Rajče - plíseň startuje



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
28.7.2012 9:28

Ve čtvrtek mi postřik překazila průtrž, v pátek se to konečně podařilo ale zase bylo veselo. Chtěl jsem použít ORTIVU ale ta se prý má používat do 27°C což nebylo možné (31°C), než jsem dojel z práce tak u nás proběhla opět přeháňka, čekal jsem až se ochladí a vítr ofouká následky deště a pak jsem zjistil že mám málo ORTIVY. Ošetřil jsem jen pár rostlin, hlavně ty "kropenaté" kde je napadení vším možným, hlavní část rajčat jsem tedy stříkl RIDOMILEM, zbytek "ortivových" stříknu teď dopoledne.

Prohlížel jsem rostliny a plíseň bych tipoval asi jen na dvou rostlinách, černé fleky na listech nebo konce listů však byly zaschlé. Že by to byly ještě důsledky ošetření ACROBATem?  Nevím, ten jsem však použil již tak před čtyřmi týdny!

Sklizená úroda je absolutně bez chuti, vybarvení plodů bledé, plody měkké. Nejlépe se drží soudky, tam se to ještě dá snést. To co sklízím jsou jen imitace rajčat, bohužel. "Pozalívané" je, násada plodů je obrovská, už chybí jen slunce.

Nádobíčko vždy po ruce
Nádobíčko vždy po ruce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 26.7.2012 14:06

Ridomil působí i kurativně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 14:21

Mám ho nachystaný už více než týden, ovšem patrně není na ten póvl co mám na rajčatech, dosti široké spektrum má ORTIVA. Snad to stihnu dnes ošetřit protože už se to zase žene, tentokrát ze "suchého" severu. Včera to šlo od východu, předevčírem od západu a až to k nám vletí od jihu tak to bude zase s kroupama.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 26.7.2012 15:07

Na některé ty skvrnitosti se dá použít i Rovral Aquaflo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 15:18

Rovralem ošetřuji nonstop melouny proti černé hnilobě ale na rajčatech má OL 14 dnů, bohužel v této době je už nepoužitelný. Ošetřoval jsem melouny začátkem týdne už po třetí ale mokro je stále devastující, z cukrových asi už nic nebude, tam jsem boj prohrál i u poslední rostliny.

Porost melounů taky hraje všemi odstíny žluté
Porost melounů taky hraje všemi odstíny žluté
cukrové jsou totálka
cukrové jsou totálka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 26.7.2012 14:35

Moc ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 37.22 (?), 26.7.2012 17:23

Rajčata šílí, Stupické rodí o závod, po plísni ani stopa.

Stříkat nebudu - postřiky mi nechutnají! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 17.246 (?), 26.7.2012 19:22

Také jsem ještě nestříkal ani rajčata ani okurky. Věřím, že to půjde bez postřiků i letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 26.7.2012 20:00

Počítám, že tak 10. srpna se to zlomí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 26.7.2012 23:11

Tak to u nás bych teda nemohl, u nás už je týden vlhko a teplo, bez postřiků bych už sklízel hnědá rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.7.2012 9:28

Ve čtvrtek mi postřik překazila průtrž, v pátek se to konečně podařilo ale zase bylo veselo. Chtěl jsem použít ORTIVU ale ta se prý má používat do 27°C což nebylo možné (31°C), než jsem dojel z práce tak u nás proběhla opět přeháňka, čekal jsem až se ochladí a vítr ofouká následky deště a pak jsem zjistil že mám málo ORTIVY. Ošetřil jsem jen pár rostlin, hlavně ty "kropenaté" kde je napadení vším možným, hlavní část rajčat jsem tedy stříkl RIDOMILEM, zbytek "ortivových" stříknu teď dopoledne.

Prohlížel jsem rostliny a plíseň bych tipoval asi jen na dvou rostlinách, černé fleky na listech nebo konce listů však byly zaschlé. Že by to byly ještě důsledky ošetření ACROBATem?  Nevím, ten jsem však použil již tak před čtyřmi týdny!

Sklizená úroda je absolutně bez chuti, vybarvení plodů bledé, plody měkké. Nejlépe se drží soudky, tam se to ještě dá snést. To co sklízím jsou jen imitace rajčat, bohužel. "Pozalívané" je, násada plodů je obrovská, už chybí jen slunce.

Nádobíčko vždy po ruce
Nádobíčko vždy po ruce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika