Sklizeň 2017



marion - (5) - 227.97 (?)
10.10.2017 18:44

Ale pořád jsou chutnější, než ze supermarketu. I ta rajčata,  která dozrají doma. Venku mi pořád dozrává Policino. Připadá mi, že české odrůdy jsou odolnější chladu, než např. italské. San Marzano gigante 3 bylo docela choulostivé, ale doma dozrávalo spolehlivě a brzy. Ve foliáku mělo fleky, ale vedle stupické polní rané dozrávalo dost spolehlivě. Zase už plánujeme jako odrůdy na příští rok. SONET F1 bylo docela úrodné, ale dost praská a rychle se kazí. Na zpracování je Šejk bez konkurence. Docela nám chutná. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.3 (?), 10.10.2017 17:10

Vy jste odbornik na rajcata mne by zajimalo jak ohodnotite chutove rajcata tak v pozdnim case maji stejnou chut jak marketu nebo lepsi a ktera odruda vydrzi tak dlouho chutove dobra   a jestli se daji semena koupit u nas      vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 11.10.2017 9:26

Nemám rád slovo odborník, protože když se sejdou dva odborníci v televizi a každý řekne úplně něco jiného, protichůdného tak stejně nepoznáte, kdo je větší odborník. Já nejsem odborník, jen amatér, který se baví pěstováním rajčat a vším co s tím souvisí. A za těch pár let co intenzivně pěstuji rajčata (myslím tím velkou paletu odrůd) jsem získal nějaké poznatky, které ale mohou být subjektivní, zejména pokud se týká chuti.
Všude na fórech kde se probírá pěstování rajčat  (i na fóru Tomatoville v USA) se používá termín supermarketová rajčata. Jsou to rajčata vyšlechtěná speciálně pro trh ve velkých obchodech (hybridy F1), které mají vlastnosti, které zaručují jejich prodejnost, např.: tvarovou a barevnou krásu, odolnost proti poškození, vysoký výnos, atd. Toto vše se podařilo vyšlechtěním nových odrůd, které však postrádají jeden gen, podílející se na dozrávání rajčat (toto jsem někde četl). A tak těmto rajčatům zatím chybí jen ta správná chuť, která se tvoří právě při dozrávání.
Rajčata vypěstovaná doma na zahradě (zejména původní nehybridní odrůdy) i ta, která dozrají někde doma na polici, nelze chuťově srovnávat s těmi supermarketovými. Rajče utržené v době, kdy už je lesklé světle zelené s náznakem červené barvy už dále neroste, má již vyvinutá klíčivá semena a i doma na polici chuťově dozrají, snad jen té sladkosti nemusí mít tolik (ale to nedokážu posoudit). V každém případě lepší než ty supermarketové. Pochopitelně záleží také na odrůdě, já mám nejlepší zkušenosti s biftekovými, ale momentálně nepěstuji žádnou odrůdu z českého sortimentu (letos jen Brutus).  Již dříve jsem pěstoval Beefmaster F1, Cuor di Bue, Herodes u kterých mně dozrávání fungovalo obdobně. Dají se sehnat také nějaké cizí odrůdy v internetových obchodech.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.24 (?), 10.10.2017 14:29

No, no trochu příjemně by to nešlo? Já je mněla celé léto asi jsem to špatně napsala a hlavně ve skleníku. Jo loni jsem měla rajčata lesklá do září i ty co jsem sklidila zelená a nechala dozrát. To nebude ten problém co píšete. Tady nemrzne. Ale i tak děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 10.10.2017 17:40

Prostě do nich ta rostlina tu vodu nenapumpuje. Příčinou je podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marion - (5) - 227.97 (?), 10.10.2017 18:44

Ale pořád jsou chutnější, než ze supermarketu. I ta rajčata,  která dozrají doma. Venku mi pořád dozrává Policino. Připadá mi, že české odrůdy jsou odolnější chladu, než např. italské. San Marzano gigante 3 bylo docela choulostivé, ale doma dozrávalo spolehlivě a brzy. Ve foliáku mělo fleky, ale vedle stupické polní rané dozrávalo dost spolehlivě. Zase už plánujeme jako odrůdy na příští rok. SONET F1 bylo docela úrodné, ale dost praská a rychle se kazí. Na zpracování je Šejk bez konkurence. Docela nám chutná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 28.6.2017 13:10
Višne dnes obraté (odroda Morellenfeuer). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 26.198 (?), 30.6.2017 22:35

Predvčerom obraté Moruše Alba - prvá úroda z minulý rok vysadeného stromku. Celkovo som chutnal moruše prvý krát. Šťavnaté a sladké-ale taká zvláštná trávovitá chuť(nezvyk)-nedá sa toho zjesť naraz mnoho, ale inak som vďačný za vôbec nejakú úrodu. V zime prežila -30st a na jar omrzla a napriek tomu priniesla úrodu.

Moruša Alba - prvá úroda
Moruša Alba - prvá úroda
Moruša Alba - prvá úroda
Moruša Alba - prvá úroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 3.7.2017 13:31

Taky sem tam něco červená.

!mini Roma
!mini Roma" z hyper
z hyper
z hyper
Supersweet100
Supersweet100
Ramiro z přesevu
Ramiro z přesevu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.7.2017 20:48

Mně se to už taky plně vybarvilo (SZ Bulharsko). Něco vezmu zítra do práce. Kolegové tolerují i mírně poďobané ovoce. Prý je to "trendy". Dneska jsme měli ranné hrušky, včera švestky Čačanky a občas bývají i jarní jabka. Rubín to není, ale začátkem léta to potěší. Cukety vstaly z mrtvých. Po ukrutném vedru a delším suchu napršelo včera asi 60 mm (přetekl mi srážkoměr). Jenom ty papriky jsou stále zelené a prvý meloun má sotva 10 cm v průměru...

Rajčata tornádo F1 ze zahrady v BG
Rajčata tornádo F1 ze zahrady v BG
Meruňky 2. jakost
Meruňky 2. jakost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 5.7.2017 9:38

Já mám Tornádo F1 ještě zelené. Asi v tom hraje roli ta severí šířka. Je odzkoušené, že italská rajčata jsou u nás o 10 a více dnů pozdnější než v Itálii. Tornádo F1 je u nás rajče polorané,  v BG může zrát velmi brzy (asi to platí i obráceně - 10 dnů).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika