Rajčata hydroponicky a aeroponicky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 1.48 (?) 
10.5.2013 0:33

Hydroponický NFT systém 16 - výborný hydrosystém

Growgo
Growgo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 254.8 (?), 12.8.2016 3:14

Pěstuji 1 rokem rajčata formou vysokotlaké aeroponie (TAG, True či HPA). Vše mám plně automatizováno, ovládání přes dotykový panel a stejně tak i přes mobil. Myslel jsem na vše, takže.nechybí ani UPSka či odesílání SMS alarmových zpráv. Hlídám i průtoky ve všech jednotlivých nádobách, kontroluji pH a EC... systém má automatické doplňování vody z reverzní osmózy, archivuji všechny události do grafů, tabulek a trendů, měřím teploty podle kterých automaticky upravují dávky s cykly, spotřebu vody a elektřiny atd. Všechno mám zatím jen v 8mi nádobách ale cílem je rozšíření na 64 nádob s 8 druhy zelenin. Řízené to mám přes PLC Simatic S7-1200 který mohu jednoduše rozšířit i pro automatické pěstování v rozsáhlých sklenících. Systém neustále vylepšuji, takže za rok netuším kde budu 😊 protože jsem asi utek konkurenci 😁. Koho to zajímá nechť mne neváhá kontaktovat. Martin Dvořák.

Vysokotlaká aeroponie vlastní metodou.
Vysokotlaká aeroponie vlastní metodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.23 (?), 17.6.2015 14:23

rad bych se neco priucil o zivných roztocích, mam neco na zkoušku, ale asi delam nekde chybu, papriky v poho, jen kvetak, cuketa nic moc. jake pozíváte hnojivo v živném roztoku, nejake overene :) dekuji mgr.nykl@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.8 (?), 12.8.2016 14:54

Používám 3 složkové hnojivo s názvem JUNGLE Indabox od Českého výrobce...

Na rajčata dávám 1/3 koncentraci pro aeroponické pěstování ale mohl bych koncentraci zvýšit neboť za 10dnů se dostávám na původní hodnoty před dávkováním... tedy všechno hnojivo spotřebují. Ze začátku jsem hnojil až po měsíci. Nedávno jsem spotřeboval 1 sadu (3x0,25l) a teď jsem dokoupil druhou která mi letos vydrží. S hnojivem jsem spokojen.

Martin Dvořák

JUNGLE indabox
JUNGLE indabox
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
1010.cz - (1) - 254.8 (?), 12.8.2016 15:28

Omlouvám se za odkaz... konečně jsem se registroval, takže už budu moci chyby opravit. Ten šílený odkaz ukazuje na obrázek rajčete po asi 3 týdnech od přesazení a dávkování. Kořeny jsou v aeroponii základ stejně jako dávkování, teplota roztoku atd. V aeroponii by měl vypadat kořen trochu jinak a růst více do šířky, takže toto neberte jako vzor. Proč tomu tak je u tohoto kořenu už jsem se poučil :) a snížil dobu dávkování a vyměnil trysky. Novou fotku ale nemám protože rajčata již plodí. V aeroponii je důležité kořen neutopit a současně nesmí vysychat... poznáte to tak, že by měl být krásně bílý - jako na fotce.  

Aeroponický kořen po 3 týdnech
Aeroponický kořen po 3 týdnech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.74 (?), 7.8.2015 19:17

Dejte se do toho, v aqaponii a hydroponii je budoucnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.86 (?), 1.6.2020 16:28

máte nějaké výsledky ohledně toho jaký druh rajčete do hydroponie? Díky moc za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 11.3.2017 18:21

Mám nakoupené hnojivo, sazeničky přesázené do rockvolu. Rajčata a papriky letos poprvé. Mám v plánu spíš hydroponii ale prozvdušnovat vodu přímo v květníku. Mám několik dotazů odpovědi jsem zatím nikde nenašla když mi pomůžete budu ráda. 1 Prozvdušňovat vodu pořád nebo třeba hodinu a hodinu klid? 2 jak zjištujete kolik máte hnojiva ve vodě? 3 výška vody? do poloviny kořenů? Zatím zjištuji informace na Youtube neumím anglicky tak jen okem. Vzduchování máme vedeno do malého rybníčka tak oddělím pro pěstování. Časem když se osvědčí tak vymýšlím jak napojit vodu z rybníčka a pěstovat bez chemie. Poradíte mi. Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 11.3.2017 19:15

1) Provzdušnovat občas - přílišné provzdušnění ovlivnuje PH.

2) Hnojit dle návodu u hnojiv, jinak myslím, že se to měří EC měřákem.

3) Výšku udržovat takovou, aby nestrádali, ale myslím, že si dorostou až do vody.

Zkoušel jsem pár hnojiv i pěstování je to hrozně náročné na podmínky a finance, myslím, že se to vyplatí jen growerům. Tady máte něco o vodě, kdyby vám to přišlo příliš jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika