Rajčata 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?)
6.12.2018 8:57

Ž8dná rajčata LSL jsem letos nepěstoval. Momentálně zobu R.bombeta a mám tam ještě tři bifteky na salát. V míse v ložníci mám R.Saint Llorenc des cardassar, ale ty dozrají až někdy v lednu nebo únoru, ale nějaká velká chuť to nebude.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 30.12.2018 16:39

Už jste z těch bulharských něco pěstovala? Chci na tom slovenském webu něco koupit a akždá rada je pro mne dobrá.

           Vladimír

PS.: Dotaz na 234.92

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 30.12.2018 18:54

Měla jsem Prekos F1 (je rané, plodné, s malou špičkou, velmi dobré, voňavé), Riya F1 je podobná jako Prekos,  Rila F1 a Geo F1 a Kalina F1 jsou hodně podobné jako Tornáda (pevné, kulaté, dobrá chuť), Rugby F1 je takové u nás známější, růžové rajče dobré chuti stejně jako růžová Rozabella. Pak jsem měla žlutou (oranžovou) Zlatistu mi dost připomínala banana orange, nic moc. Bendida F1 byla dobrá s jemně citrónovou chutí. Z této stránky jsem si ještě objednala Jergus F1, je to prý původem slovenské rajče, měla jsem ho minulý rok a bylo super, stejkové, sladké. 

Letos si ještě doobjednávám Balkán F1 a Beriku.

Odpověď pro p. Vladimíra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 3.1.2019 8:16

Tak už jsem zadal synovi aby mně objednal čtyři z těch bulharských. Beriku a Prekos F1 budu zkoušet z přímého brzkého výsevu přímo na záhon (setí asi tak nějak začátkem dubna pod sklo- ještě jsem to nikdy nezkoušel). Zatím přemýšlím, jak to udělat, aby byla aspoň nějaká naděje na úspěch. Mila by mohlo být zajímavé cherry rajče a tak přidám jednu rostlinu k tyčkovým. Porovnám s Jahodo, Mandat F1 a Rubinkou. Rugby F1- zkoušení si nechám na příští rok. Jinak mne žádně další odrůdy neoslovily.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 6.1.2019 20:58

Dejte pak vědět, jak ten přímý výsev dopadl. Zní to zajimavě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 7.1.2019 13:46

Pochopitelně dám zprávu až udělám ten výsev, potom něco o průběhu a také konec ať už to bude úspěšné nebo neúspěšné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 5.12.2018 23:30

Vladimíre, trochu odbočím, ale ne moc. Jak si vedou Tvoje LSL rajčata? Která odrůda vydrží nejdéle, to zaprvé, a která nejdéle vydrží být chutná?

Mám pocit, že v druhé části otázky si u mne vede nejlíp česká klasika Stupice a Start. Mountain Magic trochu zklamal má očekávání tím, že dozráním uvnitř ztratil hodně ze své chuti. Vydrží, tedy aspoň se zdá, dlouho, ale není to to pravé ořechové. V létě bylo skvělé.

Ještě mám tak 6 kilo zrajících. Jak jsi na tom Ty?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 6.12.2018 8:57

Ž8dná rajčata LSL jsem letos nepěstoval. Momentálně zobu R.bombeta a mám tam ještě tři bifteky na salát. V míse v ložníci mám R.Saint Llorenc des cardassar, ale ty dozrají až někdy v lednu nebo únoru, ale nějaká velká chuť to nebude.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 6.12.2018 12:28

Zdravím, tak jsem se dnes dala do třídění starých semen. Mimo jiné jsem našla zbytek semen rajčat Tamina. Je tam expirace 12/2018. O této odrůdě jsem se na "tatianastomatobase"(nazývá ji tam Matina), že je s ní velmi spokojená, je odolná na chlad i vlhko. Zkusím je vyset a pěstovat podle Vladimírových rad už teď. Vzejdou, nevzejdou... nechám to osudu. Také zvažuju objednávku ukrajinské Oleny a sibiřského Černého prince. Pěstovali jste je někdo?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 6.12.2018 12:48

Pre Peter pe: vidim, ze ste sa tiez nahanali za ambrosiami. Rose UBX ani Pink nie su zohnatelne, co nie celkom chapem. Nie su to hybridy, uz ich maju v J&L Garden odskusane, neviem preco nie su k dispozicii, vsetky ambrosie maju sold out uz dlhodobo. Ja mam donesene z UK cez ebay Ambrosiu Orange UBX (zdroj Mexico, ale na balicku su signa J&L), Ambrosiu Gold mam zo semillas.de ako som uz spominala tu a Ambrosiu Red z UK, uz neviem odkial, doniesli priatelia objednane. Este objednali z Ukrajiny Ambrosiu Blue. Tak som zvedava, co z toho bude. Ti co ste objednavali a komunikovali z J&L v minul., zvyknu ambrosie nahadzovat neskor napr. v lednu? Vidim, ze novinky 2019 tam uz figuruju.

Pre Jana: Tamina je dobre hodnotena ako vynosna, odolna, ale byvaju komenty aj, ze chut je fadna a su mucne. Zavisi od podmienok- Slnka a sezony, si myslim. Semena, ak neboli vylozene niekde v teple, podla mna urcite vyjdu, uvidite, ale mozno trepem. Obchody davaju zaroky 2-3 roky na semena, pritom klicivost sa zachovava v chlade roky-rokuce. Tento text davam opakovane. Dnesne 3 prispevky mi vobec nepridalo do diskusie a pritom v mojej zlozke figuruju. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 6.12.2018 21:02

Pre Katkos: Ambrosia gold, Ambrosia orange UBX,  Black strawberry mam priamo z ebay od J&L Garden, som nevedel ze je problem s tymi ruzovymi - nechal by som si semianka, boli skvele, som zvedavy na tieto. Mal som z nich len dve semienka (dostal som) a tie som vysadil skoro (zaciatkom februara) a som skusil si ich namnozit odrezkami, ako som na tejto stranke pochytil a podarilo sa. Akurat zena v kuse frflala ze vsade su len planty :-) ale zase bola medzi prvymi ked sa malo jest :-) videl som na ebay tu ambrosiu blue ale moc dovery to vo mne nevzbudilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika