho klidně někde den ležet? Vůbec nic. Podle jakých kritérií doma sklízíte ta rajčata? To skutečně počítáte dny od opadu okvětních lístků u každého rajčete až do vybarvení? Pěstoval jsem i 50 rostlin a vždy jsem jen přišel a bafnul to, které bylo vybarvené. A když to začalo vše plodit, tak jsem velké přebytky dal do velké kartónové krabice a dal před dům s visačkou, ať každý zadara ochutná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 13.2.2014 16:51

Pane Stanislawe,
většinou na diskuzní příspěvky napsané v tomto tónu už neodpovídám. Ale chci jen podotknout, že jsem psal o dopravě a svých zkušenostech s některými odrůdami rajčat která pěstuji. Nevím jaká rajčata pěstujete a nevím také kam je dopravujete. Nevím také jaké máte informace o rajčatech která pěstuji já. Ze všeho nejvíce mne udivuje ta pasáž o okvětních lístcích, nerozumím co jste tím chtěl říct. To je vše. Přeji pěkný den.
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.2.2014 15:47
Na jihu Španělska v provincii Almería se v současné době rozprostírají fóliovníky na ploše 349,6 km2. Plocha fóliovníků je tak velká, že jen odraz světla od jejího povrchu podle některých klimatologů negativně ovlivňuje podnebí v regionu. Pěstují se v nich především tropické plody, zpravidla takové, které se nikdy dříve ve Španělsku nepěstovaly. Pracují v nich imigranti ze severní Afriky. Mnozí z nich touží vrátit se zpět, ale na farmách si na zpáteční cestu nevydělají. Ve fóliovnících se ve velkém používají hnojiva, pesticidy, herbicidy a insekticidy. Často v takové míře, že poškozují zdraví samotných pěstitelů. Tropické plody z této oblasti zásobují vánoční trhy po celé Evropě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.2.2014 21:03

Docela si tam poškodili pověst používáním padělků pesticidů, které pocházejí hlavně z Číny a Indie. To není jen problém Španělska, ale celého světa, včetně ČR. Jde o nižší nebo vyšší obsah účinné látky, záměnu účinné látky, znečištění cizími sloučeninami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 13.2.2014 23:13

Španělé a Portugalci ale takové ovoce a zeleninu nežerou.Znají to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.226 (?), 12.1.2020 21:13

Zdravím,

jaký máte zdroj na semínka odrůdy Sladkaja děvočka? Dají se koupin na netu?

dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 19.2.2014 15:12

Dobrý den ať dělám co dělám, tak devočku nemohu v jejich nabídce najít. Ale to už bylo i v diskuzích řečeno, že ji nemají (zatím?). Já jsem si už objednal někdy okolo vánoc a semena už mám dávno doma. Místo děvočky jsem objednal Nastju slastnoju. Bohužel ani ta mi ještě s asi dvěma odrůdama nepřišla i když ji měli v nabídce. Dál jsem se po tom nepídil. Poštovné bylo za devět položek 5.83 eura. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.194 (?), 19.2.2014 16:26

tento týden v nabídce byla.Mám objednánou a asi 12 dalších tak jsem zvědavá, hlavně se těším na Japanese Trifele Black no nechám se překvapit dám vědět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.228 (?), 19.2.2014 22:08

Stále je v nabídce, ve skupině středně rostlá rajčata. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika