Rýchlenie rajčat 2019



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.180 (?) 
11.3.2019 16:21

Tak přes ně zkuste ještě přehpdit netkanou a když budou hlásit větší mráz dejte na to ještě namočené staré prostěradlo nebo něco podobného. Potom ten pokus podle mne bude mít smysl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 13.3.2019 0:17

Vladimíre, to pařeniště vypadá opravdu bytelně a mrazuvzdorně. Možná už jsi to někde popisoval, ale zeptám se znovu: dáváš dospod něco, co by zvýšilo teplotu půdy i pařeniště? Myslím nějakou biomasu.

S tím hnojením si pořád nevím rady. Některé pohnojené (hnojem, ne Kristalonem) kvetou jako o život a mají spoustu plodů (jedna rostlina 15), některé jen rostou. A to jsou stejná odrůda (Mountain Magic), stejné řízky druhé generace. Stejné nejspíš jen technicky - musí tam být něco navíc, nějaká "vis vitalis". Jasně, hraje v tom roli i světlo, ať už umělé či přirozené, ale ten rozdíl mne mate i tak. Loni to bylo podobné u jiné odrůdy (Start).

To otužování na sluníčku je dobrý nápad - není z mé hlavy. Nemohu to dělat, a tak mi spodní listy stále vadnou a usychají. Nějak se mi nezdá, že by to byl jen nedostatek světla při tom mém intenzivním přisvětlování. Nejspíš je to nějaká bakteriální infekce, podobná těm běžným ve sklenících. A bakterie obvykle nepřežijí intenzivní ultrafialové záření, jenže sklo ho propouští jen minimálně. Příští rok jim čas od času nějaké to UV dopřeju.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.35 (?), 13.3.2019 14:50

Ne nic tam nedávám. Na podzim přidám nějaké hnojivo a kompost, zryji to a nechám to volně aby do toho pršelo a padal sníh, v půlce února zakryji okny. Pokud se nezmění předpověd, tak rajčata tam půjdou v neděli.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 13.3.2019 22:45

To je i můj plán: zítra mám volno, tak tvrdě zamakám na balkonovníku, v pátek či sobotu zmáknu dodělávky a v neděli už by tam měly trůnit rajčata. Loni touhle dobou ještě mrzlo. No, uvidíme. Člověk míní, Matka Příroda mění.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.161 (?), 22.1.2021 16:22

Dnes jsem narazila na netu na výrobek pro rychlení rajčat - žlutou trubkovou folii Tenax Mr.Tomato, š. 60 cm - d 10 metrů v ceně do 200 Kč. jelikož rajčata vysazuji i ven a bydlím horské oblasti, tak by se mi přirychlení hodilo. chci se zeptat na zkušenosti s takovou folií, jestli tato folie se může nechat na rostlině i v době veder, jestli se rostlilna nespálí nebo se folie shrnuje a jestli se folie nahoře nechá otevřená nebo se uzavírá třeba v době kdy prší. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 9.3.2019 17:12

Paní Jano, dala jste nějaká ta rajčata do skleníku?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.187 (?), 12.3.2019 9:35

Jen zvědavý dotaz neznalého zahrádkáře, kterému to vrtá hlavou nejen u rajčat:

Jak se dá přes vzrostlou rostlinku rajčete přehodit netkanou textilii? To se nezlomí? Nebude jí to bránit v růstu? Všude čtu, že je dobré zakrývat bílou netkanou textilií rajčata, ředkvičky, hráh.. Ale nevím, jak bych to technicky udělal, abych rostlinu nepoškodil.

Díky za trpělibou odpovědˇ. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 10:59
Ta netkana textilia je uplne lahka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.187 (?), 12.3.2019 13:52

..ale přece i když je lehká, tak rostlinku rajčete ohne nebop zlomí, když má třeba 10 cm. Nebo ne? P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 12.3.2019 14:28

Ja používam rozkladacie  plastové trubkové oblúky z Lídla a na ne dávam až netkanú textíliu. Ľahko sa s nimi manipuluje- stačí zapichnúť do pôdy. Predáva sa s dierkovanou fóliou, ja ale používam netkanku. 

Pridávam obrázok z vlani. Tento rok som zatiaľ posadila včera do skleníka pokusne iba 2 korerne Stupického skorého poľného, na noc takto nadokryla a zapálila  2   sviečky. Ráno o 6. 30 bola na sklách riadna námraza v skleníku plus 3 stupne, pod fóliou plus 6. V sobotu by sa malo otepliť, tak vysadím viac koreňov.

  Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika