Rajčata 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?)
7.1.2019 13:46

Pochopitelně dám zprávu až udělám ten výsev, potom něco o průběhu a také konec ať už to bude úspěšné nebo neúspěšné.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.132 (?), 30.12.2018 16:39

Už jste z těch bulharských něco pěstovala? Chci na tom slovenském webu něco koupit a akždá rada je pro mne dobrá.

           Vladimír

PS.: Dotaz na 234.92

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 30.12.2018 18:54

Měla jsem Prekos F1 (je rané, plodné, s malou špičkou, velmi dobré, voňavé), Riya F1 je podobná jako Prekos,  Rila F1 a Geo F1 a Kalina F1 jsou hodně podobné jako Tornáda (pevné, kulaté, dobrá chuť), Rugby F1 je takové u nás známější, růžové rajče dobré chuti stejně jako růžová Rozabella. Pak jsem měla žlutou (oranžovou) Zlatistu mi dost připomínala banana orange, nic moc. Bendida F1 byla dobrá s jemně citrónovou chutí. Z této stránky jsem si ještě objednala Jergus F1, je to prý původem slovenské rajče, měla jsem ho minulý rok a bylo super, stejkové, sladké. 

Letos si ještě doobjednávám Balkán F1 a Beriku.

Odpověď pro p. Vladimíra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 3.1.2019 8:16

Tak už jsem zadal synovi aby mně objednal čtyři z těch bulharských. Beriku a Prekos F1 budu zkoušet z přímého brzkého výsevu přímo na záhon (setí asi tak nějak začátkem dubna pod sklo- ještě jsem to nikdy nezkoušel). Zatím přemýšlím, jak to udělat, aby byla aspoň nějaká naděje na úspěch. Mila by mohlo být zajímavé cherry rajče a tak přidám jednu rostlinu k tyčkovým. Porovnám s Jahodo, Mandat F1 a Rubinkou. Rugby F1- zkoušení si nechám na příští rok. Jinak mne žádně další odrůdy neoslovily.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 6.1.2019 20:58

Dejte pak vědět, jak ten přímý výsev dopadl. Zní to zajimavě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 7.1.2019 13:46

Pochopitelně dám zprávu až udělám ten výsev, potom něco o průběhu a také konec ať už to bude úspěšné nebo neúspěšné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 5.12.2018 23:30

Vladimíre, trochu odbočím, ale ne moc. Jak si vedou Tvoje LSL rajčata? Která odrůda vydrží nejdéle, to zaprvé, a která nejdéle vydrží být chutná?

Mám pocit, že v druhé části otázky si u mne vede nejlíp česká klasika Stupice a Start. Mountain Magic trochu zklamal má očekávání tím, že dozráním uvnitř ztratil hodně ze své chuti. Vydrží, tedy aspoň se zdá, dlouho, ale není to to pravé ořechové. V létě bylo skvělé.

Ještě mám tak 6 kilo zrajících. Jak jsi na tom Ty?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.132 (?), 6.12.2018 8:57

Ž8dná rajčata LSL jsem letos nepěstoval. Momentálně zobu R.bombeta a mám tam ještě tři bifteky na salát. V míse v ložníci mám R.Saint Llorenc des cardassar, ale ty dozrají až někdy v lednu nebo únoru, ale nějaká velká chuť to nebude.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 6.12.2018 12:28

Zdravím, tak jsem se dnes dala do třídění starých semen. Mimo jiné jsem našla zbytek semen rajčat Tamina. Je tam expirace 12/2018. O této odrůdě jsem se na "tatianastomatobase"(nazývá ji tam Matina), že je s ní velmi spokojená, je odolná na chlad i vlhko. Zkusím je vyset a pěstovat podle Vladimírových rad už teď. Vzejdou, nevzejdou... nechám to osudu. Také zvažuju objednávku ukrajinské Oleny a sibiřského Černého prince. Pěstovali jste je někdo?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 6.12.2018 12:48

Pre Peter pe: vidim, ze ste sa tiez nahanali za ambrosiami. Rose UBX ani Pink nie su zohnatelne, co nie celkom chapem. Nie su to hybridy, uz ich maju v J&L Garden odskusane, neviem preco nie su k dispozicii, vsetky ambrosie maju sold out uz dlhodobo. Ja mam donesene z UK cez ebay Ambrosiu Orange UBX (zdroj Mexico, ale na balicku su signa J&L), Ambrosiu Gold mam zo semillas.de ako som uz spominala tu a Ambrosiu Red z UK, uz neviem odkial, doniesli priatelia objednane. Este objednali z Ukrajiny Ambrosiu Blue. Tak som zvedava, co z toho bude. Ti co ste objednavali a komunikovali z J&L v minul., zvyknu ambrosie nahadzovat neskor napr. v lednu? Vidim, ze novinky 2019 tam uz figuruju.

Pre Jana: Tamina je dobre hodnotena ako vynosna, odolna, ale byvaju komenty aj, ze chut je fadna a su mucne. Zavisi od podmienok- Slnka a sezony, si myslim. Semena, ak neboli vylozene niekde v teple, podla mna urcite vyjdu, uvidite, ale mozno trepem. Obchody davaju zaroky 2-3 roky na semena, pritom klicivost sa zachovava v chlade roky-rokuce. Tento text davam opakovane. Dnesne 3 prispevky mi vobec nepridalo do diskusie a pritom v mojej zlozke figuruju. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 6.12.2018 21:02

Pre Katkos: Ambrosia gold, Ambrosia orange UBX,  Black strawberry mam priamo z ebay od J&L Garden, som nevedel ze je problem s tymi ruzovymi - nechal by som si semianka, boli skvele, som zvedavy na tieto. Mal som z nich len dve semienka (dostal som) a tie som vysadil skoro (zaciatkom februara) a som skusil si ich namnozit odrezkami, ako som na tejto stranke pochytil a podarilo sa. Akurat zena v kuse frflala ze vsade su len planty :-) ale zase bola medzi prvymi ked sa malo jest :-) videl som na ebay tu ambrosiu blue ale moc dovery to vo mne nevzbudilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika