Rajčata pro sezónu 2015



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 234.19 (?)
3.6.2015 7:04

Tak my sme uz rajcinovu sezonu zacali. Najskor dcera zjedla jednu takmer cervenu cez vikend a vcera si bez mojho dovolenia odtrhla dalsiu oranzovu takmer cervenu. Tie stupicke rastu a dozrievaju fakt rychlo. Akurat, ze ja som este nemal sancu vyskusat ake su chutovo. Sadil som ich tento rok prvykrat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 27.5.2015 19:58

Mám vyzkoušené kornouty z novin, ale stále je silný vítr, takže také nic. Dám si budíka na 4:30 a uvidím. Ale kdyby trošku foukalo i ráno, tak to je OK. Ráno bych mlžil. Jednou jsem se takhle chystal, ale byla zamrzlá hadice! Tak jsem lítal s konvej a zdařilo sesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 27.5.2015 21:06

Nepočítám, že u mne na zahradě bude přízemní mráz. Dále se domnívám, že otužená sazenice nějakou destinku mínus snese. Dnes jsem kontrolovala zahradu, před týdnem vysazená rajčata nikam nerostou, sazenice hrají všemi barvami, je jim zima i bez mrazu.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 28.5.2015 7:49

Souhlasím, rajčata venku mi minulý týden ranní zhruba mínus jedničku vydržela bez jakéhokoliv poškození. Dnes ráno se nám to (podle satelitního snímku) nad celou ČR přikrylo nízkou oblačností, takže mělo by to být všechno v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 28.5.2015 9:21
Zataženo bylo už od večera ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 234.19 (?), 3.6.2015 7:04

Tak my sme uz rajcinovu sezonu zacali. Najskor dcera zjedla jednu takmer cervenu cez vikend a vcera si bez mojho dovolenia odtrhla dalsiu oranzovu takmer cervenu. Tie stupicke rastu a dozrievaju fakt rychlo. Akurat, ze ja som este nemal sancu vyskusat ake su chutovo. Sadil som ich tento rok prvykrat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 7.6.2015 12:28

Taky jsem už zahájila ochutnávání, sklizní se to ještě nazvat nedá. První jsou balkónová keříčková a začíná se červenat Tamina.


Tamina
Tamina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 1.7.2015 19:35

V této sezoně pěstuji poprvé tolik vychvalované Tomatoberry garden a uznávám, že je to šlechta mezi rajčaty. Exkluzivní vzhed i chuť. Mám dvě rostliny v nádobách a dvě v ohrádce.Pěstuji je na dva až tři výhony, všechny už mají kolem metru osmdesáti.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 7.7.2015 18:00

Firma SEMO pořádá v sobotu dne 25.7.2015 od 8.30 do 15.00 hodin Dny otevřených dveří. Je to ve Smržicích, blízko Prostějova a pokud bude jakž takž počasí, tak se tam půjdu podívat. Snad se něco přiučím.

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 7.7.2015 18:20

Letos jsem věnoval mnoho času sáčkování květů, abych získal nekřížená semena. Při té příležitosti jsem také spočítal, kolik odrůd rajčat mám letos vlastně vysazeno (140). Na obrázku jsou uvedeny všechny mé odrůdy, OK jsou už s plody, které jsou odrůdově čisté, X květenství jsou ještě v sáčcích.
             Vladimír

Vladimír

Rajčata 2015
Rajčata 2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 10.7.2015 14:47

Letos, snad poprvé, se mi stalo, že opadaly celé vijany květů. Třeba jen spodní, nebo jen uprostřed... Tornádo, Toro a Tipo. Drobnoplodé to nedělají. Vše mám jen venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika