Rajčata hydroponicky a aeroponicky



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?)
5.2.2013 18:35

U aeroponie bych se bál, následků technické závady (výpadek proudu ap.)

Představa bio živného roztoku do hydroponie mi připadá zvrácená. Dělat si analýzy použitého roztoku je v zahrádkářské praxi nereálné. O skutečném odběru živin by vypověděla lépe listová analýza, případně rozbor plodu. To už jsme ale uplně mimo zahrádkářskou realitu.

Bavíme se stále o rajčatech? Ekonomika pěstování konopí je samozřejmě jinde. Teda než vám na to přijdou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 18:44, zobrazeno: 63970x

Zdravím vespolek,

než jsme založil tento strom, optal jsem se několika rajčatových guru co pěstují celou řadu odrůd rajčat, zda mají zkušenosti s nejmodernějším systémem pěstování rajčat.  Všichni pěstují klasicky v zemi. Je tu někdo podobného ražení "moderna" kdo zkouší rajčata na aeroponii a hydroponii? U mě to zatím vypadá na balkoně jak na přiloženém obrázku. Do každý trubky se mi vejde 50 sazenic a co trubka to bude jiná odrůda. Takže budu postupně přidávat a dělit se o poznatky. Pokud se chce někdo přidat, je vítán a pokud má někdo již zkušenost,  předem tisíckráte díky za podělení se o poznatky!!!

Děkuju

Pavel

Aeroponie hydroponie rajčata
Aeroponie hydroponie rajčata
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.2.2013 19:30

Začal jsem se o tuto metodu(y) zajímat a nebráním se žádným novotám. Nějakou představu mám ale ještě nejsem rozhodnut. Věnoval bych na to celou terasu kde je místa habakůk.

Jeden skromný dotaz na závěr, Vy nežijete v ČR, že?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 20:50

Na skromný dotaz skromná odpověď :) Díky svému povolání žiju na Zemi - nejčastěji UK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 3.2.2013 20:58

katalog rajčat v češtině jsem našel na webových stránkách Zámecká zahrada Čimelice

máte někdop lepší??

jedna trubka bude jedna odrůda

dík moc!!

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 3.2.2013 23:51

Pavle, pravděpodobně Vám jde o odrůdy, které jsou dostupné v ČR. U nás jsou dvě firmy, které se zabývají šlechtěním rajčat:

SEMO

MORAVOSEED

Je tady ještě jedna větší obchodní organizace prodávající sortiment těchto firem zejména v supermarketech

NOHELGARDEN

To je tak vše z českého sortimentu. Z cizího sortimentu se dají sehnat semena Kiepenkerl (německá). Některé internetové obchody nabízí cizí sortiment zejména nehybridních odrůd, u hybridních odrůd není záruka jejich pravosti (neprodávají se v originál sáčcích).

Největší odborník přes odrůdy je pan Mirek, který objednává kde se dá a zná i podle mne zajímavé adresy internetových obchodů na východ od nás.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 4.2.2013 17:07

Tohle téma mě taky zajímá. Nejdřív by se mělo odpovědět na otázku proč hydroponie, kdyz to jde v zemi? Možná odpověď je ze zvědavosti, případně k dosažení brzké sklizně, balkonové pěstování a podobně.. Vlastní hydroponické rajče jsem už měl. Narostlo, bylo jich dost. Při konzumaci jsem měl ovšem smíšené pocity. V hlavě vrtá otázka, je to zdravé? 

Odpověď je třeba hledat u výrobců hydroponických hnojiv. Například se dá dozvědět:"Všechny živiny dodávané rostlinám hnojivem xxxxxxxxxxx jsou výhradně ve formě, v jaké se tyto živiny vyskytují v přírodě v půdě. Toto není zdaleka samozřejmostí, mnoho výrobců volí z ekonomických důvodů zdrojové látky ve formách, které zatežují rostlinu nadbytečnými chemickými procesy."

Co nevadí u květin, může být u zeleniny silně na závadu. Znáte někdo hnojivo opravdu vhodné a určené pro pěstování zeleniny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 4.2.2013 23:29

Hnojí se tak jako tak. v obchodě to koupíš a co oči nevidí to srdce nebolí. Z jednoho pole můžeš mít a několik výsledků měření chemikálií v zelenině. Záleží jak se pan rolník nemáhá s pravidelností hnojení, kde se mu nedostalo, protože se zas jinde hodně usypalo:) Rozhodně hydro-aeroponií dokážeš nastavit hodnotu chemikálíí naprosoto dokonale a také to dobře uhlídat. Na konci procesu před sklizní to necháš dozrát v podstatě na vodě - snížíš EC. Ale samozřejmě výsledky jsou výsledky. Vezmu co naroste a pro porovnání rajše z krámu a donesu to do labáku ať mi řeknou v čem toho NPK je míň :))   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.2.2013 7:04

Pokud tomu dobře rozumím, tak je BioSevia jednosložková. Namíchané to je pro pěstování státem netolerovaných zahrádek. Pro pěstování rajčat je třeba mít možnost složení hnojiva upravovat. 

Já jsem před 2 lety koupil české hnojivo Jungle in da box. Taky tam tvrdí, že jsou bez chemie. Mimo to mají vypracovanou i tabulku pro míchání hnojiv pro různé rostliny. U rajčat je zajímavé, že složka A (růst) se na začátku vůbec nepoužívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelZ - (11) - 16.59 (?), 5.2.2013 12:41

Přesně tak, jsou to nesmírně zajímavé věci a určitě a jednoznačně dobrá hračka pro výzkumníky.  Chce to jen koumat a vyrobit "mechanismus-systém" který vyprodukuje v co nejkratčím čase co nejzdravější rajčata. Mě se na aero-hydroponii líbí hlavně možnost dokonalé kontroly toho co tam dávám a samozřejmě následné kontroly analytikou toho co v tom zůstalo a k tomu všemu ještě možnost porovnat svůj výsledek s tím ze supermarketu. Teď dělám druhou rouru s cherry už ne z petrišky ale z rovnou semínko do namočenýho rocwoolu. A s kostkama šup do podélně rozříznuté 8L petky aby to jako dělalo malé pařeniště.. :D     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 5.2.2013 18:35

U aeroponie bych se bál, následků technické závady (výpadek proudu ap.)

Představa bio živného roztoku do hydroponie mi připadá zvrácená. Dělat si analýzy použitého roztoku je v zahrádkářské praxi nereálné. O skutečném odběru živin by vypověděla lépe listová analýza, případně rozbor plodu. To už jsme ale uplně mimo zahrádkářskou realitu.

Bavíme se stále o rajčatech? Ekonomika pěstování konopí je samozřejmě jinde. Teda než vám na to přijdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika