Rajčata 2018 - semena



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 173.17 (?)
31.1.2018 10:35

Ano, zkoušel jsem Symbivit na paprikách a na rajčatech. Sledoval jsem jak se rostliny vyvíjí, ze začátku jsem měl pocit, že ten Symbivit pomáhá, ale nakonec nebyl ten výsledek v tom hlavním tj. ve sklizené úrodě nějak rozeznatelný. Došel jsem k názoru, že dostatečnou úrodu budu mít i z rajčat bez Symbivitu. Toto byl první důvod proč jsem v nějakém dalším testování nepokračoval. Druhým důvodem bylo sdělení, že na rostliny se nemají používat systemické fungicidy, které účinek těch hub, které jsou ze Symbivitu mohou narušit. A já mám pořád připravený Acrobat pro případ kalamitního výskytu plísně bramborové. Vůbec nezpochybňuji účinek Symbivitu a také se těším že někdo napíše svůj názor, třeba i diametrálně rozdílný od mého.

                      Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 173.17 (?), 24.1.2018 12:15

Asi nevědí jak se pozná rajče růžové od červeného. Já teď čekám na semena toho Betaluxu, má být také velmi raný a ještě tento týden ho vyseji. Chci ho hlavně do pařeniště kde počítám s tou partenokarpii, normálně se opyluje i při velmi nízkých teplotách okolo 13 °C, potom tvoří plody bez semen. Další zajímavostí je ten bramborový list a souhlasím s paní Alenou, že asi vznikl křížením Stupického s některým keříčkovým trpaslíkem se silným stonkem. Podle Tatiana TOMATObase by první plody měly být největší. DTM se uvádí 55-60 dní což zheuba odpovídá Matině, Tamině a Stupickému.

                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 173.17 (?), 26.1.2018 11:24

Tak dnes jsem vysel semena těch dvou determinantních rajčat z Polska- Betalux a Poranek. Aby dohnaly těch deset odrůd vysetých již dříve, budu jim muset občas přidat trochu tepla, přenést je občas na jiné okno na parapet, kde je tepleji. Bude s tím více práce, ale co by člověk neudělal pro svá rajčata. smiley

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 20.184 (?), 1.2.2018 19:41

Vysiala som dnes po 3 semienka kríčkové- Betalux, Sioux(semi determ.), TinyTim, Bison a žltooranž. bifteky na skúšku: OrangeRussian117, Kellong Breakfest, Gold Medal.    Eva T.

Mini parenisko
Mini parenisko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pavel s - (24) - 45.22 (?), 27.1.2018 19:13

AD "Raný zázrak": A nedal si jen někdo práci s překladem názvu? -Nebylo to původně "Early Wonder"? Za mne: chutné, rané, keříkové, nazval bych to růžové. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 27.1.2018 19:36

Pozerala som na nete obe "Raný zázrak" i Early Wonder majú rovnaký obrázok a približne aj popis, takže to bude ozaj asi len ten preklad, E. W. je pôv. z r 1950.

                      Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 173.17 (?), 27.1.2018 19:47

Máte oba pravdu, v datatbázi se uvádí původní varianta červená (Fy Burgess r.1950) a také Early Wonder Pink. Mám raději růžová rajčata, ale tato odrůda se mně nehodí do pařeniště, protože je poměrně vysoká (tři stopy to je skoro 1metr - do pařeniště moc).

               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.1.2018 8:53

Takže uvidím co mě čeká. Jedno nechám ležet dedle Šejka, jedno zkusím vyvázat k tyčce. Jestli to není nějaký přesev z cizího sprášení, budou stejná. Nebylo to originální balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 173.17 (?), 29.1.2018 9:59

V každém případě je to odrůda determinantní. Je úplně jedno, jestli bude vyvázaná k tyčce nebo bude ležet na zemi, měla by ukončit růst při celkové délce cca 1m. U tyčky ve výšce 1 m, na zemi někde ve vzdálenosti 1 m od zasazení. Pochopiteně se nevyštipuje. Já v tom pařeništi nemám takový prostor na výšku ani nemohu obětovat tolik prostoru na jednu rostlinu pokud by ležela na zemi. Proto tato odrůda pro mne není zajjímavá.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 31.1.2018 9:25

Vladimíre, čítala som si staré vlákna o rajčinách a niekde si kedysi písal, že v danom roku (neviem ktorý to už bol) budeš skúšať Symbivit, Aké si mal s ním skúsenosti? Prípadne uvítam skúsenosti i ďalších pestovateľov. 

                                                                                Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 173.17 (?), 31.1.2018 10:35

Ano, zkoušel jsem Symbivit na paprikách a na rajčatech. Sledoval jsem jak se rostliny vyvíjí, ze začátku jsem měl pocit, že ten Symbivit pomáhá, ale nakonec nebyl ten výsledek v tom hlavním tj. ve sklizené úrodě nějak rozeznatelný. Došel jsem k názoru, že dostatečnou úrodu budu mít i z rajčat bez Symbivitu. Toto byl první důvod proč jsem v nějakém dalším testování nepokračoval. Druhým důvodem bylo sdělení, že na rostliny se nemají používat systemické fungicidy, které účinek těch hub, které jsou ze Symbivitu mohou narušit. A já mám pořád připravený Acrobat pro případ kalamitního výskytu plísně bramborové. Vůbec nezpochybňuji účinek Symbivitu a také se těším že někdo napíše svůj názor, třeba i diametrálně rozdílný od mého.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika