Rýchlenie rajčat 2019



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
18.3.2019 9:23

Evi krásné kousky. Moc chválím. Mě jdou teprve do květu. Kdy jste je vysévala?Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 55.42 (?), 12.3.2019 17:09
Díky všem za informace ohledně netkane textilie. O víkendu koupim a vyzkouším na ředkvičky, rajčata zatím nemam ani vyseta a do foliaku půjdou az po zmrzlejch, takze bez tkaniny. Ještě jednou díky. P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.35 (?), 14.3.2019 15:20

Podle předpovědi by v neděli měl být pro mne den D, kdy vysadím sedmnáct sazenic keříčkových rajčat do mého hlubšího pařeniště. Má být až 15 °C, což je pro mne akorát teplota na to dělat něco na zahradě. Když je zima nebo velké vedro, tak mne to tam nebaví.

           Vladimír

PS.:Ještě musím všechny sazenice pořádně zdokumentovat a nafotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 16.3.2019 11:50

Zdravím, Vladimíre jak jsem psala. Do země jsem dala zatím jen Stupické. Zbylé sazenice mám stále v kelímkách, ale už celodenně ve skleníku. Manžel mi na ně udělal takový mini foliovník, kterým je na noc zakrývám. Když vidím, že je kolem 0°C ještě přes to přehodím netkanku. I přes ty Stupické v zemi. Zatím se mi ale sazeničky sdají stále malé, tak nevím jestli jim trochu nepomoct Kristalonem?Co myslíte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 17.3.2019 18:38

Aj ja mám v zemi v skleníku zatiaľ iba 2 korene Stupického, ešte hlásia tieto noci mrazivé, tak budem ďalšie dosádzať až po 21. marci, ale poctivo otužujem. Neprihnojovala by som zatiaľ tie vysadené, sadeničky potrebujú dobre zakoreniť, teraz nerastú- v tak chladných nociach, akonáhle sa oteplí tak nástup bude rýchly. 

Z výsevov 34 druhov 8. marca mi nevzišli Black Icicle(mala som len 2 semienka) Tegucigalpa a Helsing Jungction Blue-  tie zajtra ešte podsejem.

Eva T.

Záhradníci otužujú rajčiny
Záhradníci otužujú rajčiny
ŠtartF1
ŠtartF1
Subarctic Plenty
Subarctic Plenty
Maglia Rosa
Maglia Rosa
GardenberryF1
GardenberryF1
Pink Passion Dwarf
Pink Passion Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 18.3.2019 8:16

Ha, ha tak to vypadá na prvomájový kečup, nazval bych to zimní pěstování rajčat s pozdní jarní sklizní. Určitě dejte vědět kdy bude první sklizené rajče. Jinak ty rajský vypadají skvěle. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 18.3.2019 9:12

chápu to dobře, že ve skleníku topíte?? Nebo zimní zahrada?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.3.2019 9:23

Evi krásné kousky. Moc chválím. Mě jdou teprve do květu. Kdy jste je vysévala?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 18.3.2019 10:43

Nie, v skleníku nekúrim, rajčiny som sadila začiatkom novembra, cez zimu až doteraz som ich mala na veľkom juhozápadnom obývačkovom okne (180krát 260 cm) so širokým parapetom s prisvetľovaním od 4. jan.tak aby mali 12-14 hod. aspoň ako -tak vhodné podmienky. Tieto už zostanú v kvetináčoch, do studeného skleníka budem postupne vysádzať od 21. marca menšie priesady z februárových výsevov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 18.3.2019 12:08

Janulle, myslím si, že sazenice není třeba přihnojovat. Máte je asi menší, protože jsou pěstovány při nižších teplotách. První přihnojení se obvykle doporučuje až po čtrnácti dnech od vysazení do země.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 18.3.2019 12:16

V návaznosti na změnu předpovědi počasí (mrazivé noci) jsem změnil termín výsadby na tento pátek. Je pro mne jednodušší přenést ráno sazenice z bytu na lodžii (8 schodů) než jednou nebo dvakrát ráno a večer jet na zahradu a zateplit pařeniště. Mám nachystáno 17 sazenic.

           Vladimír

Sophie´s choice
Sophie´s choice
Sarayev Gruntovyi
Sarayev Gruntovyi
Poranok
Poranok
Sasha Altai
Sasha Altai
Alka F1
Alka F1
Independence day
Independence day
Bielyi Naliv
Bielyi Naliv
0-33
0-33
Krainy Sever
Krainy Sever
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika