Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?



StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?)
1.9.2015 20:50

Jak necháváte dojít lehce zbarvené plody? Můžu doma na parapetu na kartonu? Druhý dotaz: která rajčata má smysl brát domů ještě zelená, začne-li plísňová sezona a jak potom skladujete tyto zelenice? Díky!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 7.12.2014 8:37

Mikulášské rajče. Odrůda "Otrlé zimní" .


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 1.9.2015 20:50

Jak necháváte dojít lehce zbarvené plody? Můžu doma na parapetu na kartonu? Druhý dotaz: která rajčata má smysl brát domů ještě zelená, začne-li plísňová sezona a jak potom skladujete tyto zelenice? Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.9.2015 21:06

Popsal to tu kdysi Mrbig. Beru je když jsou bílá, zelená nedojdou. Na parapetu jistě můžete, pokud vám to někdo nezakáže. Denně kontrolovat a odstraňovat kazící se, jdou na ně octovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 2.9.2015 6:00

Já budu končit rajčatovou sezónu jeden den předtím, než bude první mráz a nebo rajčata budou napadena plísní bramborovou. Jak píše PP, tak otrhám všechno mající šanci ještě dozrát, uložím kdekoliv v bytě, třeba do krabic, nepotřebují světlo. V teplejších podmínkách zrají rychleji. Pokud to nestihnu v tento den, tak rajčatová sezóna pro mne definitivně skončila a mám čas se těšit a připravit se na příští sezónu.

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.9.2015 21:25

Do prvního mrazu jsou venku. Po něm následuje kontejner. Nic nedávám domů dozrát, páč to pak stejně nikdo nejí. A i ta, co ještě stihnou venku "dozrát" na poslední chvíli, nejsou nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 2.9.2015 21:41

Já si myslím že letos všechna rajčata zčervenají a nebude co dávat dozrát.Ještě nikdy jsem neměl takovou úrodu a to jsem vyséval dost pozdě a vypadalo to že ani nezaplodí.Teď to na zahradě vypadá jako by závodily v červenání.Bylo sucho a tak jsem vůbec nestříkal proti plísni a zdravotní stav je vynikající.Přitom jsem dost vysoko pod Orlickými horami.V době sucha ale dostávala každá sazenice denodenně dávku vody. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika