Roubování okurek na tykev



host - 184.165 (?)
7.7.2012 15:56

Pokud nemáte vhodnou podnož (fíkolistou, nebo zmiňovaný hybrid), lze použít lagenárii (někdy se jí říká,,indická okurka". Ta sroste taky Obecně jakékoli kombinace rostlin srůst nemusejí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 184.165 (?), 7.7.2012 16:29

 Tykev fíkolistá má typicky mramorované listy. Plody se poznají, vypadají jako vodní meloun, ale ve tvaru ragbyového míče. Kůra je dřevnatá a plody se dají skutečně skladovat na mírném světle dva roky bez úhony. Samozřejmě, dá se jíst po běžné úpravě. Klíčí ovšem pouze semena, která jsoiu plná a černé barvy. Je jich dost, klíčivost si můžete zkusit. Ale právě vytvoření květtu VČAS  je problém. Rostlina obroste ovocný strom a pořád nic. Pomoc může postřik rozprašovačem asi půlprocentním roztokem fosforečnanu (sodného, draselného) nebo superfosfátu, popřípadě zálivka tímtéž (silnějším) roztokem. Lepší jeden plod zralý než dva nezralé. V Drážďanech v botanické zahradě mají vždycky rostlinu metr padesát dlouhou a má dva plody. Já nemůžu najít dveře do baráku všude listy) a plod jeden.

tykev fíkolistá, první mramorované listy
tykev fíkolistá, první mramorované listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.103 (?), 12.5.2011 14:38

Domníváte se velmi správně. Pokud se Vám vůbec podaří donutit ji plodit, tak potomstvo si nezachová původní vlastnosti a Vy budete mít náhodné semenáče. A ostatních příspěvků lze usuzovat, že ani plody nevytvoří. Je to zkrátka hybrid a pokud chcete využít jeho vlastností, nezbude Vám nic jiného než si osivo každoročně kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.3 (?), 9.2.2012 16:03

Taky jsem chtěl vypěstovat semena tykve fíkolisté, ale plodů bylo hodně a žádné semeno ani po půl roce nedozrálo. Napadlo mne nechat plod uležet ve světlém sklepě rok a půl. Většina semen v něm již dozrála a klíčí. Příště nechám plod uležet ještě déle. Jsem elektronik a myslím si, že s tím hybridem máte naprostou pravdu.   Jaromír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 17.3.2012 19:01

mám dotaz, zkoušeli jste někdo roubovat okurky na dýni-žlutou nebo cukínu, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.124 (?), 18.3.2012 11:18

Na cuketu jsem okurky zkoušel překrytím, chytlo to, po odříznutí okurky nad kořenem během 14 dnů stonek cukety jakoby zavadl, zahnil a byl konec. Znovu zkoušet nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 18.3.2012 11:24

proč se musí odřezat kořeny okurky?to chytá plíseň kořenama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2012 13:43

Dost dobře nechápu zda jste rouboval okurku na cuketu nebo cuketu na okurku "po odříznutí okurky nad kořenem"???

Podnože na roubování jsou odzkoušeny jednak na lepší odolnost, na vitálnější růst a rovněž taky na to aby jednotlivé rostliny dokázaly dobře srůstat. 

K dotazu Tondy - pokud neodříznete kořeny okurky tak je vlastně celé roubování k ničemu a nevyužijete dobrých vlastností podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.165 (?), 7.7.2012 15:56

Pokud nemáte vhodnou podnož (fíkolistou, nebo zmiňovaný hybrid), lze použít lagenárii (někdy se jí říká,,indická okurka". Ta sroste taky Obecně jakékoli kombinace rostlin srůst nemusejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 12.2.2013 8:47

Co trošku oživit toto vlákno? Letos plánuju poprvé vyzkoušet roubování hadovek na podnože tykve. Mám nakoupeny semena tykví fíkolisté a Sprinter F1 a k tomu červené kolíčky od sema. Poradí někdo prosím nejlepší postup roubování. Jaké odrůdy jsou nejvhodnější a jaké se vám nejvíce osvědčily. Třeba i jestli je lepší roubovat na podnož fíkolistou nebo sprintera.  Uvítám jakékoli rady …A ještě jedna věc, zkoušel někdo jiné podnože jak ty dvě od Sema? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 12.2.2013 10:12

Tady máte celkem hodně informací, studujte.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika