Rajčata uvadla



host - 228.74 (?)
22.6.2017 23:52

Pěkně vám to roste :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 173.17 (?), 17.6.2017 16:17

Asi chcete pěstovat na jeden výhon? Pokud je tomu tak, tak ten zálistek vlevo celý vyštípněte.  Vpravo se mně to zdá nepřehledné. Vrchol hlavního výhonu asi máte vpořádku a u zálistku jste uštípla vrchol?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balms - (10) - 130.162 (?), 17.6.2017 17:07
Pane Vladimíre a co si myslíte o tom, kdybych ten druhý výhon nevystipla. Není už moc veliký na ulomeni. Vyfotila jsme celou rostlinu. Poslední foto je z ustipleho vrcholu. Cca měsíc co jsem omylem vzala vršek.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 17.6.2017 17:43

Nejsem sice Vladimír, ale já bych nechala výhony oba, už jsou na vylomení veliké a mě by to bylo líto. Klidně to rajče dopěstujte na dva výhony, ono to zvládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balms - (10) - 130.162 (?), 17.6.2017 18:22
Dekuji Jani :). B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 148.218 (?), 18.6.2017 8:16

Ten levý výhon klidně odstraňte, já takové odstraňuji běžně, když někde nějaký opomenu. A nebo jej nechte, uvidíte. Nikdy jsem rajčata na více výhonů nepěstoval ani nezkoušel, jak se budou chovat, ale asi nějaký důvod bude (menší plody, slabší růst?), když se to obecně "má dělat". wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balms - (10) - 130.162 (?), 21.6.2017 20:38
Výhon jsem zastipla na jeho konci a uvidím. Také už nebudu pěstovat na dva výhony, strašně se těším na příští rok. Až začnu od začátku. Ale musím říct, že bych nevěřila, jaka je to nádhera mít svou zahrádku. Nikdy jsem nic nepestovala. Musim se pochlubit. 😁😉




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 22.6.2017 23:52

Pěkně vám to roste :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 18.6.2017 9:05

Jak tyčková rajčata pěstovat není nikde psáno. Mohou se pěstovat na jeden (ČR), dva nebo tři výhony, dokonce i bez vyštipování zálistků (USA). U nás je zvykem pěstovat na jeden výhon mimo jiné z důvodu jednoduššího vyvazování havního stonku. Jak pěstovat záleží na každém z nás.

Také se mně stane, že některý zálistek zapomenu vyštípnout a už má nasazené květy. Potom vrchol zálistku zaštípnu za tím květenstvím, protože každého nasazeného ev. opyleného květenství je škoda, hlavně u cherry rajčat. Pokud tam ještě květenství není, tak vyštípnu za druhým listem, abych neomezil listovou plochu (hlavně u velkých biftekových rajčat). Problém je sledovat tento původní zálistek, aby na něm nevznikaly další zálistky a také s případným vyvázáním (pěstuji tyčková rajčata výhradně ve spirálách).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 104.9 (?), 18.6.2017 9:36

Dobrý den vespolek, 

já drobná rajčata pěstuji minimálně na 2 výhony, hlavně ve skleníku, protože mají obvykle bujný vzrůst a nemusím je tak brzo zaštipovat (Black opal, Rosella, Mandat).

Mám na vás ale jiný dotaz, pěstujete někdo keříčkové rajče Rubínek, koupila jsem si jednu sazenici, na netu našla, že je cherry, ale u mne se zdá, že narostlo o trochu více.  Viz foto.  Jaké máte zkušenosti s tímto rajčetem?

Díky   Marie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 18.6.2017 14:06

Tak to asi Rubínek nebude. Mělo by to být cherry rajče keříčkové, plody vypadají velké a dokonce na obrázku vidím bramborové listy. Je to asi něco jiného, možná kříženec s nějakým Stupickým.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika