Příspěvky uživatele - marmisa

Sklizeň 2017, 24.9.2017 Obsahuje fotku
Ramiro z přesevu. Sedm ks sklizeno a snědeno.  První foto je před další sklizní, druhé foto - sklizeno 23 ks. Na rostlině je dalších asi 15 paprik, odhaduji že tak 8 ks ještě stihne zčervenat.
Spirála na rajčata a okurky, 4.7.2017 Obsahuje fotku
Motala jsem to, vzhledem k omezeným možnostem, pomocí očka v plotovém sloupku. Není spirála jako spirála, ale v porostu se to ztratí. Zatím je to stabilní, i když výška některých paprik dosahuje zatím 6O cm. Uvidíme, co bude lepší. Jestli ty spirály,... celý příspěvek >
Hořké okurky, 3.7.2017
Měl jste raději použít cukerin, abyste pak po těch okurkách moc netloustl.
Sklizeň 2017, 3.7.2017 Obsahuje fotku
Taky sem tam něco červená.
Spirála na rajčata a okurky, 3.7.2017 Obsahuje fotku
Hotovo, u každé papriky spirály nebo "klece" a zatím dobrý.
Spirála na rajčata a okurky, 17.6.2017 Obsahuje fotku
Tak jsem zakoupila roxor o průměru 6 mm a stvořila spirály na papriky :-). Z dvoumetrového kusu je výška kolem 45 cm cena 11,50, ze třímetrového asi 58 cm cena 17 Kč. 20 cm do země a průměr je od 15 do 20 cm, jak se to povedlo. Ramiro mám v „kleci“,... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 12.10.2016
To Vám teda závidím (ale přeju!), že máte tak velké plody. Loni v tom suchu jsem měla pár kousků velkých, či spíš malých, jako blůmy. Letos trochu vody spadlo, taky žádná sláva, ale dost jsem zalévala a pořád to jsou takový chcípáčci. A to mají mít... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 11.10.2016 Obsahuje fotku
Tak jsem sklidila asi půlku úrody, lehounce naměklé, délka cca 10 cm, váha kolem 14 dkg. Zbytek je ještě tvrdý jako broky. Polovině rodiny chutnají, polovině ne.
Asimina Triloba, 17.8.2016 Obsahuje fotku
Taky snad budu mít nějakou slušnější úrodu. Letos žádný štěteček, ale kousínky masa a vypadá, že to pomohlo. Plodů je kolem pětadvaceti, po jednom až čtyřech v trsu. Dokonce i pětiletý semenáč, který mořím v květináči má čtveřici plodů. Loni těch pár... celý příspěvek >
Pěstování tykví a dýně Hokkaido, 14.8.2016 Obsahuje fotku
Tak. Podkrkonoší, Hořicko, nad. výška 280 m. Půda hlinotopísčítá, loni tam byla krmná řepa. Vyseto šest semen kolem 20. dubna do květináčku o prům. 10 cm, umístěno ve foliáčku. Do tří dnů vyrazily. Dvě rostlinky vysazeny asi 15. května jeden metr od... celý příspěvek >
Pěstování tykví a dýně Hokkaido, 13.8.2016 Obsahuje fotku
Na rozdíl od loňska, kdy jsme sklidili ze dvou rostlin tři plody, se mi letos Hokaido daří. Zas máme dvě rostlinky, na fotu dosavadní sklizeň a čtyři jsme už snědli. Je tam ještě kolem patnácti asi deseticentimetrových plůdků a zatím rostou jako z... celý příspěvek >
Sklizeň 2015, 2.9.2015 Obsahuje fotku
Tak jsem asi v půli dubna vysela pár semen z rajčat Mini Roma, zakoupených v jednom hyper. Předpokládala jsem, že je to rajče keříčkové a nasadila jsem ho do desetilitrového kalfasu. No vypadalo, že je tyčkové, tak jsem hlavní stvol uštípla za třetím... celý příspěvek >
Kanadská borůvka - neprospívá, 9.7.2015
No, když tazatel nemá zkušenosti, možná by stačilo napsat, že před rašením, tj. tak březen a pak v květnu trochu síranu amonného na podporu růstu. Až rostlinky začnou rašit, tak ve čtrnáctidenních intervalech až do září hnojit tekutým hoštickým... celý příspěvek >
Kandské borůvky srovnání odrůd dle velikosti plodů, 3.7.2015 Obsahuje fotku
Blahopřeji :-) Teď začínají zrát jedna za druhou. U té první Earliblue plody narostly na 2,2 cm. Taky je pěstuji v nádobách.
Rajče plíseň (foto)?, 28.6.2015
Pršelo málo, zalévám jen do PET láhví s uříznutým dnem, které jsou zastrčené v zemi u každého rajčete. To větší rajče je z Philovity, která by měla být odolnější proti plísním.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika