Rajče - plíseň startuje



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
26.7.2012 17:05

To je velmi smutný pohled, dobře ho znám, držte se.

Dojel jsem z práce a čekám až se trochu ochladí abych mohl ošetřit rajčata, a už se zase žene bouřkano. Zase další voda, tři týdny slunce potřebují rostliny na plnou regeneraci aby je hnusné tři dny vrátily zase o tu dobu nazpět.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 185.123 (?), 13.9.2012 13:17

Mirku, ako to dopadlo s postrekom pripravku Revus 250 na rajciny, pomohlo to? Rozmyslam nad aplikaciou do rajciat kvoli nizkej ochrannej dobe, pripadne aj na vinnu revu. Tak ma zaujimaju vase skusenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 13.9.2012 15:01

Rajčata na zahradě jsou na tabák a již sklízím jen stárnoucí plody, ošetřil jsem REVUSem víceméně jen révu ale v tom neustále deštivém měsíci nezabralo snad nic, následně se počasí "osušilo" a tak došlo k následnému zlepšení. Rajčata jsem po preventivním postřiku již nadále neošetřoval protože začala zrát, révu postihly asi čtyři nebo pět vln plísní, vzdal jsem to.

Rajčata v květináčích u baráku jsem neošetřoval vůbec a dodnes jsou zelené, rostou a plodí.

Letošní rok byl pln všelijakých plísní a chorob, jeden z nejhorších za poslední roky, horší bylo snad jen dvacet čísel vody na celé zahradě. Nedovedu vůbec odhadnout jakou měrou postřiky na plíseň zabraly, možná to bude tím že žádná nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 14.9.2012 9:12

Dakujem Mirku za odpoved. Ja som si kupil postrek Revus, u nas na Slovensku sa zohana tazsie a ja ho chcem buduci rok aplikovat na rajcata a vinnu revu. V letaku k tomu pripravku sa pise, ze ho treba aplikovat v zaciatku vyskytu infekcie, takze mozno aj preto uz nezabral. Tento rok som pouzil jeden postrek Acrobatu na zaciatku pestovania a pocas dazdov jeden postrek pripravkom Tanos a rajcata su uplne v pohode, hoci trocha listy uschynaju ale urcite nie su na tabak. Orkado F1 ma nahodene este dost plodov, ktore dozreju, akurat Salus uz konci svoju vegetacnu sezonu. Podobne aj u vinica je asi lepsie aplikovat preventivny postrek systemovym pripravkom, aby sa zabranilo prvotnej infekcii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.9.2012 11:47

Moje rajčata vypadají viz. obrázek, plíseň to ale není, negativních aspektů se sešlo hodně, naštěstí (jak jsem již psal) úroda je bohatá. Preventivně jsem také použil Acrobat, ale letos je to hlavně o poloze při pěstování.

Snímek je z 9.9.
Snímek je z 9.9.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 14.9.2012 18:31

No, jestli toto není plíseň, tak nevím. Takhle bídně vypadají rajčata buď po přejití prvním mrazíkem nebo po napadení plísní, i ta rajčata po napadení opadávají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.9.2012 19:43

Ne, není to plíseň, alespoň ne plíseň bramborová. Rostlinám usychají listy a stonky jako celek, žádné fleky na nich, žádné napadení na plodech. Plody opadávají protože jsou přezrálé nebo měkké, opravdu ty rostliny vypadají jako přejité mrazem. Možná se jim zkrátila vegetační doba tím černým igelitem na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 14.9.2012 20:02

No, mně takto odešla na plíseň rajčata někdy před deseti lety - pořád nic a pak během tří dnů bylo po ptákách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.9.2012 20:07

Takto se rostliny začaly "vybarvovat" již před měsícem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 14.9.2012 19:47

Taky bych řekl, že je to ukázkový případ plísně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika