Sklizeň 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 33.3 (?) 
30.8.2017 20:41

Je to nadhera rad obdivuji krasne plody paprik      muzete napsat jak spracovavate papriky na protlak ja papriky cervene jenom zavaruji predem dekuji      vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 147.246 (?), 31.8.2017 8:36

       Papriky rozkrojím, vyndám semena a dám do kastrolu a podliju trochou vody a na hrnec dám poklici. Jakmile se začnou vařit stáhnu teplotu, když jsou papriky měkké, poklici sundám a vodu nechám vyvařit, pak je rozmixuji, propasíruji, dám do skleniček a zavařím.

        Vody dávám opravdu málo, paprikami nemíchám, když tak jenom pohnu kastrolem abych viděla, že se mi to nepřipaluje, ke konci vaření je potřeba u toho stát a vystihnout tu správnou dobu, voda musí být vyvařená a papriky se nesmí přichytit ke kastrolu.     Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.128 (?), 31.8.2017 9:23
A dál to používáte k čemu? Pod maso při vaření...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 245.77 (?), 31.8.2017 11:39

Dnes asi poslední sklizeň zralých rajčat - 35kg. Celkem 126kg.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.9.2017 8:24

126 kg to už je pěkná úroda. Někde jste psal (a), že na jídlo máte cherry rajčata. Já zase miluji na jídlo (chléb s máslem nebo sádlem) a na salát velká masitá rajčata. Nějaká větší tam na té fotce také vidím. To je máte také jen na zpracování nebo je také přímo konzumujete. Pokud ano, tak která máte nejoblíbenější?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 253.95 (?), 1.9.2017 9:52

Kumato, Ananas, Garmošku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 1.9.2017 11:24

Dozrávání dalších pater a sklizeň pokračuje, na uložených plodech po pár dnech mizí rozdíl ve vybarvení plodů z venkovních podmínek a z polostínu pod průhlednou střechou, chuťově mezi nimi není žádný rozdíl. Z měknoucích plodů odebírám semínka pro další pěstitelské sezóny.

Dozrávání v dalších patrech
Dozrávání v dalších patrech
Výřad, po stranách Stupické polní rané pro porovnání
Výřad, po stranách Stupické polní rané pro porovnání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 253.95 (?), 1.9.2017 12:25

Máte to hezké "doktore". smiley Ty rajčata, by měla být stopkou dolů, aby něco neunikalo... někde jsem viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 1.9.2017 12:50

Tak to je pro mne cenná rada, ukládat rajčata stopkou dolů a díky za ni. Pro účel fotografování jsem schválně pootáčel rajčata v řadách tak, aby je bylo možné vidět ze všech stran - chtěl jsem tak ukázat jejich pěkný kulatý tvar. Ještě dodávám, že ta přepravka s vylisovaným dnem z plastu je od broskví z Itálie, průměrná hmotnost jednoho rajčete je asi 125g, tzn. že na přepravce jsou přibližně 3 kg rajčat. smiley Letos veliká spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 1.9.2017 14:26

Paprikový protlak používám všude tam, kde se používá mletá paprika. Také paprikové lusky suším na mletou papriku a ta je vynikající, s tou, která se zde prodává to nejde srovnat.     Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika