Sklizeň 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?) 
2.8.2017 16:11

Tak jsem našel sáček od těch Varšavských. Ano, Volkov je plodný a do protlaků ideální. Mohu se zeptat na tu pečenou rajčatovou omáčku? My děláme protlak nebo kečup tomu říkáme, letos už z 15 kg, loni 24 kg. Sto procent rajčat, mezi známými a příbuznými je odbyt neomezený, mohl bych se tím živit:-)) Erich Stekowics píše na svém webu: "chut rajčat vypovídá tím nejlepším možným způsobem o slunci". To v případě toho kečupu jistě platí - konzervujeme si na zimu slunce...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 2.8.2017 22:03

Na Tomatoville jsem konzultoval jak naložit s přebytkem rajčat (v mém případě s českými hybridy). Bower mně odpověděl zhruba toto:
„Mou nejoblíbenější omáčkou je omáčka pečená. Je nejsnadnějši je házet nakrájené rajčata trochu olejem, česnekem, solí, pepřem a bylinkami, pak je rozložit na pečení, pečeme na 400 F po dobu nejméně půl hodiny. Poté troubu vypneme a necháme je trochu uschnout v troubě přes noc. Pražení opravdu přináší to nejlepší, a to i v obyčejné červené rajčatě.“ (omlouvám se za překlad z Googlu
Tak jsem to vyzkoušel, mám totiž takový pečící hrnec něco jako byla Remoska jen ohřev je zespodu. Dal jsem tam to co mně napsal Bower a k tomu jsem přidal mrkev nakrájenou na kolečka (taloši to do těch svých omáček taky dávají). Za půl hodiny jsem to měl upečené, taková hustá omáčka asi bude dobrá na špagety. Možná to jde použít už tak, ale já jsem do toho ponořil krátce mixer, aby ta omáčka byla hladší (rajčata jsem neloupal). Opravdu to chutná jinak, než vařený protlak.
Včera jsem fotil velká bifteková rajčata (rozřezaná). Vždycky když tak fotím, tak mám problém co s těmi rozřezanými rajčaty. Zítra z nich udělám italskou omáčku na špagety typu Arrabiata (dám tam ještě pálivé papriky a základ udělám na slanině). Myslím si, že to bude nejlepší využití těch rozkrájený cca 2,5 kg rajčat. Salát rajčatový nebo nějaký typ šopského salátu už mně leze krkem. Na obrázcích jsou Acme, Alice, Kosovo a Orange Strawberry, všechno rajčata nad 400 g.
           Vladimír

Acme
Acme
Alice
Alice
Kosovo
Kosovo
Orange Strawberry
Orange Strawberry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.8.2017 18:30

I kdyby to nevypěstovali všechno ve Varšavě, obdivuji přinejmenší tu precizní aranžérskou práci. Tolik barviček bych uměl snad jen ve photoshopu.

Moje dnešní barevně monotónní sklizeň
Moje dnešní barevně monotónní sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 2.8.2017 21:43

Na ČM Vysočině (JZ Morava) ve 450 m/m taky zrají rajčata. Hroznů bude asi dost a melounů taky. JG

Rajčata, réva
Rajčata, réva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 2.8.2017 21:48

obrázek hroznů

Réva
Réva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 2.8.2017 21:52

obrázek melounu

meloun
meloun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 8.8.2017 10:33

Santa Clara - 8 plodů celkem dnešní sklizeň z jedné rostliny.  Amana Orange pro mne jedno z nejlepších rajčat - slogan, pod kterým se prodává v Rakousku podle mne nelže: jednou na zahradě, už pořád na zahradě.

Amana Orange
Amana Orange
Santa Clara na rostlině
Santa Clara na rostlině
a 8 plodů na váze
a 8 plodů na váze
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 8.8.2017 13:54

Páteční sklizeň.

           Vladimír

Páteční sklizeň
Páteční sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 9.8.2017 7:12

Také mám rád oranžoví rajčata. Chuť připomínaící trochu nějaké ovoce není až tak rajčatová jako u rajčat červených nebo růžových, ale je to zpestření. Salát s kombinací červených a oranžových chutná výborně a také tak vypadá.  Amana Orange je opravdu jedno z nejlepších oranžových.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 149.243 (?), 9.8.2017 13:06

První větší sklizeň-15 kg


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika