Rýchlenie rajčat 2019



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
12.3.2019 17:16

Ani já to nepodceňuji. V noci mají šlehnout mrazíky i u nás. Dal jsem proto na rajčata pytle z netkané nebo PE fólie, na ně tenkou fólii a nakolec Lexanovou (polykarbonátovou) desku. V pátek by to mělo přestat a budu používat jenom Lexan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 255.60 (?), 12.3.2019 21:17

Jsem zvedav jak to rajcata ve skleniku ustoji  - uz pred osmou bylo jasno a dle CHMU byla u nas prizemni teplota -5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 13.3.2019 17:56
Tak rajcata to zatim prezila. Ale teplotni senzor je tedy dost nepresny (TFA) - ukazoval uvnitr -0.5c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 39.242 (?), 13.3.2019 18:49

což o to, rajčata se vykřešou i ze slabšího namrznutí, ale budou potřebovat na regeneraci tak 14 dní, zastaví růst. To už máte lepší začít s výsevem o měsíc a půl později, rostliny to doženou, jen začnou kvést o cca 2 týdny později. Já v kritických situacích zapaluji ve skleníku olejovou lampu nebo svíce pod podepřeným květináčem, teplo pak nestoupá tak kolmo vzhůru + geotextilie + konve s vodou k akumulaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 15:24
Ona ja lahka asi ako plastovy sacok, ja ju pouzivam napriklad na sadenice rajcat alebo papriky v skleniku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 15:41
Pridam foto rajcat Start, v sobotu prepikirovane, v prvej polovici aprili ich vysadim do sklenika, dalsie na vonkajsie pestovanie ale aj so sklenika budem vysievat v najblizsich dnoch
Start F1
Start F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.214 (?), 16.3.2019 12:18
Tak som vcera vysial este dalsie Startky, Bejbino F1, Pedro F1 a nasiel som este balik "Tomaten Resi" zo zahranicia tak aj tie, Stupicke skore tento rok vynechavam, zda sa mi, ze plodia hlavne na spodnom vijane, a potom uz len par plodov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.169 (?), 18.3.2019 20:26
Tak som ich prelozil pred 2 dnami do sklenika a do plastovej krabice a zvrchu zakryte netkanou textiliou, dnes bolo len 9 stupnov cez den a bez slnka, to iste zajtra. Myslite, ze im moze uskodit taka nizka teplota? Vratit ich dnu? Tam zas ale nemaju dost svetla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 18.3.2019 14:23

Dobrý den, 

netkanou folii dávám přes obloučky z proutků vrby. Takže udělám ve skleníku ještě takový malý kryt a ani loni mi tam nic nezmrzlo. Letos jsem bohužel nasela rajčata pozdě. Budu teprve poprve přesazovat. Pan Vladimír má úžasné pařeniště.Já mám pařeniště normální a dávám papriky mezi salát k rychlení. Loni jsem poprve dala rajčata keříčková a úroda byla neskutečná. Sklidila jsem několik přepravek s šejky a roma. Hlavně pěstuji vysoká rajčata.  Protlaků mám alespoň na rok dopředu. Ale i tak jsem měla velkou radost, že se zadařilo. Letos mám Policino, Jahodo, Swet aperitiv, Start F1, Datlo, Harzfeuer, Kumato, Santa orange a keříčková Napoli a Šejk. Ještě mám naseté nějaké bezejménné z Chorvatska. Do truhlíku Vilma.Vynechala jsem stupické polní rané.  Loni jsem se zařekla, že omezím pěstování. MÁM ASI O JEDNU ODRŮDU MÉNĚ. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 61.59 (?), 12.3.2019 15:31

Na ředkvičky, hrách, salát a třeba i jahody se ta netkaná textilie položí a kraje se zatíží nebo jiným zoůsobem upevní. Na rajčata je jednoduché udělat takovou hrazdu nad řádkem, jako je třeba fotbalová branka, přes břevno přehodit textilii a kraje dole upevnit (vznikne tak takový stan ve tvaru áčka).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika