Rajčata hydroponicky a aeroponicky



PavelZ - (11) - 16.59 (?)
3.2.2013 20:50

Na skromný dotaz skromná odpověď :) Díky svému povolání žiju na Zemi - nejčastěji UK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 18:44, zobrazeno: 64065x

Zdravím vespolek,

než jsme založil tento strom, optal jsem se několika rajčatových guru co pěstují celou řadu odrůd rajčat, zda mají zkušenosti s nejmodernějším systémem pěstování rajčat.  Všichni pěstují klasicky v zemi. Je tu někdo podobného ražení "moderna" kdo zkouší rajčata na aeroponii a hydroponii? U mě to zatím vypadá na balkoně jak na přiloženém obrázku. Do každý trubky se mi vejde 50 sazenic a co trubka to bude jiná odrůda. Takže budu postupně přidávat a dělit se o poznatky. Pokud se chce někdo přidat, je vítán a pokud má někdo již zkušenost,  předem tisíckráte díky za podělení se o poznatky!!!

Děkuju

Pavel

Aeroponie hydroponie rajčata
Aeroponie hydroponie rajčata
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.2.2013 19:30

Začal jsem se o tuto metodu(y) zajímat a nebráním se žádným novotám. Nějakou představu mám ale ještě nejsem rozhodnut. Věnoval bych na to celou terasu kde je místa habakůk.

Jeden skromný dotaz na závěr, Vy nežijete v ČR, že?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 20:50

Na skromný dotaz skromná odpověď :) Díky svému povolání žiju na Zemi - nejčastěji UK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 20:58

katalog rajčat v češtině jsem našel na webových stránkách Zámecká zahrada Čimelice

máte někdop lepší??

jedna trubka bude jedna odrůda

dík moc!!

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 3.2.2013 23:51

Pavle, pravděpodobně Vám jde o odrůdy, které jsou dostupné v ČR. U nás jsou dvě firmy, které se zabývají šlechtěním rajčat:

SEMO

MORAVOSEED

Je tady ještě jedna větší obchodní organizace prodávající sortiment těchto firem zejména v supermarketech

NOHELGARDEN

To je tak vše z českého sortimentu. Z cizího sortimentu se dají sehnat semena Kiepenkerl (německá). Některé internetové obchody nabízí cizí sortiment zejména nehybridních odrůd, u hybridních odrůd není záruka jejich pravosti (neprodávají se v originál sáčcích).

Největší odborník přes odrůdy je pan Mirek, který objednává kde se dá a zná i podle mne zajímavé adresy internetových obchodů na východ od nás.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 4.2.2013 17:07

Tohle téma mě taky zajímá. Nejdřív by se mělo odpovědět na otázku proč hydroponie, kdyz to jde v zemi? Možná odpověď je ze zvědavosti, případně k dosažení brzké sklizně, balkonové pěstování a podobně.. Vlastní hydroponické rajče jsem už měl. Narostlo, bylo jich dost. Při konzumaci jsem měl ovšem smíšené pocity. V hlavě vrtá otázka, je to zdravé? 

Odpověď je třeba hledat u výrobců hydroponických hnojiv. Například se dá dozvědět:"Všechny živiny dodávané rostlinám hnojivem xxxxxxxxxxx jsou výhradně ve formě, v jaké se tyto živiny vyskytují v přírodě v půdě. Toto není zdaleka samozřejmostí, mnoho výrobců volí z ekonomických důvodů zdrojové látky ve formách, které zatežují rostlinu nadbytečnými chemickými procesy."

Co nevadí u květin, může být u zeleniny silně na závadu. Znáte někdo hnojivo opravdu vhodné a určené pro pěstování zeleniny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 4.2.2013 23:29

Hnojí se tak jako tak. v obchodě to koupíš a co oči nevidí to srdce nebolí. Z jednoho pole můžeš mít a několik výsledků měření chemikálií v zelenině. Záleží jak se pan rolník nemáhá s pravidelností hnojení, kde se mu nedostalo, protože se zas jinde hodně usypalo:) Rozhodně hydro-aeroponií dokážeš nastavit hodnotu chemikálíí naprosoto dokonale a také to dobře uhlídat. Na konci procesu před sklizní to necháš dozrát v podstatě na vodě - snížíš EC. Ale samozřejmě výsledky jsou výsledky. Vezmu co naroste a pro porovnání rajše z krámu a donesu to do labáku ať mi řeknou v čem toho NPK je míň :))   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.2.2013 7:04

Pokud tomu dobře rozumím, tak je BioSevia jednosložková. Namíchané to je pro pěstování státem netolerovaných zahrádek. Pro pěstování rajčat je třeba mít možnost složení hnojiva upravovat. 

Já jsem před 2 lety koupil české hnojivo Jungle in da box. Taky tam tvrdí, že jsou bez chemie. Mimo to mají vypracovanou i tabulku pro míchání hnojiv pro různé rostliny. U rajčat je zajímavé, že složka A (růst) se na začátku vůbec nepoužívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 5.2.2013 12:41

Přesně tak, jsou to nesmírně zajímavé věci a určitě a jednoznačně dobrá hračka pro výzkumníky.  Chce to jen koumat a vyrobit "mechanismus-systém" který vyprodukuje v co nejkratčím čase co nejzdravější rajčata. Mě se na aero-hydroponii líbí hlavně možnost dokonalé kontroly toho co tam dávám a samozřejmě následné kontroly analytikou toho co v tom zůstalo a k tomu všemu ještě možnost porovnat svůj výsledek s tím ze supermarketu. Teď dělám druhou rouru s cherry už ne z petrišky ale z rovnou semínko do namočenýho rocwoolu. A s kostkama šup do podélně rozříznuté 8L petky aby to jako dělalo malé pařeniště.. :D     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 5.2.2013 18:35

U aeroponie bych se bál, následků technické závady (výpadek proudu ap.)

Představa bio živného roztoku do hydroponie mi připadá zvrácená. Dělat si analýzy použitého roztoku je v zahrádkářské praxi nereálné. O skutečném odběru živin by vypověděla lépe listová analýza, případně rozbor plodu. To už jsme ale uplně mimo zahrádkářskou realitu.

Bavíme se stále o rajčatech? Ekonomika pěstování konopí je samozřejmě jinde. Teda než vám na to přijdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika