Rajče - plíseň startuje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
25.7.2012 21:36

rekl bych, ze treba rajsky min.tyden sedely a nasadily novy plody, ted raketove dalsi cervenaji, proste presne naopak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 105.97 (?), 26.7.2012 2:45

To je zajímavý, protože u mě je to přesně jak píše Mirek, pokud slunce nebude svítít, rajčata se nezačervenají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 8:34

Pane mičurinec, jelikož se Vám stýská po vodě tak jsem nafotil spešl edici fotek hlavně pro Vás a taky pro ostatní zájemce s nedostatkem vody.wink

Začneme krásně vybarvenými rajčaty. Černá jsou špatně červená, červená jsou vyblitě červená a žluté Ildi má žlutější listy jak plody, o chuti ani nemluvě protože v tomto okamžiku chutná lépa každé rajče ze supermarketu.

Krásné letní ráno
Krásné letní ráno
Ildi
Ildi
Black? Krim
Black? Krim
Krásně červené soudky
Krásně červené soudky
Bejbino
Bejbino
Berry má taky
Berry má taky "nádhernou" barvu
Skoro jako ze supermarketu
Skoro jako ze supermarketu
Roubované Torito
Roubované Torito
A ještě papričky když je jim zima
A ještě papričky když je jim zima

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 8:46

Další krása která nelze ošetřit protože v tahu chčije, nebo že by to byl sluneční úpal?

Všimněte si násady květů, ty moc nevypadají plodonosně!













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.7.2012 9:23

Tak to tedy není už žádná sranda. Držím palce ať se Vám to podaří nějak vyřešit. Pochopitelně nějak s tím, co řídí počasí.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 9:38

Mám koupený Revus, asi ho vyzkouším jak zabere. Nezdá se mi že by tam byla přímo plíseň, možná snad jen na tom Black Krimu, je tam dalších alespoň pět chorob. Mám obavy že to dopadne jako předloni, tenkrát taky bylo tak zku..ené léto.

Omlouvám se za výrazy ale tento způsob léta na mne takto působí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 26.7.2012 11:40

Není Revus jen na brambory?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 12:20

Podnět byl rozebírán tady na diskuzi, je tu i odkaz na možnosti použití tohoto přípravku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 26.7.2012 13:57

Rajčata mě také vůbec nezrají. Po těch kroupách (3.7.) jsem myslela, že chytnou hnedle plíseň a bude po nich. Listy rozsekané, vršky ulámané no hrůza. Hned jsem je stříkla Ridomilem. Váhala jsem mezi Ridom. a Acrobatem, ten má ale dlouhou OL. Dnes vím že jsem je měla vzít Acrob. už by bylo po OL. Rajčata jsou pořád zelená skoro jak brčál. Ridomil jsem si mohla nechat až na teď. Už ani nepamatuji, kdy jsem je musela zalévat. Dnes ráno by mlha jako mléko, ale teď svítí sluníčko!  Sluníčko by potřebovaly jako sůl. Tak jak píše Mirek. Rostou jako z vody, to je přesně. Některá mají 2 m, vijanů je také dost, ale nezrají.Zatím jsem plíseň neobjevila. O víkendu to asi postříkám a přemýšlím jak silným postřikem. Můžete mi někdo sdělit jak silný postřik Ridomilu jste namíchali. V návodu je rozmezí 10g na 0,8-4l vody. Minule jsem namíchala ten nejslabší roztok, ale teď díky tomu hnusnému počasí váhám, zda nenamiíchám silnější.  Mirku, na vašich rajčatech mi to spíše připomíná skvrnitost, která se mi dělá na listech růží. Už jsem je stříkala 2x Baycorem, ale nějak to nepomohlo.Spíš to pokračuje dál..Ale čím by jste to měl postříkat to nevím. Plno postřiků asi smyje dešť než začne postřik působit.Prosme sluníčko ať si s námi nehraje na schovávanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 128.48 (?), 26.7.2012 15:40

Já už jsem letos úplně rezignovala... kroupy na začátku července udělaly obrovské škody. Plody, které neupadly, jsem musela otrhat, protože byly poškozeny. Ulámané vrcholky, doslova dírky ve stoncích, o listech nemluvě. Stříkla jsem Ortivou. Počasí nic moc, déšť, zima, takže čekám, kdy to přijde. Jsem z toho pořád tak trochu nešťastná, však to znáte, člověk se s tím piple a takhle to dopadne... to samé melouny... nějakou dobu trvalo, než se vzpamatovaly z těch krup. Když už mi vyrostl nějaký samičí květ, tak buď chcalo, anebo jsem zrovna nebyla doma (opyluju ručně, letos jsem viděla tak tři včely). Takže si to letos moc neužívám, nicméně vám všem přeju, ať případný boj s plísní vyhrajete!!!

po kroupách
po kroupách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika