Roubování okurek na tykev



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
18.3.2012 13:43

Dost dobře nechápu zda jste rouboval okurku na cuketu nebo cuketu na okurku "po odříznutí okurky nad kořenem"???

Podnože na roubování jsou odzkoušeny jednak na lepší odolnost, na vitálnější růst a rovněž taky na to aby jednotlivé rostliny dokázaly dobře srůstat. 

K dotazu Tondy - pokud neodříznete kořeny okurky tak je vlastně celé roubování k ničemu a nevyužijete dobrých vlastností podnože.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 184.165 (?), 7.7.2012 16:29

 Tykev fíkolistá má typicky mramorované listy. Plody se poznají, vypadají jako vodní meloun, ale ve tvaru ragbyového míče. Kůra je dřevnatá a plody se dají skutečně skladovat na mírném světle dva roky bez úhony. Samozřejmě, dá se jíst po běžné úpravě. Klíčí ovšem pouze semena, která jsoiu plná a černé barvy. Je jich dost, klíčivost si můžete zkusit. Ale právě vytvoření květtu VČAS  je problém. Rostlina obroste ovocný strom a pořád nic. Pomoc může postřik rozprašovačem asi půlprocentním roztokem fosforečnanu (sodného, draselného) nebo superfosfátu, popřípadě zálivka tímtéž (silnějším) roztokem. Lepší jeden plod zralý než dva nezralé. V Drážďanech v botanické zahradě mají vždycky rostlinu metr padesát dlouhou a má dva plody. Já nemůžu najít dveře do baráku všude listy) a plod jeden.

tykev fíkolistá, první mramorované listy
tykev fíkolistá, první mramorované listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.103 (?), 12.5.2011 14:38

Domníváte se velmi správně. Pokud se Vám vůbec podaří donutit ji plodit, tak potomstvo si nezachová původní vlastnosti a Vy budete mít náhodné semenáče. A ostatních příspěvků lze usuzovat, že ani plody nevytvoří. Je to zkrátka hybrid a pokud chcete využít jeho vlastností, nezbude Vám nic jiného než si osivo každoročně kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.3 (?), 9.2.2012 16:03

Taky jsem chtěl vypěstovat semena tykve fíkolisté, ale plodů bylo hodně a žádné semeno ani po půl roce nedozrálo. Napadlo mne nechat plod uležet ve světlém sklepě rok a půl. Většina semen v něm již dozrála a klíčí. Příště nechám plod uležet ještě déle. Jsem elektronik a myslím si, že s tím hybridem máte naprostou pravdu.   Jaromír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 17.3.2012 19:01

mám dotaz, zkoušeli jste někdo roubovat okurky na dýni-žlutou nebo cukínu, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.124 (?), 18.3.2012 11:18

Na cuketu jsem okurky zkoušel překrytím, chytlo to, po odříznutí okurky nad kořenem během 14 dnů stonek cukety jakoby zavadl, zahnil a byl konec. Znovu zkoušet nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 18.3.2012 11:24

proč se musí odřezat kořeny okurky?to chytá plíseň kořenama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.3.2012 13:43

Dost dobře nechápu zda jste rouboval okurku na cuketu nebo cuketu na okurku "po odříznutí okurky nad kořenem"???

Podnože na roubování jsou odzkoušeny jednak na lepší odolnost, na vitálnější růst a rovněž taky na to aby jednotlivé rostliny dokázaly dobře srůstat. 

K dotazu Tondy - pokud neodříznete kořeny okurky tak je vlastně celé roubování k ničemu a nevyužijete dobrých vlastností podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.165 (?), 7.7.2012 15:56

Pokud nemáte vhodnou podnož (fíkolistou, nebo zmiňovaný hybrid), lze použít lagenárii (někdy se jí říká,,indická okurka". Ta sroste taky Obecně jakékoli kombinace rostlin srůst nemusejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 12.2.2013 8:47

Co trošku oživit toto vlákno? Letos plánuju poprvé vyzkoušet roubování hadovek na podnože tykve. Mám nakoupeny semena tykví fíkolisté a Sprinter F1 a k tomu červené kolíčky od sema. Poradí někdo prosím nejlepší postup roubování. Jaké odrůdy jsou nejvhodnější a jaké se vám nejvíce osvědčily. Třeba i jestli je lepší roubovat na podnož fíkolistou nebo sprintera.  Uvítám jakékoli rady …A ještě jedna věc, zkoušel někdo jiné podnože jak ty dvě od Sema? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 12.2.2013 10:12

Tady máte celkem hodně informací, studujte.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika